.
صفحه اصلي آرشيو جستجو پيوند ها تماس با ما
 

آخرین عناوین
میدان دموکراسی‌ «مجمع خانه احزاب» به معرکه درگیری کشیده شد+تصاویر
شمال نیوز: مجمع انتخاباتی خانه احزاب صبح امروز برگزار و میان برخی از افراد احزاب و لیست‌ها درگیری ایجاد شد.

به گزارش شمال نیوز، مجمع انتخاباتی خانه احزاب ایران از ساعت ۸ صبح امروز در تالار وزارت کشور آغاز شد.

در این دوره از انتخابات خانه احزاب، سه گروه اصولگرایان، مستقلین-اعتدالگرایان و اصلاح‌طلبان با یکدیگر در قالب لیست‌های انتخاباتی رقابت می‌کنند.

 

انتخابات و مجمع خانه احزاب ایران

 

بعد از سخنرانی حسین کمالی، رئیس دوره‌ای خانه احزاب ایران، لیست‌ها در گوشه‌ای تجمع کرده تا بتوانند اسامی نفرات منتخب خود برای حضور در رأی‌گیری را اعلام کنند.

در این میان اصلاح‌طلبان که در گوشه سمت چپ سالن وزارت کشور قرار داشتند با سردمداری کواکبیان و حسین کمالی در حال بستن لیست خود بودند. صوفی، مولاوردی نیز در این جمع حضور داشتند. برخی از اصلاح‌طلبان جوان‌تر از شورای قبلی اصلاحاتی‌ها در خانه احزاب گلایه‌های تندی را مطرح کردند. آنها این موضوع را عنوان می‌کردند باید نیروهای جوان در لیست باشند.

 

انتخابات و مجمع خانه احزاب ایران

 

اما اصولگرایان با هدایت برخی چهره‌های سرشناس مانند سیدمحمد حسینی، روح‌الامینی، غفوری‌فرد و مفتح نظمی خوبی داشته و بدون سر و صدا و جنجال لیست خود را تکمیل کردند.

در این میان لیست مستقلین-اعتدالگرایان بسیار متشنج بود. از ابتدا میرباقری از اعضای حزب رفاه ملت، بهروز نعمتی را به دزدی حزب متهم کرد و این سبب سر و صدای زیاد در سالن شد. در آخر نعمتی وی را به بیرون سالن برده و او را ساکت می‌کند.

اما جنجال بزرگتر که منجر به یقه‌گیری در خانه دمکراسی کشور شد، با فریادهای بلند محمد‌ زارع فومنی، دبیرکل جبهه مردمی اصلاحات بروز کرد. او از ابتدا به برخی از افراد حاضر در این لیست و حرکت‌هایشان اعتراض داشت و آن را اعلام می‌کرد.  او که از فراکسیون مستقلین نامزد شده بود، به درج نامش در برگ رأی بدون اجازه‌اش اعتراض داشت که سبب درگیری و لحظه‌ای یقه‌گیری هم شد.

 

انتخابات و مجمع خانه احزاب ایران

 

کریمی‌اصفهانی رئیس جلسه برای برگزاری انتخابات مجمع هم اعلام کرد اگر ماجرای آنها آرام نشود، رأی‌گیری متوقف می‌شود. بعد از آرام شدن درگیری‌ها، رأی‌گیری شروع شد که دوباره مستقلین به نبود اسامی‌شان در تابلو اعتراض کردند.  فومنی بلند فریاد می‌زند، می‌خواهند سر ما را ببرند!


ایمیل مستقیم :‌ info@shomalnews.com
شماره پیامک : 5000592323
 
working();

ارسال نظر :
پاسخ به :

نام : پست الکترونیک :
 
working();


« صفحه اصلي | درباره ما | آرشيو | جستجو | پيوند ها | تماس با ما »
هرگونه نقل و نشر مطالب با ذكر نام شمال نيوز آزاد مي باشد

سامانه آموزش آنلاین ویندی