.
صفحه اصلي آرشيو جستجو پيوند ها تماس با ما
 

آخرین عناوین
فرماندار رسانه ای و فرهنگی
بی تردید نقش موثر فرمانداران به عنوان نماینده عالی دولت و حاکمیت در هرشهرستان برکسی پوشیده نیست.
فرماندار رسانه ای و فرهنگی

شمال نیوز: کوروش غفاری چراتی/ بی تردید نقش موثر فرمانداران به عنوان نماینده عالی دولت و حاکمیت در هرشهرستان برکسی پوشیده نیست.


از منظر افکار عمومی ، فرمانداران غالبا نمایندگان سیاسی دولت معرفی می شوند و نظارت و هماهنگی بر فرایند اجرایی ادارات شهرستانی شاید مهمترین وظیفه فرمانداران قلمداد شود. اما واقعیت این است که فرماندار، به بیانی دیگر همان استاندار در مقیاسی کوچکتر است. با ماموریتها و وظایفی کاملا مشابه.


اساسا شاید یکی از رویکردهای مغفول مانده فرمانداران از گذشته تا کنون اهتمام نه چندان جدی آنان به حوزه فرهنگ بوده است .در حالیکه به باور کارشناسان ریشه بسیاری از چالش ها و آسیبهای اجتماعی در لایه های مختلف جامعه ،مسائل فرهنگی است.


البته پر بیراه نیست که بگوییم متاسفانه در جامعه ما « فرهنگ» در اکثر موارد زیرسایه مسائل سیاسی و عمرانی قرارمی گیرد و عملا با تخصیص های قطره چکانی به حاشیه رانده می شود.


با این وجود ،معدود فرماندارانی را در هر دوره سیاسی می توان یافت که نگاه فرهنگی ممتازی به مسائل جامعه دارند و با درک درست چالش ها می کوشند با تدوین پیوست فرهنگی برای هر پروژه و فرایند اجتماعی ،مدیریت خود را از منظری فرهنگی اعمال نمایند. یکی از فرماندارانی که در این رویکرد پیشتاز است بی تردید فرماندار مرکز مازندران « عباسعلی رضایی» است.


ریشه انقلابی و سجایای اخلاقی وی نیاز به تعریف و تمجید ندارد و تواضع مثال زدنی اش در پیگیری امور مردم یادآور سلوک مدیران مردمی سالهای اول انقلاب اسلامی است .


واقعیت این است دغدغه های فرهنگی رضایی به عنوان فرماندار مرکزاستان ،نشان دهنده نگاه عمیق و درک درست او از تحولات لایه های مختلف جامعه است.


با این وجود آنچه که نویسنده را ترغیب به این یادداشت کوتاه نمود تلاشهای متعهدانه و مسئولانه رضایی برای برگزاری باشکوه و متمرکز آیین گرامیداشت روزخبرنگار در شهرستان ساری است که امسال با رویکردی جدید و درفضایی منظم و مطلوب برگزار گردید.


اصرار رضایی بر ضرورت رعایت کامل شان خبرنگاران و اصحاب رسانه و تقدیر شایسته از آنان و همچنین تلاشهای روابط عمومی پرتلاش فرمانداری مرکز استان در این راستا ، رویکردی ممتاز و بسیار ارزشمند است.


به هرتقدیربه عنوان یک فعال رسانه ای لازم می دانم ضمن سپاس از نگاه فرهنگی فرماندار مرکزاستان، تاکید کنم که بخش مهمی از چالش های گذشته در حوزه خبرنگاران و فعالین اصحاب رسانه ریشه در روزمرگی و بی برنامگی دستگاههای مرتبط نظیر اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان دارد که در چندسال گذشته به لحاظ مدیریت ناکارآمد ،در رکود کامل بوده است و اینک همانگونه که استاندارمازندران تاکید کرد انتظار می رود با حضور عباس زارع شاهد تحولات مثبت در این دستگاه متولی مستقیم فرهنگ در استان باشیم.

 


ایمیل مستقیم :‌ info@shomalnews.com
شماره پیامک : 5000592323
 
working();

مطالب پیشنهادی از سراسر وب


ارسال نظر :
پاسخ به :

نام : پست الکترونیک :
 
working();

« صفحه اصلي | درباره ما | آرشيو | جستجو | پيوند ها | تماس با ما »
هرگونه نقل و نشر مطالب با ذكر نام شمال نيوز آزاد مي باشد

سامانه آموزش آنلاین ویندی