.
صفحه اصلي آرشيو جستجو پيوند ها تماس با ما
 

آخرین عناوین
سالی پر بار برای برنجکاران مازندرانی
رئیس اداره برنج جهاد کشاورزی مازندران گفت: با توجه به شرایط منابع آبی مناسب پیش بینی می‌شود ۱۵۰ هزار تن شالی بیشتر از پارسال برداشت شود.

به گزارش شمال نیوز، ابراهیم قربان نژاد رئیس اداره برنج جهاد کشاورزی مازندران با اشاره به بارش باران در روز‌های گذشته گفت: گزارشی از خسارت باران روز‌های گذشته ارائه نشده است.

 

وی درباره بارش‌های چند روز اخیر و تاثیر آن بر مزارع برنج افزود: بارشی که باعث خسارت شود در شالیزار‌ها شود را شاهد نبودیم چراکه کشاورزان از کود پتاسه استفاده می‌کنند و فرهنگ استفاده از کود سیلیس نیز زیاد شده و این امر سبب مقاومت گیاه به ورس می‌شود.

 

قربان نژاد گفت: سطح زیرکشت برنج مازندران  امسال نسبت به پارسال ۱۱ هزار هکتار افزایش یافت که با توجه به شرایط منابع آبی خوبی که داشتیم پیش بینی می‌شود ۱۵۰ هزار تن شالی بیشتر از پارسال برداشت شود.

 

رئیس اداره برنج جهاد کشاورزی مازندران افزود: سطح زیرکشت برنج پرمحصول به ویژه در شرق مازندران افزایش ۶۷ درصدی داشته است چرا که محدودیت کشت نداشتیم.

 

وی با بیان اینکه کشاورزان آبیاری تناوبی را در دستور کار خود قرار دهند، گفت: آبیاری تناوبی باعث افزایش پنجه دهی و افزایش محصول نسبت به آبیاری مداوم است.


ایمیل مستقیم :‌ info@shomalnews.com
شماره پیامک : 5000592323
 
working();

مطالب پیشنهادی از سراسر وب


ارسال نظر :
پاسخ به :

نام : پست الکترونیک :
 
working();

« صفحه اصلي | درباره ما | آرشيو | جستجو | پيوند ها | تماس با ما »
هرگونه نقل و نشر مطالب با ذكر نام شمال نيوز آزاد مي باشد

سامانه آموزش آنلاین ویندی