.
صفحه اصلي آرشيو جستجو پيوند ها تماس با ما
 

آخرین عناوین
پاسخ سازمان تبليغات اسلامي مازندران به یک خبر مندرج در شمال نیوز
شمال نیوز: در پی درج خبری با عنوان " عدم برپایی نماز جماعت در برخی از مساجد استان" به نقل از مهندس اسلامی استاندار مازندران در پایگاه خبری شمال نیوز ، توضیحاتی از سوی روابط عمومي تبليغات اسلامي مازندران ارسال گردید و عینآ درج می گردد.

شمال نیوز: در پی درج خبری با عنوان " عدم برپایی نماز جماعت در برخی از مساجد استان" به نقل از مهندس اسلامی استاندار مازندران در پایگاه خبری شمال نیوز ، توضیحاتی از سوی روابط عمومي تبليغات اسلامي استان مازندران ارسال گردید و عینآ درج می گردد.

به گزارش شمال نیوز، متن چوابیه بشرح زیر می باشد.

مدیر محترم پایگاه خبری تحلیل شمال ایران شمال نیوز

سلام علیکم

با احترام در پاسخ به شماره خبر 172669 و سوالی که در ذیل فرمایشات استاندار محترم درخصوص " عدم برپایی نماز جماعت در برخی از مساجد استان" مطرح شد، مطالب ذیل به استحضار جنابعالی و مخاطبان گرامی خبرگزاری می رساند .

1- بر اساس آمار و اطلاعات دقیق تعداد نماز جماعت استان 1432می باشد که در 200 مسجد استان هر سه وقت اقامه نماز می شود .

2- بیش از 85 درصد مساجد شهری و 25 درصدمساجد روستایی استان نماز جماعت اقامه می شود.

3- برای افزایش اقامه نماز جماعت ، در بخش روستایی مازندران نیازمند احداث خانه عالم برای اسکان امام جماعت می باشد که اعتبار آن باید از طریق سازمان مدیریت تامین گردد.

4- اگرچه در استان مازندران ، تعداد روحانیون مقیم نسبت به استان های دیگر بیشتر است اما حداکثر روحانیون مقیم 1900 نفر است که تقریبا نصف تعداد مساجد استان می باشد . لذا روحانی وجود ندارد تانماز جماعت اقامه نماید .

5- ضمن تشکر از شما ، انتظار می رود صاحبان قلم و اصحاب محترم رسانه ، خبرگزاری ها و مطبوعات نسبت به تشویق جوانان برای حضور در حوزه های علمیه ، توجه بیشتر نمایند تا مشکل کمبود نیروی انسانی این حوزه و نیازهای معنوی در سطح استان نیز ، مرتفع گردد.

6- وظیفه اصلی و ذاتی سازمان تبلیغات اسلامی تامین و اعزام روحانی به مساجد ، مدارس و ادارات و... می باشدکه این وظیفه در صورت همکاری سایر دستگاههای مرتبط و حمایت و پشتیبانی هیئات امنای مساجد محقق خواهد شد .

7- برای توسعه استقرار روحانی در روستاها علاوه بر احداث خانه عالم نیازمند حمایت های مالی نیز دارد .

با تشکر روابط عمومي تبليغات اسلامي مازندران


ایمیل مستقیم :‌ info@shomalnews.com
شماره پیامک : 5000592323
 
working();

ارسال نظر :
پاسخ به :

نام : پست الکترونیک :
تصویر روبرو را بصورت لاتین وارد نمایید :
 
working();


« صفحه اصلي | درباره ما | آرشيو | جستجو | پيوند ها | تماس با ما »
هرگونه نقل و نشر مطالب با ذكر نام شمال نيوز آزاد مي باشد

سامانه آموزش آنلاین ویندی