.
صفحه اصلي آرشيو جستجو پيوند ها تماس با ما نسیم امید
 

آخرین عناوین
ادیانی با تاکید بر اجرایی نشدن طرح انتقال آب دریای مازندران
انتقال آب خزر از زمان استقرار سلسله سمنانیان در قوه مجریه مطرح شد / کدامیک از وعده‌های رئیس جمهور محقق شده که انتقال آب خزر شود؟
شمال نیوز : این نماینده مردم با یادآوری اینکه انتقال آب خزر از زمان استقرار سلسله سمنانیان در قوه مجریه مطرح شد، گفت: هیچ کارشناس زیست محیطی موضوع انتقال آب خزر به سمنان را تأیید نمی‌کند بلکه همگان این مسئله را مخرب و موجب ضربه خوردن به زیست بوم منطقه می‌‎دانند.....
انتقال آب خزر از زمان استقرار سلسله سمنانیان در قوه مجریه مطرح شد / کدامیک از وعده‌های رئیس جمهور محقق شده که انتقال آب خزر شود؟ شمال نیوز: نماینده مردم قائمشهر و سوادکوه در مجلس با بیان اینکه انتقال آب خزر از زمان استقرار سلسله سمنانیان در قوه مجریه مطرح شد، اجرای این طرح را شدنی ندانست.   به گزارش شمال نیوز ، سید علی ادیانیسید علی ادیانی  با انتقاد از طرح انتقال اب دریای خزر به سمنان که از سوی رئیس جمهور مطرح شد، ضمن غیرکاشناسی خواندن این طرح، عنوان کرد: البته مردم سه استان شمالی کشور نباید نگران این اظهارات رئیس جمهور باشند به این دلیل که وعده‌ای که رئیس جمهور اخیرا در جمع مردم استان سمنان داده در دور نخست انتخابات ریاست جمهوری و دور دوم نیز مطرح ولی به هیچ عنوان اجرایی نشد.

نماینده مردم جویبار، قائمشهر و سوادکوه در مجلس شورای اسلامی افزود: در کنار این وعده‌ها رئیس جمهور وعده‌های بسیار دیگری از جمله ساماندهی اقتصاد کشور را با این ادبیات که به قدری اقتصاد کشور را رونق می‌‎دهیم که مردم به هیچ عنوان به فکر یارانه 45 هزار تومانی نباشند، را نیز در دوران انتخاب داد یا در بحث برجام که همه امور مردم از جمله مشکل آب، برق و گاز و غیره به برجام نسبت داد ولی با اجرای آن نیز اتفاقی نیفتاد.

کدامیک از وعده‌های رئیس جمهور محقق شده که انتقال آب خزر شود

وی تصریح کرد: حال سئوال این است آیا آن وعده‌‎ها انجام شد که در دو سال پایانی، دولت بخواهد این پروژه عظیم را عملیاتی کند؛ بنابراین نه مردم سمنان دلخوش به این وعده رئیس جمهور هستند و نه مردم سمنان دل نگران این موضوع هستند.

ادیانی راد از سوی دیگر این طرح به هیچ عنوان قابلت اجرایی ندارد، اضافه کرد: اینکه رئیس جمهور در اظهاراتش در شاهرود عنوان کرد این مسئله به طور کامل در دولت حل شده به معنای نادیده گرفتن قوه مقننه است و اذن و بودجه این پروژه را باید از طرف مجلس این پروژه مصوب شود.

انتقال آب خزر از زمان استقرار سلسله سمنانیان در قوه مجریه مطرح شد

این نماینده مردم با یادآوری اینکه انتقال آب خزر از زمان استقرار سلسله سمنانیان در قوه مجریه مطرح شد، گفت: هیچ کارشناس زیست محیطی موضوع انتقال آب خزر به سمنان را تأیید نمی‌کند بلکه همگان این مسئله را مخرب و موجب ضربه خوردن به زیست بوم منطقه می‌‎دانند.

انتقال آب خزر تنش‌های اجتماعی و سیاسی در پی خواهد داشت

وی افزود: از سوی دیگر این تصمیم تنش‌های اجتماعی و سیاسی به دنبال خواهد داشت و مسئولان عالی رتبه نباید در این جهت دغدغه افزایی کنند.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: به فرض اینکه اگر چنین اتفاقی در کشور رخ دهد، داستان ارومیه، فاجعه زیست محیطی اصفهان، خوزستان و آذربایجان در مازندران و سمنان نیز تکرار خواهد شد لذا دغدغه تأمین آب شرب برای مردم سمنان نباید به قیمت از دست دادن دریاچه‌ها و دریاهای حواشی کشور باشد؛ فراموش نکنیم خزر دریا نیست و دریاچه است.

انتقال آب خزر به فلات مرکزی تبعات حقوق بین الملل نیز دارد

وی افزود: حتی از منظر حقوق بین المللی و دریا نیز ممکن است انتقال آب دریای خزر به فلات مرکزی تبعات حقوقی بین المللی نیز داشته باشد و این موضوع نیز نیاز به بررسی دارد.

ادیانی راد از تذکر نمایندگان استان‌های شمالی به رئیس جمهور در مجلس خبر داد و گفت:  ضرورتی ندارد در این دو سال باقی مانده از عمر دولت، رئیس جمهور اظهارنظرهای غیرکارشناسی کند اگر این طرح در دو سال اجرا می‎شود چرا طرح‌های مهم‎تری برای مردم اجرایی نمی‎شود.

این عضو مجمع نمایندگان استان مازندران ادامه داد: با توجه به رأی منفی مجلس به بندی در خصوص انتقال آب خزر در قالب لایحه برنامه ششم توسعه، نباید برخی این اظهارات تقابل با مجلس تلقی شود.


ایمیل مستقیم :‌ info@shomalnews.com
شماره پیامک : 5000592323
 
working();
نظرات خوانندگان :

مراد 15 آذر 1397
7
0
پاسخ
آقای رییس جمهور پس کو اون وعده های دروغین که به کارمندان زیر 3 میلیون حقوق بگیر میخواستی کمک هزینه معیشتی بدی - تو جیب ملت را با گران کردن دلار طلا و هزینه آب و برق و گاز و تلفن و ارزاق و حتی ............ نزن کمک هزینه معیشتی پیشکش خودت و دولت مردان بی دردت
مراد 15 آذر 1397
6
1
پاسخ
راست میگه این بدبخت دیگرنتونست گرانی رامهارکنه مشکل بیکاری جوانان راحل کنه ونتونست قیمت دلارراپایین بیارالان رفت سروقت آب دریای خزرمازندران علی برکت الله
علی 15 آذر 1397
11
2
پاسخ
خود جنابعالی متولد دوره سلسله اول سمنانیان هستید که به مجلس رفتید
شرفعلی 15 آذر 1397
5
1
پاسخ
جناب ادیانی
جناب رئیس جمهور درست گفتند که اقتصاد طوری خواهد شد که مردم بفکر 45000تومان یارانه نباشند و همینگونه هم شد.زیرا 45000 هزار تومان یک نصفه مرغ هم نمی شود چه رسد به گوشت گوسفند!!کسی هم بفکر 4500 تومان نیست چون اصلا در این اوضاع ارزشی ندارد بنابراین رئیس جمهور محترم به این وعده کاملا عمل کرد.الان هم به مردم سمنان درسیت گفتند که بفکر آب باشید زیرا ازنان خبری نیست.!!
سوادکوه 15 آذر 1397
12
0
پاسخ
همچنان که وعده های شما نیز محقق نشده است امیدوارم که این وعده روحانی هم محقق نشود . وجه اشتراک شما با روحانی عدم تحقق وعده هاست

ارسال نظر :
پاسخ به :

نام : پست الکترونیک :
تصویر روبرو را بصورت لاتین وارد نمایید :
 
working();


« صفحه اصلي | درباره ما | آرشيو | جستجو | پيوند ها | تماس با ما »
هرگونه نقل و نشر مطالب با ذكر نام شمال نيوز آزاد مي باشد

سامانه آموزش آنلاین ویندی