.
صفحه اصلي آرشيو جستجو پيوند ها تماس با ما
 

آخرین عناوین
150 هکتار از اراضی میانکاله خاکستر شد/ تلاش 8ساعته برای مهار حریق
فرمانده یگان حفاظت محیط زیست مازندران گفت: ساعت 22 شب گذشته شاهد وقوع حریق در اراضی تالاب میانکاله بودیم که مهار آن هشت سال طول کشید.

به گزارش شمال نیوز،مسلم آهنگری اظهار کرد: از ساعت 22 شب گذشته شاهد وقوع حریق در اراضی تالاب میانکاله بودیم که از همان ابتدای حریق مأموران منابع طبیعی و محیط زیست برای مهار آن در منطقه حاضر شدند تا بتوانند این آتش‌سوزی را اطفا کنند.

وی افزود: مهار حریق حدود هشت سال طول کشید و ساعت 6 صبح امروز این آتش‌سوزی اطفا شد.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست مازندران اضافه کرد: براثر آتش‌سوزی حدود 150 هکتار از پوشش گیاهی این منطقه شامل بوته‌های تمشک و انارهای وحشی سوخت.

این مسؤول بیان کرد: برای مهار حریق علاوه بر نیروهای محیط زیست، نیروهای منابع طبیعی استان‌های مازندران و گلستان نیز حاضر شدند تا بتوانند این آتش‌سوزی را خاموش کنند.

آهنگری با بیان اینکه دلیل حریق عامل انسانی و غیرطبیعی است، گفت: توصیه ما مسافران، گردشگران و دامداران منطقه این است که از روشن کردن آتش در محیط‌های جنگلی پرهیز کنند؛ چرا که جنگل ظرفیت آتش‌سوزی را ندارد.

وی تصریح کرد: تالاب میانکاله یکی از ظرفیت‌های مهم استان مازندران محسوب می‌شود که لازم است همه افراد در حفظ آن کوشا باشند و کاری نکنند شاهد از بین رفتن این مکان بکر باشیم.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست مازندران با تأکید بر اینکه محیط زیست ما به شدت در خطر است، خاطرنشان کرد: نباید انتظار حفاظت را از محیط‌بانان محیط زیست و منابع‌طبیعی داشته باشیم بلکه همه باید در حفظ طبیعت اهتمام کنیم./فارس


ایمیل مستقیم :‌ info@shomalnews.com
شماره پیامک : 5000592323
 
working();

ارسال نظر :
پاسخ به :

نام : پست الکترونیک :
تصویر روبرو را بصورت لاتین وارد نمایید :
 
working();


« صفحه اصلي | درباره ما | آرشيو | جستجو | پيوند ها | تماس با ما »
هرگونه نقل و نشر مطالب با ذكر نام شمال نيوز آزاد مي باشد

سامانه آموزش آنلاین ویندی