.
صفحه اصلي آرشيو جستجو پيوند ها تماس با ما
 

تاملی بر یک نمودار و اظهار نظر عجیب یک مدیر مازنی ؛
مازندرانی‌ها گران‌تر از بقیه ایرانی‌ها زندگی می‌کنند و یک مسئول استانی از موفقیت کاهش تورم در مازندران می گوید !
شمال نیوز : بوشهر با تورم کمتر از میانگین کشور ارزان‌ترین استان ایران برای زندگی است. تورم‌ سال گذشته بوشهر تنها ٧‌درصد است. کردستان، لرستان و قزوین دیگر استان‌های ارزان ایران برای زندگی است. تهران تورم ٨.٩‌درصد دارد....
مازندرانی‌ها گران‌تر از بقیه ایرانی‌ها زندگی می‌کنند و یک مسئول استانی از موفقیت کاهش تورم در مازندران می گوید !

شمال نیوز : تهران گران‌ترین استان ایران نیست!

جالب است بدانید که مازندرانی‌ها گران‌تر از بقیه ایرانی‌ها زندگی می‌کنند و بوشهر ارزان‌ترین استان ایران برای زندگی است.

آمارهای بانک مرکزی نشان می‌دهد گران‌ترین استان ایران از نظر زندگی مازندران است که نرخ تورم آن در ‌سال گذشته از همه کشور بالاتر و ١٠,٦‌درصد بوده است.

این درحالی است که بوشهر با تورم کمتر از میانگین کشور ارزان‌ترین استان ایران برای زندگی است. تورم‌ سال گذشته بوشهر تنها ٧‌درصد است. کردستان، لرستان و قزوین دیگر استان‌های ارزان ایران برای زندگی است. تهران تورم ٨.٩‌درصد دارد.

چهارمحال‌وبختیاری، کهگیلویه‌و‌بویراحمد و آذربایجان‌شرقی هم استان‌هایی هستند که با تورمی مشابه تهران زندگی می‌کنند. از این میان مازندران، ایلام و سمنان جزو گران‌ترین استان‌ها برای زندگی هستند.

البته یک مقام مسئول در مازندران در اظهار نظری عجیب گفت : ادعای بیشتر بودن نرخ تورم در مازندران در مقایسه با دیگر نقاط کشور ، کذب است !

وی اظهار داشت : از آغاز فعالیت دولت تدبیر و امید به تعداد زیادی از متقاضیان برای راه اندازی فروشگاههای زنجیره ای مواد غذایی مجوز داده شد و خوشبختانه امروز به علت تخفیف های ویژه و ارزان فروشی در این فروشگاهها شاهد رضایت مندی مردم هستیم.

به نظر می رسد با توجه به اینکه مردم مازندران این روزها تورم و گرانی لجام گسیخته را در سراسر استان لمس می کنند ، این گونه اظهارات عجیب نمی تواند سرپوشی بر کسب رتبه اولی مازندران در گرانی و تورم باشد و بیشتر اعتماد مردم را به مسئولان خدشه دار می کند .

از سوی دیگر عذرخواهی مسئولان از مردم مازندران تنها گزینه پیش روی مدیران استانی است و تلاش ها برای نظارت بیشتر و کاهش آمار فوق که به صراحت و با ارجاع به نمودار بانک مرکزی ارائه شده است مورد انتظار است .


ایمیل مستقیم :‌ info@shomalnews.com
شماره پیامک : 5000592323
 
working();
نظرات خوانندگان :

نا شناس 22 خرداد 1397
12
0
پاسخ
واقعا بیچاره شدیم جنس همه بی دلیل رفته بالا مازندران تفاوت قیمت با تهران سه برابر درصورتی یه کرایه ناچیز میخوره در صورتی تو مازندرا امکانات ضعیف

ارسال نظر :
پاسخ به :

نام : پست الکترونیک :
تصویر روبرو را بصورت لاتین وارد نمایید :
 
working();


« صفحه اصلي | درباره ما | آرشيو | جستجو | پيوند ها | تماس با ما »
هرگونه نقل و نشر مطالب با ذكر نام شمال نيوز آزاد مي باشد


سامانه آموزش آنلاین ویندی