.
صفحه اصلي آرشيو جستجو پيوند ها تماس با ما
 

آخرین عناوین
در فضیلت عید قربان
 در فضیلت عید قربان

شمال نیوز: حجت‌الاسلام سیدرضا اکرمی/ ما در قرآن‌مجید واژه‌هایی مانند یوم،  لیله،  لیالی و ایام را داریم؛ یعنی اینکه در طول سال،  روزهای برجسته و برگزیده و با‌فضیلت داریم که مورد احترام و تکریم هستند.
حرمت و کرامت این ایام به‌دلیل رویدادهایی هستند که به آنها فضیلت بخشیده‌اند. ایامی مانند عاشورا و تاسوعا و مانند عید قربان،  عید غدیر،  ‌‌عید نیمه‌شعبان و مبعث. این ایام به‌خاطر ولادت و یا شهادت و به‌دلیل معنویت،  جایگاه والا و بزرگی پیدا کرده و مورد توجه قرار گرفته‌اند.

یکی از آن روزها، روز عید قربان است؛ همانطور که ما در دعا می‌خوانیم «جعلته للمسلمین عیدا ولمحمد (صلی‌الله علیه وآله) ذخرا و شرفا وکرامتا و مزیدا...»؛ برای مسلمانان عید و برای محمد(ص) و شخص پیغمبر احترام و تکریم و تجلیل است.

روز عید قربان به‌خاطر اینکه مسلمانان جهان در اعمال حج شرکت می‌کنند، مراسم سنگین روز عرفه و مشعر را پشت سر می‌گذارند و با حال احرام وارد منا می‌شوند و برای رمی جمره عقبه حرکت می‌کنند و سپس قربانی می‌کنند، به‌عنوان عید مسلمانان درنظر گرفته شده است.

عید قربان روز معنویت، پاکی و روز طهارت و روزی برای هدیه‌دادن در پیشگاه خداوند متعال است. عید قربان به همین جهت مورد احترام و مورد تجلیل مسلمانان جهان است که باشکوه و با‌عظمت است؛ به‌طوری‌که روزه‌گرفتن در این روز حرام است.

در این روز همه باید شادمان و شاداب باشند و دعا کنند و آن را گرامی بدارند و با قربانی سفره تهیدستان و محرومان و خود را گرم و گیرا کنند.


ایمیل مستقیم :‌ info@shomalnews.com
شماره پیامک : 5000592323
 
working();

مطالب پیشنهادی از سراسر وب


ارسال نظر :
پاسخ به :

نام : پست الکترونیک :
 
working();

« صفحه اصلي | درباره ما | آرشيو | جستجو | پيوند ها | تماس با ما »
هرگونه نقل و نشر مطالب با ذكر نام شمال نيوز آزاد مي باشد

سامانه آموزش آنلاین ویندی