.
صفحه اصلي آرشيو جستجو پيوند ها تماس با ما
 

منطقه ای در شمال ایران که از دست بشر در امان مانده است! +تصاویر

و باز هم شمال ایران از اردبیل و گیلان و مازندران گرفته تا گرگان و قسمت‌هایی از مشهد پر از زیبایی‌هایی است که هر بیننده‌ای را محصور خودش می کند. بارها مناطق بسیار زیبایی از ایران را برایتان معرفی کرده‌ایم و اکثرا بر این باور بوده‌اید که با معرفی کردن این مکان‌های بکر و دعوت به دیدن آن، باعث از بین بردن و کثیف کردن آن منطقه خواهیم شد. اینبار شما را به جایی خواهیم برد که به دلیل مسافت طولانی و بسیار سختش از دست بشر دور افتاده و مکانی را رقم زده است که اگر بتوانید از پس مشقت های راهش بربیایید بی شک با منظره‌ای روبرو خواهید شد که بی مثال است. فراموش نکنید که این مکان بیشتر توسط طبیعتگردان حرفه‌ای و وظیفه‌شناسی که خودشان را در قبال طبیعت مسئول می‌دانند بازدید می‌شود. و اما اینبار قرار است به سراغ چه جاذبه‌ای برویم؟

همراهمان باشید.

 

باران کوه

 

در ۱۸ کیلومتری جنوب‌غربی گرگان در مسیر رودخانه شصت کلا و پارک جنگلی باران کوه، آبشاری به همین نام قرار گرفته است. منطقه اطراف این آبشار به دلیل وجود ریزش دائمی آب و صخره‌های سبز، از مکان‌های زیبای استان گلستان به شمار می‌رود. باران کوه در میان آبشارهای گلستان، از زیباترین‌ها بشمار می‌آید که به علت مسیر طولانی پیاده‌روی و دسترسی سخت‌تر، همچنان بکر و دست نخورده باقی مانده است.

 

باران کوه

 

در اين منطقه، صخره‌‌های سبز، منظره‌ای شبيه به چترهای زيبایی را بوجود آورده‌اند که از يک طرف به کوه چسبيده و از سوی ديگر معلق هستند. آبی که منشا اين همه است از دل غارها و چشمه‌‌ها بیرون می‌آید، غارهایی که کوچک، باريک و دراز بوده و تعداد آنها نیز کم نیست و آبی که از آن‌ها روی زمين می‌ريزد تميز و زلال است و حتی می‌تواند قابل شرب باشد. ريزش مداوم آب به صورت قطرات ريز و درشت شبيه باران از بالای صخره‌ های پوشيده از خزه، همان وجه تسميه باران کوه است.

 

باران کوه

 

این آبشار در ارتفاعات جنگل شصت کلا  قرار دارد که با ماشین می‌توان تا اولین رودخانه را طی کرد، هر چند جاده خاکی و ناهموار است؛ اما بهتر است این مسیر را با ماشین طی کنید، به دلیل اینکه بعد از رودخانه در حدود دو و نیم الی سه ساعت پیاده‌روی در انتظار شماست. همین پیاده‌روی طولانی و دور بودن مسیر باعث می‌شود خیلی‌ها نتوانند از این آبشار دیدن کنند.

 

باران کوه

 

آیا شما هم جزو معدود افرادی هستید که این آبشار بی‌نظیر را از نزدیک دیده‌اند؟ ما را با درج نظر و یا نوشتن سفرنامه‌، از تجربیاتتان باخبر کنید.

 

باران کوه


ایمیل مستقیم :‌ info@shomalnews.com
شماره پیامک : 5000592323
 
working();

مطالب پیشنهادی از سراسر وب


ارسال نظر :
پاسخ به :

نام : پست الکترونیک :
 
working();

« صفحه اصلي | درباره ما | آرشيو | جستجو | پيوند ها | تماس با ما »
هرگونه نقل و نشر مطالب با ذكر نام شمال نيوز آزاد مي باشد

سامانه آموزش آنلاین ویندی