.
صفحه اصلي آرشيو جستجو پيوند ها تماس با ما نسیم امید
 

آخرین عناوین
قضاوت با شما ؛
دبیر انجمن برنج : کشور با کمبود ۸۰۰ هزار تن برنج مواجه است/ رئیس جهاد مازندران : 4 محموله برنج مازندران روانه اروپا می شود
شمال نیوز : در حالی دبیر انجمن برنج در همایشی از کمبود ۸۰۰ هزار تن برنج در کشور می گوید که رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران در همان همایش از صدور 4 محموله برنج مازندران به اروپا خبر می دهد !.....

شمال نیوز : در حالی دبیر انجمن برنج در همایشی از کمبود ۸۰۰ هزار تن برنج در کشور می گوید که رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران در همان همایش از صدور 4 محموله برنج مازندران به اروپا خبر می دهد !

4 محموله برنج مازندران روانه اروپا می شود


 عزیزالله شهیدی فر عصر دوشنبه در جشنواره ملی برنج کشور در آمل اظهار کرد: دواستان شمالی مازندران و گیلان به عنوان پایگاه اصلی تولید برنج با توجه به محدودیت هایی که برای سایر استانها صادر شد، انتخاب شدند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان مازندران گفت با توجه بحران آب، زیر ساخت کشاورزی و تامین اب در دستور کار است، بیان کرد: تفاهم نامه بین وزیر جهاد کشاورزی، معاونت رئیس جمهور و سه استاندار شمالی امضا شد تا در سه استان شمالی آب بندان ها لایروبی شود که در سال ۹۸ انجام می شود.

شهیدی فر با اشاره به اینکه کیفیت برنج استان های شمالی در دنیا بی نظیر است، ادامه داد: در سال های گذشتعه بی رحمی هایی برای برنج ایرانی پیش گرفتند تا ذائقه مردم را نسبت به برنج ایرانی کم کنند و این مسئله بیشتر به مزاق وارد کنندگان خوش آمد که بتوانند برنج خارجی را وارد سفره مردم کنند.

شهیدی فر با اشاره به اینکه امسال توانستیم تولید داخلی را به اروپا صادر کنیم، گفت: ۳ محموله برنج شمال کشور به اروپا صادر شد و تا هفته آینده ۴ محموله دیگر صادر خواهد شد.

وی با بیان اینکه ارزش هرکیلو برنج ایرانی ۶ برابر برنج وارداتی است، ادامه داد: صادرات برنج می تواند دغدغه کشاورزان را جبران کند و نباید اجازه بدهیم تا برنج ایرانی و خارجی مخلوط شود.


دبیر انجمن برنج کشور:

کشور با کمبود ۸۰۰ هزار تن برنج مواجه است

دبیر انجمن برنج کشور میزان کمبود برنج را در کشور ۸۰۰ هزار تن اعلام کرد.

جمیل علیزاده شایق عصر دوشنبه در اختتامیه جشنواره ملی برنج کشور در آمل اظهار کرد: بیش از ۱٨ سال جشنواره ملی برنج در شهر های مختلف برگزار می شود ولی هنوز یکسری کم و کاستی هایی وجود دارد.

دبیر انجمن برنج کشور با اشاره به اینکه اگر امسال جشنواره ملی برنج کشور در آمل برگزار شد، این شهرستان قلب برنج کشور است، ادامه داد: در کنار این جشنواره,  نمایشگاه برنج هم برگزار شد.

وی با بیان اینکه پس از سال ها یک مرکز با هدف عظیم در آمل راه اندازی شد، گفت: مرکز پایانه صادرات و تجارت برنج را محدود نکنیم و برای هر شهری که برنج تولید می کند را سهیم کنیم.

علیزاده شایق با اشاره به اینکه تولید برنج در کشور کافی نیست ، گفت: در کشورمان حدود ۸۰۰ هزار تن برنج کمبود داریم و به دلیل کمبود آب جز دو استان مازندران و گیلان نمی توانند برنج تولید کنند و اگر به میزان کمبود برنج کشور واردات انجام شود کشاورزان مشکلی ندارند


ایمیل مستقیم :‌ info@shomalnews.com
شماره پیامک : 5000592323
 
working();

ارسال نظر :
پاسخ به :

نام : پست الکترونیک :
تصویر روبرو را بصورت لاتین وارد نمایید :
 
working();


« صفحه اصلي | درباره ما | آرشيو | جستجو | پيوند ها | تماس با ما »
هرگونه نقل و نشر مطالب با ذكر نام شمال نيوز آزاد مي باشد

سامانه آموزش آنلاین ویندی