.
صفحه اصلي آرشيو جستجو پيوند ها تماس با ما
 

بازهم فریادهای کواکبیان در صحن مجلس؛
شب می‌خوابیم و صبح بلند می‌شویم و می‌بینیم قیمت‌ها تغییر کرده/مردم می‌گویند شما برای چه به مجلس می‌روید و آنجا چکارمی‌کنید؟
نماینده اصلاح‌طلب مردم تهران در مجلس تاکید کرد:‌در قدیم می‌گفتند در چهارراه استانبول یک جمشید بسم‌الله است که باعث افزایش قیمت ارز می‌شود، حالا که این جمشید بسم‌الله‌ها نیستند پس چرا وضع اقتصاد اسفبار است.
شب می‌خوابیم و صبح بلند می‌شویم و می‌بینیم قیمت‌ها تغییر کرده/مردم می‌گویند شما برای چه به مجلس می‌روید و آنجا چکارمی‌کنید؟

به گزارش شمال نیوز به نقل از ایلنا، مصطفی کواکبیان در جریان بررسی طرح مبارزه با قاچاق کالا و ارز در مخالفت با تصویب این طرح گفت: من می‌خواهم با این لایحه مخالفت کنم همانطور که پورابراهیمی گزارش کردند، این بحث مربوط به یک سال و نیم قبل است و ما اکنون در کشور وضعیتی را داریم که می‌طلبد که متناسب با امروز تصمیم بگیریم.


وی ادامه داد: وضعیت اقتصادی امروز در شرایط کنونی بسیار متفاوت شده است و باید با توجه به امروز وضعیت قاچاق ارز را بررسی کنیم. گزارشی از وضعیت امروز ارائه نشده است.


این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به وضعیت اقتصادی کشور اظهار داشت: واقعیت این است که وضع قاچاق کالا در حال حاضر به اندازه‌ای اوضاع وخیمی دارد که بنده به عنوان نماینده خجالت می‌کشم از دولت حمایت کنم، از وضعیت اقتصادی اکنون خجالت‌زده هستم، شب می‌خوابیم صبح بیدار می‌شویم دلار چند هزار تومان افزایش پیدا کرده است. خب واضح است عده‌ای در این میان تشویق به قاچاق ارز می‌شوند. در وضعیت فعلی تفاوت قیمت خودروها با ماه پیش ۲۰ میلیون تومان است.


کواکبیان با بیان اینکه مردم به ما می‌گویند برای چه به مجلس می‌روید و در مجلس چه کاری انجام می‌دهید، تصریح کرد: ما با لوایحی که به مجلس آورده‌ایم، نمی‌توانیم به اقتصاد سروسامان دهیم. من معتقدم اسلکه‌های غیرقانونی در این لوایح دیده نمی‌شوند.


وی افزود: عده‌ای از دوستان به من گفتند منظور از اسکله‌های غیرقانونی، سپاه و نیروهای امنیتی هستند در صورتی که من اصلا به آنها اشاره‌ای نداشتم. آنها که کالا وارد نمی‌کنند، اگر هم وارد می‌کنند، اسلحه و مهمات است. افراد در این کشور کالا قاچاق می‌کنند که ما آنها را نمی‌بینیم اما می‌رویم به افراد بینوای کولبر گیر می‌دهیم.


این عضو فراکسیون امید با بیان اینکه کولبران نمی‌توانند آن طور که اشخاص دیگر قاچاق می‌کنند و به اقتصاد ضربه بزنند، خاطرنشان کرد: امیدواریم آماری که دولتمردان می‌دهند درست باشد و وضعیت قاچاق کاهش داشته باشد اما وضعیت جامعه غیر از این آمار را نشان می‌دهد. علت مخالفت من با این لایحه این است که این لایحه به علت اینکه ۱۸، ۱۹ ماه قبل تهیه شده با وضعیت فعلی تناسب ندارد و باید با توجه به زمان فعلی دوباره بررسی و تهیه شود.


کواکبیان با بیان اینکه افرادی که برای افزایش حقوق چند درصدیشان ساعت‌ها در مجلس بحث می‌کنیم یک شبه قدرت خریدشان نصف شده،‌ ابراز داشت:‌ در قدیم می‌گفتند در چهارراه استانبول یک جمشید بسم‌الله است که باعث افزایش قیمت ارز می‌شود، حالا که این جمشید بسم‌الله‌ها نیستند پس چرا وضع اقتصاد اسفبار است؟ بخشی از علت اصلی گرانی این است که صرافی‌های ما به وظایف خود عمل نمی‌کنند.


وی در پایان خواستار ارجاع مجدد این لایحه به کمیسیون اقتصادی مجلس شد.


ایمیل مستقیم :‌ info@shomalnews.com
شماره پیامک : 5000592323
 
working();
نظرات خوانندگان :

فراز 23 خرداد 1397
7
6
پاسخ
آقای کواکب .کجایید ؟ شما را به خدا فکری به حال مردم کنیید .
ناشناس 23 خرداد 1397
13
7
پاسخ
جناب کوابیان ،مطالبه شما ورای دهندگان به آقای روحانی اقتصادی نبودبلکه شما میخواستید رقیب نیاید تا آزادی باشد که الان همه جوره هست، میخواستید رقیب نیاید که درخیابان دیوارکشی نکند که امروز نشد،میخواستید آزادی بیان باشد که هست ،میخواستید فضای مجازی باشد که هست و...که الحمدالله روحانی به همه وعده هاش عمل کرد پس اینبار ما فریاد میزنیم تا 1400 با روحانی
نا شناس 24 خرداد 1397
15
3
پاسخ
چی شد کواکبی آش آنقدرشوره که صدای آشپز وپدر آشپز را هم درآورده
بهرام 24 خرداد 1397
15
1
پاسخ
این نماینده مثل صادقی و مطهری فقط از این حرفهای مردم پسند میزنند تا برای دور بعد رای بیارند /مگه شما قانون گذار نیستید /مگه شما سینه چاک ندادید برای رای گرفتن روحانی /مگه ..../حالا چی شده

ارسال نظر :
پاسخ به :

نام : پست الکترونیک :
تصویر روبرو را بصورت لاتین وارد نمایید :
 
working();


« صفحه اصلي | درباره ما | آرشيو | جستجو | پيوند ها | تماس با ما »
هرگونه نقل و نشر مطالب با ذكر نام شمال نيوز آزاد مي باشد


سامانه آموزش آنلاین ویندی