.
صفحه اصلي آرشيو جستجو پيوند ها تماس با ما
 

آخرین عناوین
گواهی: روحانیت در ترویج نمادهای دینی و ارزش‌های اسلامی موفق بوده‌اند
معاون تربیت و آموزش دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی معظم کل قوا با اشاره به اینکه فقدان عالم دینی ثلمه‌ای بزرگ برای مردمان آن دیار قلمداد می‌شود، گفت: روحانیت در ترویج نمادهای دینی و ارزش‌های اسلامی موفق بودند.
گواهی: روحانیت در ترویج نمادهای دینی و ارزش‌های اسلامی موفق بوده‌اند

به گزارش شمال نیوز، حجت الاسلام و المسلمین عبدالعلی گواهی امروز در مراسم هفتمین روز درگذشت عالم ربانی حجت الاسلام و المسلمین رحمت خالقی با اشاره به شخصیت عالم و علم در جامعه اسلامی اظهارداشت: توفیق درک ماه رجب را امیدواریم با حضور شخصیت‌های علمی و روحانیت فراهم کنیم.

وی افزود: فقدان این عالم جلیل القدر را محضر سلسله جلیله روحانیت و جامعه علمی و حوزوی شهرستان‌های ساری و مشهد تسلیت می‌گوییم.

رئیس سازمان بسیج طلاب و روحانیون کشور با اشاره به اینکه این عالم جلیل القدر دلداده امام رئوف هشتمین شیعیان بوده است، تصریح کرد: مرحوم خالقی، دوران تلمذ طلبگی و زندگی خود را در مشهد مقدس سپری کرده و از خوان نعمات امام هشتم متنعم شده است.

گواهی با بیان اینکه از دست دادن عالم حقیقتا کار سختی است چرا که علما توانستند دین پروردگار متعال را بدون حضور نبی مکرم اسلام ترویج دهند، گفت: حفظ شعائر اسلامی اقدام سختی تری بوده که با وجود علما، وعاظ و شخصیت‌ها بزرگ شیعی اجرایی شده و اکنون مازندران پیشتاز ترویج شیعه و اسلام در منطقه قلمداد شده است.

وی با اعلام اینکه علما به مثابه ستارگان در آسمان هستند و دین خدا را تا امروز حفظ کردند، گفت: از زمان ائمه هدی، روحانیت، مقدسات و نمادهای دینی را تبلیغ کردند و در این راه به شهادت نیز رسیدند.

معاون تربیت و آموزش دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی معظم کل قوا با اشاره به اینکه مردم دلداده روحانیت بوده و تشییع پیکر روحانیت با حضور با شکوه مردم به دلیل علاقه بالای مردم به شیعه و روحانیت است، تصریح کرد: حقیقتا درخشندگی حوزه‌های علمیه و روحانیت بی نظیر بوده و با همه تبلیغات مسموم دشمنان، ترویج دین توسط قاطبه روحانیت بدرستی مدیریت شده است.

وی با اشاره به خصوصیات اخلاقی این عالم ربانی، گفت: مرحوم خالقی حقیقتا عالم بوده و یک روحانی مردمی بوده است. اداره هیئت‌ها و منبرهای بزرگ مشهد برای تبلیغ دین در دوران انقلاب با حضور عالمانی چون مرحوم خالقی و پیشنمازی صورت گرفته بود.

گواهی با بیان اینکه دلدادگی به ولایت و اهل بیت شاخصه بارز این عالم جلیل القدر قلمداد و وی نیز ذاکر سالار شهیدان به مفهوم واقعی خود بوده است، افزود: حیات انسان به علم و حیات علم نیز به عالم بستگی دارد و حیات عمل به نیت و حیات نیت به اخلاص است که در شاخص عالمان دینی هویدا شده است. عالم هیچگاه مرده نبوده و اثار و تالیفات او ارزشمند است.


ایمیل مستقیم :‌ info@shomalnews.com
شماره پیامک : 5000592323
 
working();

ارسال نظر :
پاسخ به :

نام : پست الکترونیک :
 
working();


« صفحه اصلي | درباره ما | آرشيو | جستجو | پيوند ها | تماس با ما »
هرگونه نقل و نشر مطالب با ذكر نام شمال نيوز آزاد مي باشد

سامانه آموزش آنلاین ویندی