.
صفحه اصلي آرشيو جستجو پيوند ها تماس با ما
 

آخرین عناوین
زنی که باعث قطع روابط عربستان و کانادا شد+ عکس
زنی که باعث قطع روابط عربستان و کانادا شد+ عکس گروه جهان الف، ۱۷ اَمرداد ۱۳۹۷، ۱۹:۰۵ 3970517201 ۲ نظر، ۲ در صف انتشار و ۲ تکراری یا غیرقابل انتشار پایگاه اینترنتی الخلیج آنلاین در مطلبی به معرفی سمر بدوی، زن عربستانی، که بازداشت او منجر به تنش در روابط سعودی و کانادا شد، پرداخت.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، پایگاه اینترنتی الخلیج آنلاین نوشت: توئیت سفارت کانادا در ریاض منجر به بحران بی سابقه‌ای در روابط کانادا و عربستان سعودی شد. «سمر بدوی» کیست که کانادا از او دفاع کرد؟


زنی که باعث قطع روابط عربستان و کانادا شد، کیست؟


وی فعال زن سعودی و خواهر رائف بدوی، فعال زندانی و همسر ولید ابوالخیر، رئیس سابق دیدبان حقوق بشر عربستان است که او نیز در حبس به سر می‌برد. سمر بدوی از زمانی که علیه پدرش به اتهام ۱۵ سال شکنجه بدنی شکایت کرد شهرت یافت. پدرش وی را به سرکشی متهم کرد و سمر در سال ۲۰۱۰ به مدت شش ماه حبس شد و سرانجام در پی موج همبستگی داخلی و جهانی از زندان آزاد شد.

در سال ۲۰۱۶ سازمان عفو بین الملل اعلام کرد مقامات سعودی یکبار دیگر بدوی را بازداشت کرده اند. انصاف حیدر، رئیس موسسه رائف بدوی در آن زمان اعلام کرد وی به علت اداره صفحه توئیتر ولید ابوالخیر، همسرش بازداشت شده است. ابوالخیر نخستین کسی است که براساس قانون مبارزه با تروریسم در عربستان محکوم شده است. وی محکوم به ۱۵ سال حبس است. بدوی پس از دومین بازداشت به سرعت آزاد شد. وی در واقع یک روز در بازداشت بسر برد.

بدوی برای سومین بار اوایل ماه اوت جاری در موج بازداشت فعالان اجتماعی و کسانی که در وفاداریشان به محمد بن سلمان، ولیعهد سعودی تردید وجود دارد، بازداشت شد.

این بار بازداشت بدوی منجر به واکنش سفارت کانادا در عربستان سعودی شد. این سفارت درخصوص بازداشت‌های اخیر به ویژه بازداشت فعالان حقوق زنان در عربستان سعودی و از جمله سمر بدوی ابراز نگرانی کرد و از مقامات سعودی خواست وی و دیگر فعالان مسالمت جو در حوزه حقوق بشر را آزاد کنند.
ایمیل مستقیم :‌ info@shomalnews.com
شماره پیامک : 5000592323
 
working();

ارسال نظر :
پاسخ به :

نام : پست الکترونیک :
تصویر روبرو را بصورت لاتین وارد نمایید :
 
working();


« صفحه اصلي | درباره ما | آرشيو | جستجو | پيوند ها | تماس با ما »
هرگونه نقل و نشر مطالب با ذكر نام شمال نيوز آزاد مي باشد

سامانه آموزش آنلاین ویندی