.
صفحه اصلي آرشيو جستجو پيوند ها تماس با ما نسیم امید
 

آخرین عناوین
با مازندران در روز ملی مازندران
مازندران، استان سرسبز و چشم‌نواز شمال ایران که با طبیعت بی‌نظیر و آب‌وهوای معتدل خود در نوار ساحلی جنوب دریای خزر آرام گرفته است. ترکیب دریا و جنگل و کوهستان و رودخانه‌های پرآب و مزارع سر سبز، بی شک مردمانی مهربان را در خود می‌پروراند. چنانکه فردوسی بزرگ می‌سراید: “که مازندران شهر ما یاد باد همیشه بر و بومش آباد باد” مردم این دیار در طول تاریخ فراز و نشیب‌های بسیاری را پشت سر گذاشته اند و در روز‌های مظلومیت شیعه، پناه آل علی (ع) و دوستدارانش بودند. آنچنان که نخستین حکومت شیعه جهان در روز ۱۴ آبان سال ۲۴۳ شمسی مطابق با عید فطر سال ۲۵۰ قمری در این سرزمین سبز برپا شد تا اکنون این روز با نام “روز ملی مازندران” بر خود ببالد. در این گزارش مردمان با صفای روستا‌های سر سبز مازندران در قاب تصویر گنجانده شده است.
 

                                              

 
ایمیل مستقیم :‌ info@shomalnews.com
شماره پیامک : 5000592323
 
working();
نظرات خوانندگان :

مجی 15 آبان 1397
4
1
پاسخ
سلام
اینقدر ازاین استان وزیبایی هایش وسادگی ومهمان نواز ی گفتید وتعریف کردید تا بیگانگان همه چیز ما رو به یغما بردند ودیگر چیزی باقی نماند
احمدخواجوند 16 آبان 1397
7
2
پاسخ
باورود اعراب به مازندران ونام گذاری بنام روز مازندران هیچ جای افتخارنیست بجز تحمیل این روز بنام روزمازندران نه جای تبریک ونه تشکر ازبنیان گذاران وابسته اعراب .

ارسال نظر :
پاسخ به :

نام : پست الکترونیک :
تصویر روبرو را بصورت لاتین وارد نمایید :
 
working();


« صفحه اصلي | درباره ما | آرشيو | جستجو | پيوند ها | تماس با ما »
هرگونه نقل و نشر مطالب با ذكر نام شمال نيوز آزاد مي باشد

سامانه آموزش آنلاین ویندی