.
صفحه اصلي آرشيو جستجو پيوند ها تماس با ما
 

آخرین عناوین
در هم اندیشی وزیر ارتباطات با فعالان فناوری اطلاعات مطرح شد؛
اعلام آمادگی سازمان نظام صنفی رایانه ای مازندران برای همکاری با وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات
شمال نیوز : شمال نیوز : وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در جلسه هم اندیشی با فعالان بخش خصوصی حوزه فناوری اطلاعات استان مازندران که در محل استانداری مازندران برگزار شد حضور یافت .....

شمال نیوز :  وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در جلسه هم اندیشی با فعالان بخش خصوصی حوزه فناوری اطلاعات استان مازندران که در محل استانداری مازندران برگزار شد حضور یافت .

به گزارش شمال نیوز ، محمد جواد آذری جهرمی با اظهار خرسندی از برگزاری این نشست گفت: بعد از نگاه به منابع در کنار مطالبات باید به اهداف‌مان نگاه بیندازیم،یکی از چالش‌های استان اشتغال است که کلیدواژه آن اقتصادخوب است.

http://www.shomalnews.com/photo/153105646549461451.jpg

محمد جواد آذری جهرمی اضافه کرد:در حال حاضر کشاورزی و صنعت رونق پیدا کرده اما اقتصاد رشد نکرده است ودرواقع رونق اقتصاد را باید در بخش خدمات به دست آورد.

وی بررونق فعالیت‌های اقتصادی در بخش خدمات تاکید کرد و گفت:زیست بوم کسب و کارهای نو هنوز در استان شناسایی نشده است، عناصر زیست بوم وجود دارد اما نیاز به ارتباط و ارتقای بیشتر کمی و کیفی است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با تاکید بر این موضوع که با ارتقای کیفی حوزه فناوری اطلاعات در مازندران ، مشکلات  نبود سرمایه گذار خطرپذیر حل می‌شود، افزود: با توجه به وجود زیرساخت لازم در استان، تحقق روند رشد نیاز به اصلاح و بازنگری در پیاده‌سازی زیست‌بوم کسب‌و کارهای نوپا دارد.

جهرمی با اشاره به اینکه زمینه آشنایی کسب‌و کارهای نوپا  با عناصر زیست‌بوم استان باید فراهم شود، اضافه کرد:با برقراری این ارتباط نقش مرجع شناخته شده و روند طی مراحل رشد صورت می‌گیرد، البته لازم است تا تشکیلات سازمان نظام صنفی رایانه‌ای و فعالان حوزه فناوری اطلاعات به صورت جدی وارد این بخش شوند و از ظرفیت مراکز رشد و رویدادهای مختلف استفاده کنند.

وی با بیان اینکه وزارت ارتباطات‌و فناوری اطلاعات در توزیع دانش به فعالان این حوزه کمک می‌کند، گفت:  باید با تشکیل کارگروهی با بررسی و حل این مشکلات، زنجیره زیست‌بوم کسب‌و کارهای نوپا در استان مازندران تکمیل شود، برای رفع مشکلات مربوط به بیمه، مالیات و برخی دیگر از مسائل کسب‌و کارهای نوپا طرح نوآفرین از طرف وزارت ارتباطات تهیه شده که در دولت مراحل تصویب خود را طی می‌کند.

وی درباره تامین مالی کسب‌و کارهای نوپا به تصویب تامین مالی از طریق بورس اشاره کرد‌و افزود: پست بانک نیز به عنوان بانک تخصصی این حوزه می‌تواند در تامین سرمایه کمک کند، تخصیص ارز به استارت‌آپ‌ها با تایید سازمان فناوری اطلاعات تا سقف ۸۰هزار یورو صورت می‌گیرد.

http://www.shomalnews.com/photo/15310564657361950.jpg

 حمایت مخابرات ایران از فعالان فناوری اطلاعات و استارت آپ‌ها

مدیرعامل مخابرات ایران هم با بیان اینکه آمادگی همکاری و استفاده از توان داخلی را داریم، گفت:شرکت‌های فعال در حوزه فناوری اطلاعات و استارت آپ‌ها می‌توانند از مخابرات ایران خدمات دریافت کنند.

سیدمجید صدری با اشاره به ارتباط مناسب و مفید با سازمان نصر کشور، افزود:اشرکت مخابرات ایران در حوزه دیتا و زیرساخت های مربوط به شبکه آمادگی دارد تا با توجه به ظرفیت کسب و کارهای نوپا همکاری لازم ومطلوب را با این بخش ها داشته باشد.

استاندار مازندران هم با بیان اینکه توسعه اقتصادی و اشتغال بدون توجه به حوزه‌های فناوری اطلاعات و ارتباطات ممکن نیست، گفت:در حوزه مازندران اقدامات خوبی در این دو حوزه صورت گرفته است که آن‌طور که باید مورد بهره برداری قرار نگرفته است.

محمد اسلامی با اشاره به اینکه توسعه کسب‌و کارهای نوپا یکی از محورهای اصلی فعالیت استانداری مازندران است، افزود:در تلاش برای ارتقای اشتغال در این حوزه هستیم.

وی با تاکید برفرهنگ سازی در حوزه ارتباط و همکاری بیشترمیان نهادهای مرتبط در حوزه فناوری اطلاعات، اضافه کرد:در نظر گرفتن سهم اشتغال استان در بخش گردشگری نشان می‌دهد که اقتصاد کشور در مسیر درست در حال حرکت است.

http://www.shomalnews.com/photo/153105646566869377.jpg

اعلام آمادگی برای همکاری با وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات

 نایب رییس سازمان نصر کشور و رییس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای مازندران در این جلسه با تبریک سال‌روز تاسیس سازمان نصر، در خصوص انحلال شوراهای عالی انفورماتیک و تجمیع آن با شورای عالی فضای مجازی از وزیرارتباطات و فناوری اطلاعات درخواست همکاری کرد.

عباس رمدانی با بیان اینکه تجمیع شورای عالی انفورماتیک با شورای عالی فضای مجازی تحت عنوان شورای اجرایی فناوری اطلاعات سبب مشکلاتی در دریافت مجوز انفورماتیک برای فعالان بخش خصوصی شده است، گفت: سازمان نظام صنفی رایانه‌ای آمادگی همکاری با وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برای برون‌رفت از مشکلات پیش‌روی و اعطای مجوز را دارد.

 رمدانی  به مشکلاتی که اخیرا عده‌ای ناشناس در بازار ارز برای فعالان حوزه فناوری اطلاعات پیش آوردند، افزود:وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به خوبی وارد حوزه شد و با معرفی سودجویان سبب رونق امید در دل فعالان فناوری اطلاعات شد.

 

http://www.shomalnews.com/photo/153105646594563269.jpg


ایمیل مستقیم :‌ info@shomalnews.com
شماره پیامک : 5000592323
 
working();

ارسال نظر :
پاسخ به :

نام : پست الکترونیک :
تصویر روبرو را بصورت لاتین وارد نمایید :
 
working();


« صفحه اصلي | درباره ما | آرشيو | جستجو | پيوند ها | تماس با ما »
هرگونه نقل و نشر مطالب با ذكر نام شمال نيوز آزاد مي باشد

سامانه آموزش آنلاین ویندی