.
صفحه اصلي آرشيو جستجو پيوند ها تماس با ما
 

آخرین عناوین
سفر به مشهد در نوروز 98 چقدر هزینه دارد؟
 سفر به مشهد در نوروز 98 چقدر هزینه دارد؟

شمال نیوز: اگر برای تعطیلات نوروز می‌خواهید به مشهد مقدس سفر کنید، این گزارش کمک زیادی برای برنامه‌ریزی این سفر به شما خواهد کرد. در این گزارش تک‌تک راه‌هایی که می‌توان از طریق آن‌ها به زیارت امام رضا (ع) رفت را بررسی کردیم تا ببینیم از کدام راه زودتر به مقصد می‌رسیم، با کدام راه خیالمان راحت‌تر است و با کدام راه خرج کمتری روی دوشمان می‌افتد.

به گزارش شمال نیوز ،  هواپیما شما را یک ساعت و نیمه تا مشهد می‌برد ولی قیمت بالایی دارد، از آن طرف قطار‌های اتوبوسی از همه ارزان‌ترند ولی حدود 12 ساعت طول می‌کشد تا شما را به مقصد برسانند.

به هر صورت بهتر است هر چه زودتر انتخابتان را بکنید. چرا که تا همین جای کار هم به حد کافی دیر شده و خیلی از بلیت‌ها فروش رفته است.

برای همین بهتر است تا همه بلیت‌ها تمام نشده زودتر برای تهیه بلیت مشهد اقدام کنید. بررسی‌ها نشان می‌دهد بلیت قطار به مقصد مشهد برای نوروز98 بین 68 تا 370هزار تومان قیمت دارد، بلیت اتوبوس به مقصد مشهد 97هزار تومان هزینه دارد، کرایه سواری بین 100 تا 130هزار تومان خرج روی دستتان می‌گذارد و هزینه خرید بلیت هواپیما بین 300 تا 800هزار تومان متغیر است.

البته جدا از همه این‌ها می‌توانید یک پیشنهاد ویژه را هم در نظر بگیرید. آن هم اینکه برای سفر به مشهد یک ماشین اجاره کنید و آن را در مشهد به صاحبش برگردانید.

بلیت قطار؛ ۶۸ تا ۳۷۰ هزار تومان
بسته به اینکه چه نوع قطاری را برای سفر انتخاب کنید، قیمت بلیت متفاوت خواهد بود. قطار‌های کوپه‌ای قطار‌های راحت‌تری برای خانواده هستند، اما اگر تعدادتان کم است باید در نظر داشته باشید که ممکن است با هر کسی همسفر شوید. هرچند این مشکل آنقدر‌ها زیاد نیست و اما بالاخره برای خیلی‌ها نکته مهمی به حساب می‌آید. همین موضوع باعث می‌شود که بعضا قطار‌های اتوبوسی را ترجیح دهند.

قطار‌ اتوبوسی: منظور از قطار‌های اتوبوسی همان قطار‌های سالنی چهار ردیفه است که از قضا ارزان‌ترین بلیت‌ها را دارد. در حال حاضر قیمت بلیت قطار‌های سالنی یا اتوبوسی برای نوروز ۹۸ از ۶۷ هزار و ۸۰۰ تومان شروع می‌شود تا ۱۱۵ هزار تومان. قطار‌های چهار ستاره اتوبوسی صبا، ۶۷ هزار و ۸۰۰ تومان قیمت دارند و شما را بعد از ۱۲ ساعت و نیم به مشهد خواهد رساند.

بلیت قطار‌های سه ستاره اتوبوسی ماهان ۷۹ هزار تومان فروخته می‌شود و مدت زمان سفر با این قطار‌ها ۱۱ ساعت است. همچنین با ۱۱۵ هزار تومان می‌شود بلیت قطار‌های چهار ستاره پردیس را تهیه کرد که شما را در کمترین زمان یعنی هشت ساعت و ۲۰ دقیقه به مشهد خواهند رساند.
قطار‌ کوپه‌ای چهار تخته: بلیت قطار‌های کوپه‌ای چهار تخته بازه قیمتي بزرگی دارد. چراکه در قطار‌های کوپه‌ای چهارتخته امکان خدمات‌دهی بیشتری برای شرکت مسافرتی وجود دارد.

برای همین قیمت بلیت این قطار‌ها ممکن است به ۳۷۰ هزار تومان برسد که به قطار‌های پنج ستاره همراه با پذیرایی شام اختصاص دارد. با این حال حداقل قیمت بلیت قطار‌های کوپه‌ای چهار تخته برای نوروز ۹۸ حدود ۸۰ هزار تومان است.

تفاوت قیمت‌ها تغییری در زمان سفر ایجاد نمی‌کنند و در هر صورت باید خودتان را برای دست کم ۱۰ ساعت تکان تکان خوردن روی ریل قطار آماده کنید.

قطار‌ کوپه‌ای شش تخته: قیمت بلیت قطار‌های کوپه‌ای شش تخته برای نوروز ۹۸ از ۷۵ هزار تومان شروع شده و تا ۹۳ هزار تومان می‌رسد. تفاوت قیمت‌ها برای این قطار‌ها به خاطر این است که هر کدام از بلیت‌ها را یک شرکت با نرخ‌گذاری‌های خودش می‌فروشد.

باید توجه داشت که هر کدام از شرکت‌ها خدمات مختلفی در سفر‌ها ارائه می‌دهند و حتی ممکن است قیمت بلیت یک نوع قطار که توسط یک شرکت ارائه می‌شود در زمان‌های مختلف متفاوت باشد، اما عموما بلیت قطار کوپه‌ای شش تخته در همین بازه قیمت فروخته می‌شود.

با این حال مدت زمان سفر مشهد با قطار‌های کوپه‌ای شش تخته بین ۱۰ ساعت تا ۱۰ ساعت و نیم متفاوت است. از این نظر مدت زمان سفر مشهد با قطار‌های کوپه‌ای شش تخته تفاوتی با قطار‌های کوپه‌ای چهار تخته ندارد.

بلیت اتوبوس؛ ۹۷ هزار تومان
بلیت سفر به مشهد با اتوبوس را می‌توانید از هر پایانه‌ای تهیه کنید. طوری که هر در چهار پایانه شرق، غرب، جنوب و بیهقی برای سفر مشهد اتوبوس پیدا می‌شود. قیمت بلیت اتوبوس برای سفر مشهد در نوروز ۹۸، ۲۰ درصد افزایش یافته و ۹۷ هزار تومان به ازای هر نفر است. البته اگر پایانه بیهقی را برای سفر به مشهد انتخاب کنید، قیمت بلیت اتوبوس برای شما ۹۵ هزار تومان خواهد بود.

سفر مشهد با اتوبوس کمی ریسک دارد. نه از این نظر که خطرناک باشد، از این نظر که ممکن است به خاطر ترافیک نوروزی ساعت‌ها در جاده بمانید. مسافت تهران تا مشهد با اتوبوس حدود ۸۸۰ کیلومتر است و اتوبوس‌ها در شرایط عادی این مسافت را در ۱۲ تا ۱۳ ساعت طی می‌کنند؛ اما در جاده هر اتفاقی ممکن است بیفتد و مدت زمان سفر را تا چند ساعت افزایش دهد.

کرایه سواری؛ ۱۰۰ تا ۱۳۰ هزار تومان
خیلی‌ها سفر جاده‌ای با ماشین سواری را ترجیح می‌دهند. البته اگر خودشان راننده نباشند. چراکه در آن صورت مجبورند ساعت‌ها پشت فرمان بنشینند و کلی از انرژی خود را در راه سفر از دست بدهند.

نرخ کرایه سواری قرار است برای نوروز ۹۸، ۲۰ درصد افزایش پیدا کند. در صورتی که تمایل به انتخاب سواری برای سفر مشهد دارید، دو گزینه پیش روی شماست.

یا اینکه سراغ ماشین‌های لوکس با راننده‌های لاکچری بروید، یا اینکه به یکی از ترمینال‌های مسافربری مراجعه کرده و از آنجا تاکسی بین شهری کرایه کنید. نرخ کرایه تاکسی برای سفر مشهد با احتساب افزایش ۲۰ درصدی در نوروز ۹۸، ۴۴۰ هزار تومان خواهد بود. البته این در حالی است که بخواهید کل تاکسی را دربست کرایه کنید.

اگر تعدادتان کمتر است می‌توانید سراغ نرخ‌های پایین‌تر بروید. نرخ کرایه تاکسی برای مشهد در مورد صندلی جلو تقریبا ۱۳۰ هزار تومان خواهد بود و برای صندلی عقب باید نفری ۱۰۵ هزار تومان هزینه کنید. سفر مشهد با تاکسی بین شهری تقریبا ۱۰ ساعت طول می‌کشد و برای همین خیلی‌ها اتوبوس را به واسطه راحت‌تر بودن صندلی‌هایش به تاکسی ترجیح می‌دهند.

اما مزیتی که تاکسی نسبت به اتوبوس دارد این است که شما را سریع‌تر به مقصد رسانده و توانایی بیشتری برای دور زدن ترافیک دارد. اگر فکر می‌کنید کرایه کردن ماشین‌های لوکس برای سفر نوروزی به مشهد گزینه بهتری است، باید بگویم که حداقل یک میلیون تومان برای این سفر بودجه لازم دارید. البته کمتر کسی سراغ چنین پیشنهادی می‌رود. چراکه اگر بخواهیم چنین هزینه‌ای برای سفر مشهد کنار بگذاریم، سفر هوایی گزینه بهتری به حساب می‌آید.

بلیت هواپیما؛ ۳۰۰ تا ۸۰۰ هزار تومان
قیمت بلیت هواپیما آنطور که تصویب شده باید برای سفر تهران مشهد حداکثر ۵۱۰ هزار تومان باشد، اما در ایام نوروز کلا مصوبه‌ها را کنار بگذارید. بلیت هواپیما در آستانه ایام نوروز قیمت خیلی بالاتری دارد. به طور مثال ارزان‌ترین بلیت هواپیما برای ۲۸ اسفند ۶۰۰ هزار تومان است و اگر بهتر بگردید قیمت‌ها تا ۸۰۰ هزار تومان می‌رسد.

با شروع سال قیمت‌ها کمی ارزان‌تر می‌شود. چراکه خیلی‌ها می‌خواهند لحظه سال تحویل را در حرم امام رضا (ع) باشند، برای همین قیمت بلیت در دو روز مانده به شروع سال افزایش یافته است.

بعد از شروع سال دیگر خبری از بلیت‌هاي ۶۰۰ هزار تومانی نیست. روز‌های اول و دوم فروردین می‌توانید با حداقل هزینه ۳۱۰ هزار تومان راهی مشهد شوید. از سوم فروردین به بعد، بلیت هواپیما باز هم ارزان می‌شود و تا ۱۳ فروردین در حول و حوش ۲۶۰ هزار تا ۲۸۰ هزار تومان نوسان دارد.

البته این قیمت ارزان‌ترین بلیت‌هاست و بلیت‌های گران‌تر تا دلتان بخواهد پیدا می‌شود. بلیت هواپیما به مقصد مشهد از روز ۱۳ فروردین دوباره کاهش پیدا کرده و در ۱۵ فروردین به حداقل خود می‌رسد.

چراکه دیگر کمتر کسی برای ۱۵ فروردین قصد سفر به مشهد خواهد داشت. همین موضوع باعث می‌شود قیمت بلیت هواپیما تا ۱۵۰ هزار تومان پایین بیاید. با همه این تفاسیر اگر بخواهید سفر نوروز را با هواپیما به مشهد بروید باید بین ۳۰۰ تا ۶۰۰ هزار تومان خرج بلیت کنید. با چنین هزینه‌ای می‌توانید ظرف مدت یک ساعت و نیم به مشهد برسید و مجبور به تحمل سفر ۱۰ تا ۱۳ ساعته جاده‌ای نباشید.

ماشین اجاره‌ای؛ 700هزار تومان
نظرتان درباره ماشین اجاره‌ای چیست؟ می‌توانید ماشین را صرفا برای سفرهای یک طرفه اجاره کنید. طوری‌که ماشین را در تهران تحویل گرفته و در مشهد آن را تحویل دهید.

البته باید توجه داشته باشید که در این صورت هزینه‌ای به عنوان تغییر محل تحویل اضافه می‌شود. ولی اگر بیشتر از سه روز ماشین را اجاره کنید، از پرداخت این مبلغ معاف خواهید شد.

خوبی این گزینه در آنجاست که فقط برای یک یا دو روز لازم است که ماشین را اجاره کنید و نگرانی از نگهداری ماشین اجاره‌ای در خیابان‌های شهر غریب خیلی کمتر خواهد بود. یک مشکل که این گزینه دارد آنجاست که هزینه اجاره روزانه برای مدت‌های کم بیشتر است. مثلا برای اجاره روزانه تندر 90 دنده‌ای باید 280هزار تومان بپردازيد.

یکی از دلایل بالا بودن هزینه اجاره این است که برای چنین کاری باید یک ماشین بدون محدودیت مسافت روزانه اجاره کنید. چرا که مسافت بین تهران و مشهد حدود هزار کیلومتر است و با محدودیت 300کیلومتری نمی‌توانید در یک روز به مقصد برسید.

بیایید حساب کنیم هزینه سفر یک طرفه از تهران به مشهد با ماشین اجاره‌ای چقدر آب می‌خورد؟ برای سفر یک طرفه از تهران به مشهد می‌توانید ماشین اجاره‌ای را در یکی از فرودگاه‌ها یا هتل‌های معروف تهران تحویل بگیرید و بعد از یک روز آن را در یکی از هتل‌های مشهد یا حتی راه‌آهن و فرودگاه مشهد تحویل بدهید. در چنین حالتی برای اجاره یک روز تندر 90 باید 280هزار تومان هزینه کنید.

همچنین برای اینکه نیازی به برگرداندن خودرو به تهران نداشته باشید، باید 367هزار تومان دیگر به هزینه‌ها اضافه کنید تا مجموع هزینه با احتساب مالیات به 705هزار تومان برسد. در کنار این 700هزار تومان اجاره، باید مبلغی معادل 11میلیون و 300هزار تومان به عنوان ودیعه به شرکت اجاره دهنده خودرو پرداخت کنید.

با این حساب سفر مشهد با ماشین اجاره‌ای حدود 12میلیون تومان بودجه لازم دارد که بخش اعظم آن به شما برگردانده خواهد شد. توجه داشته باشید که در چنین شرایطی کل ماشین در اختیار شماست و شما می‌توانید تا چهار نفر دیگر را با خودتان همراه کنید.


ایمیل مستقیم :‌ info@shomalnews.com
شماره پیامک : 5000592323
 
working();

ارسال نظر :
پاسخ به :

نام : پست الکترونیک :
 
working();


« صفحه اصلي | درباره ما | آرشيو | جستجو | پيوند ها | تماس با ما »
هرگونه نقل و نشر مطالب با ذكر نام شمال نيوز آزاد مي باشد

سامانه آموزش آنلاین ویندی