.
صفحه اصلي آرشيو جستجو پيوند ها تماس با ما
 

آخرین عناوین
ایجاد بنیاد توسعه مازندران؛
نهادسازی برای پویش اقتصادی مردم پایه
نهادسازی برای پویش اقتصادی مردم پایه

شمال نیوز: مهندس محمد اسلامی استاندار مازندران با تجربه راه اندازی و مدیریت چندین سازمان تخصصی و همچنین ایجاد نهادهای توسعه ای و سرمایه گذاری بخصوص دبیری ستاد توسعه سواحل مکران پس از احصا مسائل مختلف استان، امکان سنجی ایجاد بنیاد توسعه استان مازندران را به چند دستگاه تخصصی ماموریت داد و از چند نهاد دیگر هم تقاضای داوری ، مشورت ومشارکت نمود.

استاندار مازندران با درک عمیق از مسائل و مشکلات فراروی استان همواره بر پرهیز از واگرایی ها و رهیافت به سوی همگرایی تاکید داشته است و بر همین اساس بر ایجاد نهادی آینده نگر، خلاق و توسعه‌گرا دربخش اقتصادی و سرمایه گذاری با هدف استفاده بهینه از استعدادهای سرزمینی و منابع خدادادی همت گماشته است.

تشکیل اتاق فکر توسعه و تعالی به عنوان "قوه عاقله استان" نهادی دانش بنیان با هدف ارائه بسته‌های چاره اندیشی به رهبری دانشگاه مازندران و بنیاد نخبگان و با مشارکت نخبگان علمی و اجرایی در حال فعالیت است و در ادامه نیز بنیاد توسعه استان مازندران در شرف تاسیس می باشد.‌

بنیاد در شرف تاسیس توسعه استان مازندران وفق مطالعات تطبیقی و با بهره گیری از تجارب موفق بنیادهای توسعه ای و سرمایه گذاری استان‌های کرمان، یزد، همدان و زنجان بدنبال تعمیق همگرایی و هم افزایی چهار منبع قدرت، ثروت ، منزلت و حقیقت است.

هدف آینده گرایانه استاندار مازندران خلق یک جریان مدنی و توسعه ای در جهت تحقق ارکان جهت‌ساز اسناد بالادستی به خصوص سند چشم انداز استان برای همراه سازی عامه مردم با پویش توسعه به سمت توسعه پایدار و بالندگی پویا استوار است.

در مطالعه اولیه امکان سنجی ایجاد بنیاد توسعه استان مازندران ؛ چالش ها ، مزیت ها ، ظرفیت ها و فرصت ها و راهکارهای سرمایه‌پذیری و سرمایه‌گذاری در استان مازندران واکاوی شده است و بزودی جزییات و ساز و کارهای اجرایی بنیاد توسعه استان با تشکیل شورای راهبردی عملیاتی و رونمایی خواهد شد.

درک این واقعیت که برای توسعه استان و مردمی کردن اقتصاد مطابق سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی علاوه بر نهادها و تشکل‌‌های موجود به ایجاد بنیاد سرمایه گذاری مردم‌ پایه نیازمندیم تا موجب حرکت آفرینی و شتاب بخشی توسعه در استان مازندران گردد بر همگان واضح و مبرهن است.

استفاده بهینه از استعداد های سرزمینی ، طراحی مهندسی توسعه سرمایه گذاری ، تامین مالی طرح‌های عمرانی، جهت دهی و جذب منابع پراکنده، هم افزایی منابع خرد به سمت پروژه‌های بزرگ و شرکت در سرمایه‌گذاری های زیربنایی از اهداف اقتصادی این بنیاد پیش بینی شده است.

مروری بر تجربه موفق ' ۳۰ساله ' استان های کرمان و یزد در تشکیل بنیاد های سرمایه گذاری و توسعه، الگوی روشنی پیش روی ما برای محرک های اقتصادی و سرمایه گذاری قرار می دهد تا از این تجارب درس بگیریم.

حال که استاندار مازندران پیشگام همگرایی و هم افزایی شده است از همه کنشگران و بازیگران سیاسی، اقتصادی و اجتماعی انتظار می رود این حرکت ارزشی(فرهنگی) و آینده‌گرایانه(اقتصادی و سرمایه‌گذاری) را حمایت جدی نمایند.

حمایت عملی و معنوی از طرح استاندار مازندران برای ایجاد بنیاد توسعه تاکید بر تحقق مطالبات انباشت شده فرزندان و جوانان استان است.

همگان به چالش های اقتصادی واقفیم پس بیایم بجای انتقادات بی‌حاصل و درگیری های فرسایشی و فرصت سوز به تحکیم برادری و همگرایی بپردازیم و وفاق و همدلی خود را در شکل گیری و موفقیت بنیاد توسعه استان نشان دهیم.

وطن، میثاق و مرز مشترک همگرایی همه مازندرانی ها است و هر مازنی که دل در گرو آبادانی زادبوم و سرزمین مادری دارد برای موفقیت این طرح مهم کایری نماید و شایسته است امنا و بزرگان استان نیز پیشگام این آزمون بزرگ باشند، آزمونی که کرمانی ها و یزدی ها ۳۰سال پیش پایه گذاری کردند و موفق شدند. ما هم می توانیم اگر بخواهیم و با هم باشیم.

همراه شو عزیز ،تنها نمان به درد ، کاین درد مشترک هرگز جداجدا درمان نمی شود.


ایرج نیازآذری
روزنامه نگار و فعال فرهنگی و اجتماعی


ایمیل مستقیم :‌ info@shomalnews.com
شماره پیامک : 5000592323
 
working();

ارسال نظر :
پاسخ به :

نام : پست الکترونیک :
تصویر روبرو را بصورت لاتین وارد نمایید :
 
working();


« صفحه اصلي | درباره ما | آرشيو | جستجو | پيوند ها | تماس با ما »
هرگونه نقل و نشر مطالب با ذكر نام شمال نيوز آزاد مي باشد

سامانه آموزش آنلاین ویندی