.
صفحه اصلي آرشيو جستجو پيوند ها تماس با ما نسیم امید
 

آخرین عناوین
جاده چالوس و سوادکوه یکطره شد
جاده چالوس بمنظور افزایش ایمنی، ایجاد کشش و تسهیل در عبور و مرور وسایل نقلیه در تعطیلات روز‌های پایانی ماه صفر امروز یکطرفه می‌شود.

به گزارش شمال نیوز،سرهنگ علیرضا قدمی رئیس پلیس راه مازندران با بیان اینکه ترافیک هم اکنون در جاده چالوس عادی و روان است، گفت: آمد وشد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۳ تا ساعت ۲۴ امروز سه شنبه ۱۵ آبان ماه به سمت کرج ممنوع می‌شود.

وی افزود: رفت و آمد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۶ تا ساعت ۲۴ امروز از کرج به مرزن آباد یک طرفه است.

جاده چالوس جمعه ۱۸ آبان یکطرفه می‌شود
رئیس پلیس راه مازندران با بیان اینکه اواسط ظهر جمعه ۱۸ آبان ماه بازگشت مسافران از مازندران آغاز می‌شود، گفت: در این مدت با افزایش آمد وشد خودرو‌ها و ترافیک پرحجم در جاده چالوس روبرو خواهیم بود.

سرهنگ قدمی افزود: بمنظور تخلیه بار ترافیکی جاده چالوس آمد وشد انواع وسیله نقلیه از ساعت ۱۴ تا ساعت ۲۴ روز جمعه ۱۸ آبان ماه از کرج به مرزن آباد ممنوع می‌شود.

وی گفت: با اعلام ماموران پلیس راه در محل، آمد وشد انواع وسیله نقلیه از ساعت ۱۷ تا ساعت ۲۴ همان روز از مرزن آباد به کرج به یک طرفه خواهد بود.

تاریخچه جاده چالوس
جاده ۵۹، معروف به جاده چالوس یکی از مهمترین جاده‌ها برای مردم تهران و کرج است که از میان شهر کرج در استان البرز شروع و به شهر چالوس در کرانه دریای خزر وصل می‌شود.

تا اواخر دوره قاجار، جاده‌ای بین کرج - چالوس وجود نداشته و تنها یک مسیر خاکی و مالرو، راه دسترسی به روستا‌های این منطقه را تشکیل می‌داده، اما به گونه‌ای نبود که ارتباط دهنده شمال و جنوب کشور باشد.

جاده سوادکوه جمعه ۱۸ آبان یکطرفه می‌شود
رئیس پلیس راه مازندران گفت: آمد وشد همه وسایل نقلیه از ساعت ۱۳ تا ساعت ۲۴ روز جمعه ۱۸ آبان ماه از رودهن به سمت آمل ممنوع می‌شود.

سرهنگ قدمی افزود: با اعلام ماموران پلیس راه در محل، از ساعت ۱۵ تا ساعت ۲۴ همان روز آمد وشد در این جاده از آب اسک به رود هن محدوده مشاء یک طرفه خواهد بود.

وی گفت: مرکز کنترل ترافیک پلیس راه مازندران با شماره ۲۱۸۲۴۴۳۴ و ۲۱۸۲۴۴۲۰ با پیش شماره ۰۱۱ به طور شبانه روز آماده پاسخگویی در خصوص وضعیت راه‌های استان است.

تاریخچه جاده سوادکوه
جاده ۷۹، جاده‌ای است از تهران به مازندران که به جاده فیروزکوه یا سوادکوه معروف است و از تهران تا قائمشهر و سپس به ساری امتداد می‌یابد.

این جاده ابتدا از تهران شروع سپس به شهر بومهن در استان تهران رسیده و از آنجا به قائم شهر در استان مازندران ختم می‌شود.
همچنین این جاده طولانی‌ترین محور در بین جاده‌های استان است.

جاده فیروزکوه یا همان محور سوادکوه بعد از جاده کندوان و هراز قدیمی‌ترین جاده استان از نظر تاریخ افتتاح محسوب می‌شود. کار ساخت این جاده حدود ۱۶ سال به طول انجامید.

مازندران ۱۰ هزار و ۷۰۰ کیلومتر راه اصلی و فرعی دارد که سه جاده چالوس، هراز، سوادکوه را به پایتخت و جاده کیاسر مازندران را به سمنان متصل می‌کند.


ایمیل مستقیم :‌ info@shomalnews.com
شماره پیامک : 5000592323
 
working();

ارسال نظر :
پاسخ به :

نام : پست الکترونیک :
تصویر روبرو را بصورت لاتین وارد نمایید :
 
working();


« صفحه اصلي | درباره ما | آرشيو | جستجو | پيوند ها | تماس با ما »
هرگونه نقل و نشر مطالب با ذكر نام شمال نيوز آزاد مي باشد

سامانه آموزش آنلاین ویندی