.
صفحه اصلي آرشيو جستجو پيوند ها تماس با ما
 

آخرین عناوین
نسخه مدیر سمنانی برای آب دریای مازندران ؛
توسعه صنعتی در سمنان نیازمند تامین آب از مازندران است!
شمال نیوز : وی با تاکید بر این که انتقال آب توسعه صنعتی کشور در شرق را سرعت می بخشد، خاطرنشان کرد: انتقال آب دریای خزر فقط برای سمنان نیست و هر گونه توسعه صنعتی در این استان بر اساس تکلیف ملی باید در نظر گرفته شود....
شمال نیوز : سمنان استانی 700 هزار نفری است که در زمان حاضر 2 هزار و 10 پروانه بهره برداری واحدهای تولیدی دارد و بنا به گفته مسوولان کشور بهترین شرایط برای جذب سرریز صنعتی پایتخت کشور را دارد که تحقق این مساله به تامین آب نیاز دارد.

به گزارش شمال نیوز ، مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی استان سمنان در گفت و گو با ایرنا افزود: سمنان استانی است که توسعه صنعتی را تکلیف ملی خود می داند زیرا بهترین موقعیت برای توسعه صنعتی به عنوان راهبرد کشوری را دارد.

حسن آل بویه گفت: استان سمنان توسعه صنعتی را تکلیف ملی خود می داند زیرا صنایع موجود در استان اکنون برای جمعیتی پنج برابر جمعیت کنونی کفایت می کند و هر توسعه صنعتی در سمنان تکلیفی ملی محسوب می شود.

وی یادآور شد: در برنامه کشور برای توسعه اقتصادی از طریق صنعت، باید توجه داشت که استانهای غربی کشور از واحدهای صنعتی اشباع هستند و تمرکز توسعه صنعت کشور باید بر شرق کشور باشد که استان سمنان در این بخش از امتیازات ویژه ای برخوردار است.

وی با تاکید بر وجود تمام زیرساختهای لازم برای توسعه صنعتی به عنوان تکلیفی ملی در استان سمنان، بیان کرد: تنها نیاز توسعه صنعتی در این حوزه آب است که با اجرای طرح انتقال از دریای خزر به عنوان راهکاری ملی قابل تامین است.

مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی استان سمنان با تاکید بر این که انتقال آب دریای خزر به سود مازندران و مرکز کشور خواهد بود، گفت: این طرح باید بر اساس منافع ملی شامل منافع استان مازندران و سمنان و با هدفگذاری توسعه اقتصادی برای کشور به عنوان طرحی ملی نگاه شود.

وی با تاکید بر این که انتقال آب توسعه صنعتی کشور در شرق را سرعت می بخشد، خاطرنشان کرد: انتقال آب دریای خزر فقط برای سمنان نیست و هر گونه توسعه صنعتی در این استان بر اساس تکلیف ملی باید در نظر گرفته شود.

مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی استان سمنان، به دیگر ویژگی ها و ظرفیت های استان برای توسعه صنعتی به عنوان راهبردی ملی اشاره و اضافه کرد: شرایط اقلیمی مناسب و امکان فعالیت اقتصادی در تمام شرایط چهارفصل سال، جاذبه دیگری برای سرمایه‌گذاران صنعتی است که در استان سمنان در دسترس است.

استان سمنان 10 شهرک و هشت ناحیه صنعتی با یکهزار و 200 واحد صنعتی دارد که برای حدود 30 هزار نفر در این واحدها اشتغالزایی شده است.

2هزار و 10 واحد صنعتی و معدنی دارای پروانه بهره برداری، سهم 58 درصدی در اشتغال استان سمنان دارد.


ایمیل مستقیم :‌ info@shomalnews.com
شماره پیامک : 5000592323
 
working();
نظرات خوانندگان :

مجی 23 خرداد 1397
3
0
پاسخ
سلام شمعی که به خانه واجب است برمسجد حرام است
ماخودمان دچار مشکل بی ابی هستیم وزمین های کشاورزی خشک شده
به اقایان بفرمایید اصفهان هم شهرک صنعتی زیادی دارد پس اب خلیج فارس را برایش لوله کشی کنید
محمد 23 خرداد 1397
3
0
پاسخ
بی خود کردن میخوان مازندرانم سمنان کنن
مهندس علی 23 خرداد 1397
2
0
پاسخ
از نظر توسعه صنعتی اگر مسئولین محترم استان مازندران خصوصا رئیس محترم صنعت معدن و تجارت استان کمی همانند مسئولین صنعتی استان سمنان بیاندیشد ، لزومی به انتقال آب مازندران به سمنان نخواهد بود و این سمنانی ها خواهند بود که صنایع خود را به مازندران منتقل خواهند نمود .
کارمند وزارت کشور 22 خرداد 1397
5
0
پاسخ
ایشون نگفتند کدام صنعت و با چه هزینه ای میتونه وارد سمنان بشه ،وضعیت فعلی صنعت کشور و بویژه صنعت سمنان در چه شرایطی می باشد اخبار موثقی در دست داریم که صنایع سمنان با 30 درصد ظرفیت تولید درحال فعالیت هستند واحدهای تملیکی بسیاری در دست بانکها مانده و قص علی هذا...
استان سمنان با 1200 واحد تولیدی چه میزان از سهم صادرات کشور را دارد؟
سمنان با 570 هزار نفر جمعیت چرا باید برای کشور تصمیم بگیرد آیا انتقال آب با این هزینه سنگین برای استان سمنان با این شرایط صنعتی توجیه پذیر است؟ آمایش سرزمینی در سمنان نیازمند کنکاش دقیق علمی است استان سمنان با بالاترین حجم تبخیر آب با قدمت شش هزار ساله و با توجه به اینکه ششمین استان از نظر وسعت نیز میباشد تنها توانسته نزدیک به ششصد هزار نفر جمعیت را جذب کند اگر جاذبه ای وجود داشت در بخشهای دیگر نیز شاهد رونق بودیم ایشون از کدام جاذبه تعریف میکنند؟ استان سمنان دارای دو فصل گرم تابستانی وخشک زمستانی است اگر منظور ایشون مناطق کوهستانی البرز باشد که این قسمت به دلیل اینکه جز مناطق حفاظت شده ملی است اجازه هیگونه فعالیتی به سمنان داده نمیشود بیشترین جمعیت استان سمنان در خطوط باریکی حاشیه جنوبی البرز ایجاد شده و به دلیل واقع شدن در حاشیه کویر مرکزی ایران تاکنون قابلیت هیچگونه سرمایه گذاری که مدنظر مدیر شرکت شهرکهاست رو نداشته است در طول سالهای پس از انقلاب به دلیل عدم توجه دولت مردان و عدم هرگونه کارهای مطالعاتی توسط برخی صنعتگران نا آشنا که به دنبال زمین ارزان قیمت بدون لحاظ نمودن سایر شرایط بودند برای سرمایه گذاری آنهم صنایع آلاینده و مشکل دار وارد استان سمنان شدند و در دهه شصت شهرک صنعتی با چند واحد صنعتی نظیر کلران (تولید کننده مواد شوینده شیمیایی مثل وایتکس)آغاز به فعالیت نمود که در سالهای بعد با رای زنی های گسترده صنایع حاشیه تهران که البته بسیاری هم مشکلات آلایندگی داشتند در استان مستقر شدند که بیشترین واحدهای صنعتی در غرب استان یعنی ایوانکی و گرمسار استقرار دارند این درحالیست که از قابلیت های ذاتی استان هیچگونه استفاده نشده نظیر حمایت از صنایع پاک و یا حمایت از راه اندازی واحدهای نیرو گاهی خورشیدی با توجه به برخورداری استان 320 روز آفتابی در طول سال همچنین گردشگری کویر نوردی و اکوتوریسم مرتبط با این حوزه ... استان سمنان بویژه شهر سمنان هم اکنون درگیر مسائل زیست محیطی عدیده نظیر واحد تولیدی فروسیلیس میباشد که خطرات بسیاری برای سلامت مردم مرکز استان ایجاد نموده است .
و اما در خصوص مصرف آب استان سمنان باید در نظر داشت که هم اکنون 5 هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان زیر کشت محصولات جالیزی بویژه خربزه و هندوانه آنهم به صورت غرق آبی است که بصورت میانگین یکصد میلیون متر مکعب آب در کشاورزی به هدر میرود . استان سمنان در بحث استفاده از آب شرب در کولرهای آبی فاقد هرگونه برنامه ای میباشد به گونه ای که تنها در مرکز استان در فصول گرم سال (5 ماه در سال که مردم به ناچار باید از سیستم سرمایش استفاده کنند) 10 میلیون متر مکعب مصرف آب کولرهای آبی است . شهرستان سمنان با غارت منابع آبی مازندران در دهه هفتاد به بهانه جذب جمعیت سرریز خسارت جبران ناپذیری را به منابع ملی وارد نمود آب چشمه روضیه که یکی از سرشاخه های اصلی سوادکوه است با غفلت مسئولین مازندرانی به سمنان هبه شدکه در عوض صدها هکتار از اراضی شالیزار سوادکوه و قائم شهر با کمبود آب مواجه شدند که در نتیجه منجر به تغییر کاربری این اراضی به باغات مرکبات و بعضا مسکونی و تجاری شد و یا در منطقه جاده نظامی قائمشهر به ویلا سازان تهرانی تقدیم شد .
استان سمنان مانند طفلی نابالغی است که نیازمند حمایت و توجه بیشتر برای رسیدن به بلوغ فکری و رسیدن به جایگاه واقعی است . ضمن تشکر از اهالی فرهیخته رسانه بویژه سایت شمال نیوز و جناب رمدانی عزیز تقاضا دارم که مطالب کارشناسی بیشتری را در این خصوص منتشر کنند تا هم مردم وهم مدیران و نمایندگان مازندران با اطلاعات بیشتر در دفاع از منافع مازندران و حفظ سرمایه ملی که همان منابع بی بازگشت آب میباشد موفق عمل نمایند .

ارسال نظر :
پاسخ به :

نام : پست الکترونیک :
تصویر روبرو را بصورت لاتین وارد نمایید :
 
working();


« صفحه اصلي | درباره ما | آرشيو | جستجو | پيوند ها | تماس با ما »
هرگونه نقل و نشر مطالب با ذكر نام شمال نيوز آزاد مي باشد


سامانه آموزش آنلاین ویندی