.
صفحه اصلي آرشيو جستجو پيوند ها تماس با ما
 

آخرین عناوین
وزیر جهاد کشاورزی: مزارع را به ویلا تبدیل نکنیم/ افزایش تراکم کشت برنج
وزیر جهاد کشاورزی بر لزوم حفظ اراضی کشاورزی تاکید کرد و گفت: مزارع و شالیزارها را نباید تبدیل به ویلا کرد.

به گزارش شمال نیوز، محمود حجتی صبح شنبه در بازدید از مرکز بین المللی تجارت و پایانه صادارت برنج ایران در آمل با تاکید بر حفظ شالیزارها و مزارع خواستار پیشگیری از تغییر کاربری اراضی شد و گفت: آبا و اجداد ما زمین های کشاورزی را حفظ کردند و نباید تبدیل به ویلا کنیم.

وی با عنوان اینکه تبدیل زمین به ویلا سبب ضرر مردم و اهالی می شود گفت: وقتی شالیزارها تبدیل به ویلا شود فرزندان ما چکار کنند آیا باید بروند سرایه دار ویلا شوند.

حجتی، برندسازی محصولات کشاورزی را مهم دانست و گفت: با برند سازی و توجه به کیفیت محصولات می توانیم در امر تولیدات کشاورزی حرفی برای گفتن داشته باشیم.

وزیر جهاد کشاورزی با اظهار اینکه باید هزینه تولیدات کشاورزی را کاهش دهیم تصریح کرد: در بخش تجهیز و نوسازی اراضی و صنایع کشاورزی باید کار کنیم زیرا در شمال کشور با مشکل اساسی مواجه هستیم.

وی لایروبی آب بندان ها را ضروری دانست و گفت: متاسفانه آب بندان ها را رها کردیم و باید آب بندان ها لایروبی شود.

وزیر جهاد کشاورزی، با اظهار اینکه ساخت شالیکوبی های مدرن را در دستور کار داریم تصریح کرد: نباید تراکم کشت شمال در کشور یک باشد و اگر سد هراز تکمیل شود به ما کمک می کند و باید تراکم کشت را بالا ببریم.

حجتی با بیان اینکه آمل می تواند مرکز دامپروری باشد تصریح کرد: زاد ولد گوسفند بومی در کشور هفت دهم تا ۲.۵ درصد است درحالی که صنعت دامپروری می تواند درآمد تکمیلی در کنار لبنیات ایجاد کند.

وزیر جهاد کشاورزی پایین بودن نصاب اراضی را از دیگر مشکلات فراروی برشمرد و گفت: صنایع جنبی را باید در کنار تولید برنج رشد داد و خرید توافقی برنج نیز به توسعه کشت محصول کمک می کند./مهر


ایمیل مستقیم :‌ info@shomalnews.com
شماره پیامک : 5000592323
 
working();

ارسال نظر :
پاسخ به :

نام : پست الکترونیک :
تصویر روبرو را بصورت لاتین وارد نمایید :
 
working();


« صفحه اصلي | درباره ما | آرشيو | جستجو | پيوند ها | تماس با ما »
هرگونه نقل و نشر مطالب با ذكر نام شمال نيوز آزاد مي باشد

سامانه آموزش آنلاین ویندی