.
صفحه اصلي آرشيو جستجو پيوند ها تماس با ما نسیم امید
 

آخرین عناوین
در کنفرانس مطبوعاتی قبل از دیدار در آزادی ؛
برانکو : بازی سختی مقابل نساجی داریم / نکونام : خوشحالم مقابل پرسپولیس بازی می کنیم
شمال نیوز : سرمربی نساجی مازندران درباره هواداران تیمش گفت: هواداران ما همیشه در همه شهرها همراه ما بوده‌اند و قطعا فردا هم برای حمایت از ما به ورزشگاه آزادی خواهند آمد. رفتار آنها همیشه شایسته بوده و تاکنون هم نه تنها تنبیه و جریمه نشده‌اند....
برانکو : بازی سختی مقابل نساجی داریم / نکونام : خوشحالم مقابل پرسپولیس بازی می کنیم

شمال نیوز:  سرمربی تیم فوتبال نساجی مازندران با بیان اینکه کار برانکو در کسب اطلاعات از نساجی حرفه‌ای بود گفت:‌ خوشحالیم فرصت بازی با پرسپولیس را پیدا کردیم.

به گزارش شمال نیوز ، جواد نکونام در نشست خبری پیش از دیدار فردای تیمش مقابل پرسپولیس گفت: خوشحالیم بعد از 20 سال فرصت بازی با تیم خوبی چون پرسپولیس را پیدا کردیم. حضور در لیگ برتر و رویارویی با تیم‌های بزرگ از جمله پرسپولیس چیزی بود که سال‌های سال هواداران پرتعداد نساجی آرزویش را داشتند و هم اکنون مردم مازندران بسیار خوشحالند که تیم محبوبشان در لیگ برتر حاضر است و این شانس را دارد که مقابل پرسپولیس و تیم‌های بزرگ لیگ به میدان برود.

وی در واکنش به خبر منتشر شده در سایت باشگاه نساجی مازندران مبنی بر حضور جاسوس پرسپولیس در تمرین نساجی در حالی که این موضوع از سوی پرسپولیسی‌ها تکذیب شد، گفت: من در این مورد بحثی ندارم و تا الان هم اظهارنظر رسمی نداشته‌ام اما الان می‌گویم اگر آمدند و تمرین را نگاه کردند مشکلی نیست. شاید ما هم یک روز این کار را کنیم و در جایی ما را ببینند و بیرون کنند. این مسائل در فوتبال حرفه‌ای دنیا طبیعی است.

نکونام خاطرنشان کرد: هر مربی حرفه‌ای سعی می‌کند به هر شکلی از حریف خود اطلاعاتی به دست بیاورد. در جام جهانی 2018، انگلیس با هزینه خودش تور‌های زمین تمرینش را تا حدی بالا برد که کسی نتواند از تمریناتشان فیلمبرداری کند. در همه جای دنیا تیم‌ها تلاش می‌کنند از حریفان خود اطلاعات بگیرند. همین‌قدر تلاش می‌شود که به حریفانشان اطلاعات ندهند اما اینکه بخواهد این مسئله مورد تمسخر قرار بگیرد را نمی‌پسندم. جای تشکرشان بابت عقب افتادن بازی این کار را کردند. هیچ وقت دوست نداریم شرایط را برای رقبای ایرانی خود بوجود بیاوریم که برای بازی با تیم‌های خارجی به مشکل بخورند به خاطر همین هر زمانی که اعلام کردند پذیرفتیم. تاکید می‌کنم من تجربه کار کردن با مربی بزرگی چون برانکو را دارم و می‌دانم او یک مربی حرفه‌ای است و اگر خواسته اطلاعاتی از تمرین تیم ما به دست بیاورد کارش حرفه‌ای و مانند همه مربیان بزرگ دنیا بوده است. فکر کنم توضیح کامل در این مورد دادم و دیگر پاسخ به سوالی در این مورد نخواهم داد.

وی در ارتباط با مسائل داوری که این روزها باشگاه نساجی نسبت به آن گله دارد و اینکه آنها نگران بازی فردا در این ارتباط نیستند، تصریح کرد: فکر کنم بیشترین تیمی که بابت اشتباهات داوری آسیب دیده نساجی است. تمام کارشناسانی که بازی‌های ما را بررسی کردند، کمیته داوران و حتی داورانی که خودشان بازی‌های ما را قضاوت کردند این موضوع را قبول دارند. در بازی با تراکتورسازی اگر یک پنالتی - اخراج برای ما گرفته می‌شد شرایط خیلی فرق می‌کرد. من به سلامتی همه داوران لیگ اطمینان دارم و اعتقادم این است که اشتباهات صورت گرفته سهوی بوده است. کرمانشاهی داور فردای بازی ما نیز قطعا داور خوبی است و من هیچ مشکلی با او ندارم و کاری هم به این ندارم که در بازی‌های قبل به چه شکل قضاوت کرده است.

سرمربی نساجی با بیان اینکه پرسپولیس همیشه پرسپولیس است و کاری به نتایج دو بازی اخیر این تیم در لیگ که با تساوی همراه بوده ندارد گفت: قطعا پرسپولیس تیم بزرگ با هواداران پرشمار است که همیشه بزرگی خود را حفظ کرده و برای ما افتخار است که مقابل این تیم بازی می‌کنیم اما اینکه با چه روشی مقابل آنها بازی خواهیم کرد را فردا خواهید دید.

نکونام در واکنش به سوال خبرنگار دیگری در مورد نحوه بازی نساجی مقابل پرسپولیس و اینکه آیا او هم مانند خیلی از مربیان لیگ برتری مقابل این تیم برانکو به ضد فوتبال و بزن زیرش روی خواهد آورد گفت: ما نقاط ضعف و قوت پرسپولیس را به دقت بررسی کرده‌ایم و تمریناتمان را در طول هفته بر اساس همین مسئله بوده است. دنبال این هستیم که یک روز خوب را مقابل حریف قدرتمندان رقم بزنیم. می‌دانیم آنها خط هافبک و حمله رو به جلویی دارند و مهمتر اینکه با حضور هوادارانشان بازی می‌کنند هر تیمی با این شرایط کار سختی پیش رو دارد اما ما هم دنبال این هستیم که خودمان را ثابت کنیم و نشان دهیم لیاقت صعود داشتیم و در سال‌های اخیر جای تیمی مثل نساجی مازندران در لیگ برتر خالی بوده است.

وی در ارتباط با اینکه تیمش بازیکن خارجی جذب خواهد کرد یا خیر عنوان کرد: بازیکن خارجی را یا در تمرین می‌بینم و انتخاب می‌کنم یا اینکه فیلم بازی کامل او را می‌بینم و نه گلچین شده‌اش را. در حال حاضر هم با توجه به قیمت بالای دلار نمی‌شود بازیکن خارجی گرفت اما اگر بازیکن ایرانی با کیفیتی باشد ما هم جا داریم و هم به وجودش نیاز داریم.

در ادامه خبرنگاری در مورد نوع بازی نساجی مقابل پرسپولیس و هفته دیگر مقابل استقلال پرسید که نکونام اظهار داشت: در زمان بازی با استقلال در زمان خودش صحبت می‌کنم اما راجع به بازی فردا گفتم که برنامه و ایده خود را در زمین پیاده خواهیم کرد و شما هم آن موقع خواهید دید. الان نمی‌توانم بگویم ما چطور و با چه شیوه‌ای مقابل پرسپولیس به میدان می‌رویم اما این را می‌دانیم حریفمان پرسپولیس است. ما سال‌های سال در لیگ یک بودیم و الان افتخار می‌کنیم که مقابل پرسپولیس به میدان می‌رویم و امیدوارم به نتیجه‌ای که در ذهن داریم برسیم.

نکونام درباره اینکه گفته می‌شود اگر تیمی مقابل پرسپولیس بخواهد فوتبال رو به جلو بازی کند به مشکل می‌خورد و برای همین مربیان ایرانی حاضر به ارائه این نوع بازی مقابل تیم برانکو نیستند گفت: ما هر روشی که به صلاحمان باشد بازی می‌کنیم؛ ممکن است در یک بازی بخواهیم حمله و در بازی دیگر بخواهیم بسته بازی کنیم. هر بازی شرایط خاص خودش را دارد ما فلسفه خودمان را داریم اما ممکن است شما مقابل حریف بزرگی مثل پرسپولیس بخواهید باز بازی کنید و آن وقت بلایی که سر تیم‌های دیگر آمده سر ما هم بیاید. هر وقت صلاح ببینیم هجومی باشیم حمله خواهیم کرد و هر وقت صلاح تیم را در این ببینیم که با یک روش دیگر می‌شود نتیجه گرفت آن را انتخاب می‌کنیم. کاری به این نداریم که دیگران چه قضاوتی در موردمان خواهند کرد آنچه مهم است شرایط و صلاح تیم است.

در ادامه خبرنگار دیگری مجددا بحث حضور جاسوس در تمرین نساجی و اینکه این مورد هرگز از سوی پرسپولیسی‌ها تایید نشد را مطرح کرد که نکونام در این باره گفت: نیازی نیست که من بخواهم در این مورد توضیح بدهم. مهم این است که اگر کسی این کار را بکند مشکلی وجود ندارد و مهم این است که ما زرنگ باشیم و اجازه ندهیم از تمریناتمان فیلمبرداری شود. تمام تیم‌های لیگ برتری می‌توانند این کار را انجام دهند و ما هم تلاشمان را برای جلوگیری از این اتفاق ادامه می‌دهیم.

نکونام درباره اینکه باشگاه استقلال برای تسویه حساب با او اقدام کرده یا خیر گفت: در این مورد بله تماس‌هایی گرفته شد و کار تا جایی پیش رفت اما هنوز با من تسویه حساب نشده است.

سرمربی نساجی مازندران درباره هواداران تیمش گفت: هواداران ما همیشه در همه شهرها همراه ما بوده‌اند و قطعا فردا هم برای حمایت از ما به ورزشگاه آزادی خواهند آمد. رفتار آنها همیشه شایسته بوده و تاکنون هم نه تنها تنبیه و جریمه نشده‌اند بلکه تشویق هم شده‌اند. باعث افتخارمان است که فردا هوادارانمان را در ورزشگاه آزادی ببینیم و امیدوارم با حضور آنها نتیجه خوبی بگیریم.

برانکو چه گفت ؟

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس گفت: بازی سختی مقابل نساجی داریم، نساجی مقابل ذوب‌آهن در حالی باخت که سزاوار باخت نبود، باید تراکتور را شکست می‌داد، به فولاد هم باخت که مستحق باخت نبود.

به گزارش شمال نیوز، برانکو ایوانکوویچ در نشست خبری پیش از دیدار تیمش مقابل نساجی قائم‌شهر در خصوص این بازی اظهار کرد: بعد از مدت زیادی دور هم جمع شدیم و مطمئن هستم همه ما بی‌صبرانه منتظر آغاز لیگ بودیم اما بازی‌ها مصادف با ایام محرم شده است.

وی ادامه داد: با تیمی بازی داریم که عضو جدید لیگ برتر است، بعد از شاید ۲۰ سال دوباره به لیگ برتر ایران برگشته، آنها کار سختی را انجام دادند و در بازی آخر به لیگ برتر صعود کردند، بازی دراماتیکی مقابل راه‌آهن داشتند بنابراین انتظار نمایش خاصی از این تیم داریم، می‌دانیم هواداران بیشمار ما فردا در ورزشگاه حضور خواهند داشت، همچنین تماشاگران تیم نساجی هم در ورزشگاه حاضر می‌شوند، نساجی معروف‌ترین و مطرح‌ترین تیم استان مازندران است و شانس دارند که به‌خوبی خود را تثبیت و ثابت کنند، وضع مالی‌شان هم خوب است، شرایط این تیم بهبود بخشیده شده، جواد نکونام کارش را در نساجی خوب انجام داده و موفق عمل کرده حالا نیازی نیست که بگویم این تیم چقدر هواداران متعصب دارد و از روی سکوها حمایت می‌شود، هرچند در جدول لیگ در رده سیزدهم هستند.

وی ادامه داد: نساجی در تبریز مقابل تراکتورسازی بازی خوبی انجام داد و مساوی کردند اما توشاک گفت که اگر بازی ۱۰ دقیقه بیشتر ادامه داشت ما می‌باختیم، نساجی به فولاد هم اتفاقی باخت و بازی خوبی انجام داد، در بازی آخر هم موفق شدند یک بر صفر ببرند و شانس‌های گل بیشتری هم داشتند، از طرفی نساجی ۷-۸ بازیکن جدید گرفته و به هر حال بازی جدی در انتظار ما خواهد بود البته فردا بازی در تهران است و نساجی بعد از بیست و خورده‌ای سال در تهران یک بازی رسمی مقابل پرسپولیس دارد و می‌دانیم که با انگیزه زیادی به این بازی می‌آیند و ما همه این مطالب را می‌دانیم و آگاه هستیم.

سرمربی کروات تأکید کرد: ما آماده بازی فردا هستیم هرچند که درباره پرسپولیس باید بگویم بیرانوند احتمالاً امروز برای تیم ملی بازی می‌کند و او را فردا نداریم، بشار رسن هم تیمش دیروز با کویت بازی داشته و از ناحیه مچ پا مصدوم شده و باید امروز به هتل بیاید و وضعیت او را ببینیم اما بقیه بازیکنان برای بازی فردا آماده هستند.

برانکو در مورد بحث جاسوسی که در تمرین نساجی حضور داشت، گفت: ما عادت کرده‌ایم که این جوها علیه پرسپولیس ایجاد شود چه از سوی افراد مختلف، باشگاه‌ها و شاید برخی رسانه‌ها، ما به این مسئله محکوم هستیم و با این وضع زندگی می‌کنیم و به بقای‌مان ادامه می‌دهیم، در مورد جاسوس بازی باید بگویم منچسترسیتی ۱۰ آنالیزور دارد که کارشان آنالیز است، تمرینات ما هم همیشه باز است، شما می‌توانید بیایید و تمرینات را مشاهده کنید اما آن جاسوسی که مطرح شد را اخراج کردیم، چون او را کشف کردند و آن جاسوس خودش را لو داد چون کلاه‌خود نظامی بر تن داشت و لباس پلنگی استتاری پوشیده بود، لو رفت و به خاطر عدم موفقیتش او را اخراج کردیم، زیرا سنگین بود و نتوانسته بود بالای درخت برود.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در مورد اینکه تیم‌های پایین جدولی مقابل پرسپولیس ضدفوتبال بازی می‌کنند و در ۲ بازی گذشته همین طور شد و نساجی هم اینطور بازی می‌کند و راهکار شما چیست، بیان کرد: بله می‌دانیم حریفان به شکلی که گفتید بازی می‌کنند، در جام جهانی هم با این روش دفاعی بازی شد و گاهی هم نتیجه‌بخش است، کار آسانی نیست که مقابل چنین حریفانی بازی کنیم اما تلاش می‌کنیم این موضوع را حل کنیم، این مشکل ماست و خیلی تیم‌های دیگر دنیا هم چنین مشکلی دارند، وقتی حریف بسته بازی می‌کند ما هم با این مسئله درگیر هستیم، تلاش می‌کنیم که به بازیکنان تکالیف تاکتیکی بدهیم اما خوب می‌دانیم که این تنها روشی است که حریفان مقابل پرسپولیس به‌کار می‌گیرند و می‌خواهند با این روش به نتیجه برسند و این وظیفه ماست که خوب تمرین کنیم.

برانکو در خصوص اینکه آیا به‌دلیل بازی با الدوحیل از بازیکنان جوان‌تر در بازی با نساجی استفاده می‌کند یا خیر افزود: قبل از هر چیز از مدیریت باشگاه نساجی و جواد نکونام تشکر می‌کنم که پذیرفتند ۲ روز زودتر بازی کنیم، چون این ۲ روز برای ما ارزش زیادی دارد اما به بازیکنی استراحت نمی‌دهیم چون مهم‌ترین بازی برای ما فرداست و بازی به بازی فکر می‌کنیم.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در خصوص شایعه بازگشت رامین رضاییان و وساطت علی پروین خاطرنشان کرد: من این موضوع را از خبرنگاران شنیدم اما تا جایی که می‌دانم رضاییان در یک باشگاه مطرح در بلژیک بازی می‌کند و فکر نمی‌کنم دنبال بازگشت به پرسپولیس باشد تا حضورش در تیم ملی را به چالش بکشد، از طرف دیگر لیست ما پُر است.

در این بین یکی از خبرنگاران گفت که رضاییان با تیم بلژیکی فسخ کرده و برانکو افزود: من این موضوع را نمی‌دانم و خبر هم ندارم اما فکر می‌کردم او در بلژیک است چرا که تا جایی که من خبر دارم قرارداد او ۲ ساله بود.

برانکو درباره اینکه با بازیکنی دچار چالش شود دیگر آن بازیکن را بر نمی‌گرداند، اضافه کرد: من با هیچ بازیکنی مشکل ندارم اما به‌عنوان یک مربی دیدگاه و فلسفه خودم را دارم، من اولویت را به حسین ماهینی و صادق محرمی دادم و صادق الان اروپا بازی می‌کند و رامین هم بلژیک را انتخاب کرد اما به وقتش از او تشکر کردم بابت زحماتی که کشید و برایش بهترین‌ها را آرزو کردم و چرا باید از یک بازیکن ناراحت باشم؟

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در خصوص اینکه گفته می‌شود او از مدیران باشگاه خواسته تا با قنبرپور به‌عنوان سرپرست تیم قطع همکاری شود، گفت: چرا این را از من می‌پرسید؟ آقای گرشاسبی در این‌باره چه گفته؟ چرا با او صحبت نکردید؟ آیا روزنامه‌ها این مسئله را تکذیب کردند؟

در این بین مدیر رسانه‌ای پرسپولیس اعلام کرد که این مسئله صحت ندارد و برانکو ادامه داد: ما از رسانه‌ای که این مسئله را نوشته شکایت می‌کنیم چون دروغ است، همه تمرینات ما باز است و شما در تمرینات حاضر می‌شوید و خبرنگاران را منع نمی‌کنیم تا بیایند و تمرینات ما را ببینند، چون چیزی برای پنهان کردن نداریم اما به من بگویید کدام باشگاه این همه مهربان است؟ برای همین از رسانه‌ها می‌خواهم که دروغ ننویسند و چیزی که وجود دارد را بنویسند، ما به این مسائل نیاز نداریم و چیزی را پنهان نمی‌کنیم.

وی در مورد اینکه پرسپولیس همیشه مقابل تیم‌هایی که شاگرد سابق برانکو بوده‌اند مثل گل‌محمدی و دایی بازی سختی داشته و این مرتبه چگونه خواهد بود، تصریح کرد: بله قبلاً هم گفتم بازی سختی مقابل نساجی داریم، نساجی را ببینیم مقابل ذوب‌آهن در حالی باخت که سزاوار باخت نبود، باید تراکتور را شکست می‌داد، به فولاد هم باخت که مستحق باخت نبود، فوتبال ایران باید خوشحال باشد از این بابت که نکونام دانش و تجربه خود را می‌خواهد در اختیار فوتبالیست‌های ایرانی بگذارد، او در باشگاه‌های بزرگی بوده و بازی کرده است و کار او ساختن است، دلم می‌خواهد ببینم در کل خاورمیانه کدام کشور این همه بازیکن تاپ داشته که اکنون مربی شده‌اند، نکونام در نساجی، علی کریمی در سپیدرود است، دایی در سایپاست، یحیی در پدیده مربی‌گری می‌کند، قلعه‌نویی مربی سپاهان است، شفر قهرمان در استقلال حضور دارد، همه این‌ها بازیکنان بزرگ سابق هستند و خدا را شکر دارند دانش خود را به بازیکنان ارائه می‌دهند، این یک افتخار بزرگ برای کیفیت فوتبال ایران است.

وی در مورد خداحافظی سیدجلال حسینی از تیم ملی به این شکل گفت: هرکسی سبک کار خودش را دارد، نمی‌دانم سرمربی جدید ایران چه کسی است و فدراسیون چه تصمیمی خواهد گرفت، در سال ۲۰۰۶ که من مربی تیم ملی بودم یعنی حدود ۱۲ سال پیش بازیکنانی مثل علی دایی، یحیی گل‌محمدی، سهراب بختیاری‌زاده بازیکنان من بودند که کیفیت و توانایی خودشان را نشان دادند و من برای اینکه آنها برای تیم ملی زحمت کشیده بودند بازی خداحافظی‌شان را در جام جهانی قرار دادم و این قدردانی من نسبت به آنها بود، بابت تمام تلاشی که برای تیم‌ملی‌شان انجام داده بودند و زحماتی که برای فوتبال آسیا کشیده بودند، دلم می‌خواست به بهترین و زیباترین شکل ممکن از بازی‌های ملی‌شان را تمام کنند، شاید شما جوان باشید و یادتان نیاید اما دوستان خیلی از من انتقاد می‌کردند که چرا نفراتی مثل دایی، یحیی گل‌محمدی را انتخاب کردم اما من خوشحالم که مربی آن نسل بودم، آن بازیکنان که در آن زمان نتایج عالی برای تیم ملی کسب کردند، حالا دیگر نیازی نیست که بگویم در بوسان قهرمان شدیم و علی دایی هم به‌خاطر فوت پدرش در آن مسابقات نماند و به ایران بازگشت، ما در آنجا سوم آسیا شدیم، با حریفان قدرتمندی بازی کردیم و به جام جهانی صعود کردیم، در رده‌بندی فیفا در رده ۱۷ بودیم، این برای من باعث افتخار است و من افتخار می‌کنم که به‌طور مستقیم مربی آنها بودم.

وی گفت: رحمان رضایی، مهدوی‌کیا و هاشمیان هم تلاش خود را می‌کنند. سیدمحمد علوی در خوزستان مربی‌گری می‌کند، خیلی خوشحالم، علی دایی اگر می‌خواست می‌توانست رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا شود، سیدجلال هم طوری بازی می‌کند که می‌تواند به تیم ملی خیلی کمک کند، یادآوری می‌کنم او بیشترین قهرمانی را در ایران دارد و رکورددار قهرمانی در فوتبال ایران است، او استحقاق این را دارد که خداحافظی باشکوهی با تیم ملی داشته باشد.


ایمیل مستقیم :‌ info@shomalnews.com
شماره پیامک : 5000592323
 
working();

ارسال نظر :
پاسخ به :

نام : پست الکترونیک :
تصویر روبرو را بصورت لاتین وارد نمایید :
 
working();


« صفحه اصلي | درباره ما | آرشيو | جستجو | پيوند ها | تماس با ما »
هرگونه نقل و نشر مطالب با ذكر نام شمال نيوز آزاد مي باشد

سامانه آموزش آنلاین ویندی