.
صفحه اصلي آرشيو جستجو پيوند ها تماس با ما
 

آخرین عناوین
احمدی‌لاشکی:قطعه یک آزادراه تهران شمال تا پایان سال به بهره‌برداری می‌رسد
نماینده مردم شهرستان‌های نوشهر، چالوس و کلاردشت در مجلس شورای اسلامی، گفت: قطعه یک آزادراه تهران شمال دارای 91 درصد پیشرفت فیزیکی است و بنابراین ما امیدواریم که بتوانیم تا پایان امسال به 100 درصد برسانیم و هر چند اعلام شده است که تا آبان امسال به پایان می‌رسد ولی من به شخصه معتقد هستم که تا پایان سال به طور قطعی اجرایی می‌شود

به گزارش شمال نیوز،قاسم احمدی‌لاشکی با اشاره به دعوت از لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی برای بازدید از پروژه آزادراه تهران شمال به منظور پیگیری‌ها و عملکردها در حوزه این پروژه، اظهار کرد: قطعه یک، پروژه بسیار عظیمی است و حدود 2 هزار و 770 میلیارد تومان برای این قطعه هزینه شده است در این قطعه 34 کیلومتر تونل در دو لاین احداث می‌شود.

وی افزود: این تونل‌ها دارای ویژگی‌های خاصی است و به‌دلیل اینکه در مواقع بروز حوادث و خطراتی مانند آتش‌سوزی‌ها و خفگی‌ها، منجر به اتفاقات جبران‌ناپذیر نشود با دو سقف بسته خواهد شد یعنی یک سقف کاذب همراه با دودکش دارد تا در مواقع آتش‌سوزی و عوارض آن، مشکلات ناشی از آن را برطرف کند.

نماینده مردم شهرستان‌های نوشهر، چالوس و کلاردشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سبک معماری تونل‌ نیز به شکل خاصی طراحی می‌شود، گفت: در حال حاضر 19 کیلومتر از مسیر 32 کیلومتری که این قطعه با لایه بتن پوشش داده شد و 3 دستگاه مخصوص این کار نیز همزمان در حال کار کردن هستند که به طور متوسط روزانه حدود 400 متر کار پوشش بتنی مسیرها را انجام می دهند و البته یک دستگاه دیگر نیز خریداری شد و تا چند روز آینده به این مجموعه اضافه می‌شود.

وی با اشاره به اینکه پروژه آزادراه و تونل البرز نیز دارای سرعت و پیشرفت فیزیکی بسیار خوبی است، تصریح کرد: دستگاه جدید حفاری تونل که برای این کار در نظر گرفته شد به قطر 13 متر کار حفاری را انجام می‌دهد.

احمدی‌لاشکی با بیان اینکه قطعه 2 آزادراه نیز سرعت کاری خیلی خوبی دارد و از پیشرفت فیزیکی قابل توجهی برخوردار است، عنوان کرد: قطعه یک آزادراه تهران شمال دارای 91 درصد پیشرفت فیزیکی است و بنابراین ما امیدواریم که بتوانیم تا پایان امسال به 100 درصد برسانیم و هر چند اعلام شده است که تا آبان امسال به پایان می‌رسد ولی من به شخصه معتقد هستم که تا پایان سال به طور قطعی اجرایی می‌شود و در اینجا از وزارت راه و شهرسازی، بنیاد مستضعفان و همه کسانی که در این کار تلاش کردند تشکر و قدردانی می‌کنم.

وی درباره آخرین روند اجرای پروژه انتقال آب «دلیر» و «ناتر» نیز اظهار کرد: برای این پروژه 300 میلیارد دلار اعتبار گذاشته شد که در حال حاضر لوله‌های هزار و 200 چُدَنی پای کار گذاشته شد و چیزی حدود 139 کیلومتر باید لوله‌گذاری انجام شود.

احمدی‌لاشکی با اشاره به اینکه آب‌رسانی برای مردم شریف حوزه انتخابیه به درستی و با کیفیت انجام شود و کار نیز با قوت و دقت لازم در حال انجام است، تصریح کرد: برای دو سال آینده به صورت زیربنایی 4 شهر و 129 روستا از نعمت آب‌شرب حاصل از این پروژه بهره‌مند خواهند شد.

وی درباره پیشرفت کاری پروژه نیروگاه 460 مگاواتی برق نوشهر نیز افزود: تست فاز گازی آن موفقیت‌آ‌میز بود و طبق صحبت‌هایی که با استاندار مازندران و وزیر نیرو داشتم به زودی فاز نخست و گازی پروژه نیروگاه 460 مگاواتی برق نوشهر افتتاح شده و به بهره‌داری ‌می‌رسد.

نماینده مردم شهرستان‌های نوشهر، چالوس و کلاردشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در این روزهای گرم تابستان که با قطعی برق مواجه هستیم، یادآور شد: این نیروگاه که حدود کمتر از دو سال گذشته کلنگ عملیاتی شدن آن را به زمین زدیم از افتخارات منطقه است و 259.5 میلیون یورو اعتبار برای این پروژه گذاشته شد.

وی گفت: با پیگیری‌هایی که انجام دادم، مدیرعامل بانک ملی کشور وام ادامه و توسعه پروژه گازرسانی به بخش کجور را تصویب کرد و بر این اساس گازرسانی به بخش کجور ادامه خواهد داشت./فارس


ایمیل مستقیم :‌ info@shomalnews.com
شماره پیامک : 5000592323
 
working();

ارسال نظر :
پاسخ به :

نام : پست الکترونیک :
تصویر روبرو را بصورت لاتین وارد نمایید :
 
working();


« صفحه اصلي | درباره ما | آرشيو | جستجو | پيوند ها | تماس با ما »
هرگونه نقل و نشر مطالب با ذكر نام شمال نيوز آزاد مي باشد

سامانه آموزش آنلاین ویندی