.
صفحه اصلي آرشيو جستجو پيوند ها تماس با ما
 

آخرین عناوین
باند اخاذی از مردان مسن و پولدار متلاشی شد
دختران و پسرانی که به صورت باندی به قصد اخاذی با مردان مسن و پولدار ارتباط برقرار می‌کردند،در مازندران دستگیر شدند.

به گزارش شمال نیوز، سرهنگ سامع خورشاد رئیس پلیس فتا مازندران گفت: این بار نیز مردان مسن و پولدار که مورد سوءاستفاده دختران و پسران شیاد در شبکه‌های اجتماعی شده بودند با حضور در پلیس فتا مازندران به تنظیم شکایت خود پرداختند.

 

او افزود: آن‌ها در اظهارات خود عنوان داشتند، در یکی از شبکه‌های اجتماعی مجازی با فردی غریبه که پیام دوستی برایم می‌فرستاد آشنا می‌شدند و پس از اینکه مدتی به صورت مجازی با هم در ارتباط بودند به او اعتماد می‌کردند و عکس‌های خصوصیشان را برایش ارسال می‌کردند.

 

سرهنگ خورشاد گفت: با بررسی‌های اولیه و اقدامات تخصصی صورت گرفته توسط تیم کارشناسان این پلیس متهمان مورد شناسایی قرار گرفتند و مشخص شد که پسران اعضای باند طعمه هایشان را شناسایی می‌کردند با همدستی چند دختر، به افراد مسن نزدیک می‌شدند و به منزل آن‌ها رفت و آمد داشته، بعد از گذشت مدتی با جعل هویت و ایجاد حساب کاربری جعلی در شبکه اجتماعی اینستاگرام، با تهدید انتشار تصاویر خصوصی شاکیان قصد اخاذی آن‌ها را داشته که در نهایت با هماهنگی مقام قضائی این متهمان سایبری به مقامات ذی‌صلاح قانونی تحویل داده شد.

 

او افزود: متهمان پس از دستگیری در ابتدا منکر هرگونه بزه ارتکابی شد و با سخنان گمراه کننده قصد فریب پلیس را داشتند که با هوشیاری کارشناسان پلیس فتا و روبه‌رو شدن با ادله دیجیتال انکارناپذیر جمع‌آوری گردیده لب به سخن گشودند و به بزه ارتکابی معترف و اعلام کردند به همین شگرد اقدام به اخذ تصاویر خصوصی ۴ نفر افراد مسن، با نیت اخاذی کرده است.

 

سرهنگ خورشاد گفت: افراد در صورتی که با مواردی مانند موضوع این پرونده مواجه شدند به‌هیچ‌وجه به درخواست‌ها و تهدیدات شخصی که اقدام به اخاذی می‌کنند، تن نداده و به سرعت موضوع را به کارشناسان پلیس فتا اطلاع دهند.

 

رئیس پلیس فتا مازندران از کاربران خواست تا در صورت برخورد با محتوای مشکوک و مجرمانه با مراجعه به سایت پلیس فتا به نشانی cyberpolice.ir در قسمت مرکز فوریت‌های سایبری به همکاران ما گزارش دهند تا برخورد قانونی با گردانندگان این سایت‌ها و صفحات اجتماعی صورت بگیرد.


ایمیل مستقیم :‌ info@shomalnews.com
شماره پیامک : 5000592323
 
working();

مطالب پیشنهادی از سراسر وب


ارسال نظر :
پاسخ به :

نام : پست الکترونیک :
حاصل عبارت روبرو را وارد نمایید :
 
working();

« صفحه اصلي | درباره ما | آرشيو | جستجو | پيوند ها | تماس با ما »
هرگونه نقل و نشر مطالب با ذكر نام شمال نيوز آزاد مي باشد

سامانه آموزش آنلاین ویندی
Page created in 0.031 seconds.