.
صفحه اصلي آرشيو جستجو پيوند ها تماس با ما
 

آخرین عناوین
جمعیت پلنگ در مازندران رو به افزایش و خوب است
مدیرکل محیط زیست مازندران با بیان اینکه حال حیات وحش استان خوب است گفت: به عنوان نمونه، جمعیت پلنگ مازندران خوب و رو به افزایش است.

به گزارش شمال نیوز، حسینعلی ابراهیمی کارنامی با اشاره به وضعیت مطلوب حیات وحش در استان اظهار داشت: با توجه به کشفیات و برخوردهای قاطعی که با متخلفان در حال انجام بوده، وضعیت حیات وحش در استان خوب است.

 

وی با اشاره به مشارکت مردم در صیانت از محیط زیست تصریح کرد: مردم در برخی از مناطق از جمله سوادکوه پیشنهاد داد که منطقه آنان جزو مناطق شکارممنوع محسوب شود و در بسیاری از جاها مردم ما را ملزم کردند که حتی پروانه شکار نیز صادر نکنیم و این امر جای خرسندی دارد.

 

ابراهیمی ادامه داد: برای حفاظت محیط زیست تنها به نیروی محیط بان نمی‌توان اکتفا کرد و نیاز بود تا مردم نیز وارد میدان شوند و خوشبختانه این اتفاق مبارک در حال حاضر رخ داده است.

 

مدیرکل محیط زیست مازندران با عنوان اینکه ببر مازندران منقرض شده است گفت: وضعیت گونه پلنگ و خرس مطلوب است و گزارش‌های مردمی و تصاویر دریافتی توسط محیط بانان و تشکل‌ها نشان می‌دهد که جمعیت این گونه‌ها خوب است و سنین مختلف آن در استان زیست می‌کنند.

 

وی با اظهار اینکه حیات زیستمندان وابسته به حیات زیستگاه‌ها است تصریح کرد: همین که جلوی اجرای برخی پروژه‌های عمرانی در مناطق حساس گرفته شد این وضعیت به حیات وحش در استان کمک کرده است.

 

وی اجرای طرح تنفس جنگل را نیز در بهبود وضعیت حیات وحش در استان مطلوب برشمرد و گفت: با اجرای این طرح، وضعیت زیستگاه‌های حیات وحش امن شده است./مهر


ایمیل مستقیم :‌ info@shomalnews.com
شماره پیامک : 5000592323
 
working();

مطالب پیشنهادی از سراسر وب


ارسال نظر :
پاسخ به :

نام : پست الکترونیک :
 
working();

« صفحه اصلي | درباره ما | آرشيو | جستجو | پيوند ها | تماس با ما »
هرگونه نقل و نشر مطالب با ذكر نام شمال نيوز آزاد مي باشد

سامانه آموزش آنلاین ویندی