.
صفحه اصلي آرشيو جستجو پيوند ها تماس با ما
 

آخرین عناوین
حسینعلی ابراهیمی کارنامی در جمع خبرنگاران مازندران :
مجتمع های تفریحی و آموزشی ، محیط زیست استان را دچار چالش های بزرگ کرده است
شمال نیوز : مدیرکل محیط زیست مازندران گفت : اکثر مجتمع های تفریحی و آموزشی مستقر در مازندران فاقد مراکز تصفیه فاضلاب هستند که با اذن معاون اول رییس جمهور به این موضوع ورود پیدا کرده و با واحدهای متخلف برخورد می کنیم. ....

شمال نیوز:  مدیرکل محیط زیست استان مازندران با بیان اینکه گام های مهمی برای ساماندهی میانکاله بر داشته ایم، گفت: با احداث سازه های موقت در میانکاله بخشی از ضلع غربی تالاب را احیا کرده ایم.

به گزارش شمال نیوز، حسینعلی ابراهیمی در جمع خبرنگاران که در باشگاه فرهنگیان برگزار شد،اظهار کرد:خبرنگاران راوی حقایق موجود در جامعه بوده و زبان مطالبه گری مردم در همه حوزه ها هستند.

/photo/98052105008
وی با بیان اینکه جامعه خبری با اطلاع رسانی صحیح و دقیق می تواند در حفظ محیط زیست بسیار موثر باشد، افزود: متاسفانه با افزایش جمعیت چالش های زیست محیطی در حال افزایش بوده و عده ای به این انفال الهی دست درازی می کنند.

/photo/98052105005

مدیرکل محیط زیست مازندران با اشاره به اینکه مقتدرانه در مقابل دست درازی چپاولگران محیط زیست ایستادگی و مقابله می کنیم، گفت: طبق ماده قانون 7 مدیریت پسماند با کسانی که در این حوزه دست درازی می کنند به صورت جدی برخورد خواهد شد.

ابراهیمی در ادامه با اینکه همکاران محیط زیست با صلابت در جهت حفظ اکوسیستم های زیستی استان مازندران ایستاده اند، افزود: برای حفاظت از محیط زیست این دستگاه جانبازان و شهدای بسیاری را تقدیم کرده است.

وی با بیان اینکه گام های مهمی برای ساماندهی میانکاله بر داشته ایم.خاطرنشان کرد:با احداث سازه های موقت در میانکاله بخشی از ضلع غربی تالاب را احیا کرده ایم.

ابراهیمی با بیان اینکه کارهای اساسی برای جلوگیری از آتش زدن کاه و کلش در سطح استان مازندران انجام شده است،گفت: باید این فرهنگ در مردم نهادینه شود که به جای آتش زدن کاه و کلش که آلوگی های زیست محیطی را در پی دارد می توان از آن ایجاد درآمد کرد.

مدیرکل محیط زیست مازندران در ادامه سخنانش با اشاره به اینکه تعدد ایجاد انواع مجتمع های تفریحی و آموزشی محیط زیست استان را دچار چالش های بزرگ کرده است، خاطرنشان کرد: اکثر این مجتمع ها فاقد مراکز تصفیه فاضلاب هستند که با اذن معاون اول رییس جمهور به این موضوع ورود پیدا کرده و با واحدهای متخلف برخورد می کنیم.

ابراهیمی با بیان اینکه نخستین تخلیه فاضلاب کش در تنکابن در هفته گذشته با سرمایه گذاری بخش خصوصی راه اندازی شد،تصریح کرد: این شهر می تواند پایلوت خوبی در حوزه حفظ محیط زیست باشد.

/photo/98052105001

وی با اشاره به اینکه توسعه شهری باید زیر نظر کارشناسی های زیست محیطی قرار بگیرد،افزود: تمامی نهادها باید در این امر با محیط زیست همکاری لازم را داشته باشند دادستان مرکز استان را سردار محیط زیست مازندران لقب داد.

ابراهیمی خاطرنشان کرد: در حوزه کشتار پرندگان در فریدونکنار و قاچاق چوب اگر دادستان ورود پیدا نمی کرد نمی توانستیم با متخلفان برخورد جدی انجام دهیم.

مدیرکل محیط زیست استان مازندران با بیان اینکه صنعت باید در جای خود مستقر باشد و کمترین نقطه تخریبی را داشته باشد،افزود: در جهت حفظ محیط زیست باید برای استقرار صنایع ارزش گذاری اقتصادی انجام شود.

وی با بیان اینکه سیل اخیر خسارات زیادی به محیط زیست زده است،گفت: این خسارات فراوان به دلیل دخالت بیجای بشر در طبیعت است و اگر بتوانیم دخالت انسان  در طبیعت را کاهش دهیم میتوانیم شاهد کمتر شدن خسارات در بلایای طبیعی باشیم.

ابراهیمی در ادامه در خصوص استفاده نیروگاه شهید سلیمی نکا از سوخت مازوت ، گفت: متاسفانه زمانی در این نیروگاه از سوخت مازوت غیر استاندارد استفاده می شد اما امروزه بیش از 80درصد سوخت این نیروگاه به صورت گاز است.البته این به این معنی نیست که گاز آلودگی نداشته باشد اما کنترل آلودگی گاز بیشتر است.

وی با بیان اینکه  در حوزه زباله های عفونی امروز تمامی بیمارستان های عمومی دستگاه کم خطرساز را دارا شدند، افزود:  بخش خصوصی نیز پای کار آمد تا این دستگاه را در بیمارستان ها مستقر کنند.

مدیر کل محیط زیست مازندران با بیان اینکه در خصوص صید ماهیان کاری را  در امامزاده علی هراز شروع کردیم که  روز اول همه منتقد بودند،تصریح کرد: با توجه به صید گزینشی همه آزمایشات نشان از احیا قزل الای خال قرمز می دهند.

ابراهیمی در مورد صید ماهیان دریایی نیز گفت:  هنوز به جمع بندی های لازم نرسیدیم اما باید بدانیم به دلایل صید غیرمجاز و ورود آلاینده ها و بهم زدن امنیت زیستگاه ذخایر ماهیان دریایی به شدت کاهش یافته است.

وی با اشاره به تشکیل کارگروه دماوند، افزود: شرح خدمات تدوین مدیریت دماوند تکمیل شده و پس از تایید نهایی اجرایی می شود.

ابراهیمی ادامه داد: در چشمه سورت چندگانگی مدیریت اتفاقات بدی رقم زده و نتوانستیم اشتغال پایدار و درآمد پایدار ایجاد کنیم به دنبال ساماندهی این موضوع هستیم.

/photo/980521050011


ایمیل مستقیم :‌ info@shomalnews.com
شماره پیامک : 5000592323
 
working();

مطالب پیشنهادی از سراسر وب


ارسال نظر :
پاسخ به :

نام : پست الکترونیک :
 
working();

« صفحه اصلي | درباره ما | آرشيو | جستجو | پيوند ها | تماس با ما »
هرگونه نقل و نشر مطالب با ذكر نام شمال نيوز آزاد مي باشد

سامانه آموزش آنلاین ویندی