.
صفحه اصلي آرشيو جستجو پيوند ها تماس با ما
 

آخرین عناوین
توازن بین سنت و صنعت راهی برای اجرای طرح سه شنبه های سبز در مازندران
مدیرسازمان مردم نهاد جوانان وارث زمین گفت: توازن بین سنت و صنعت راهی برای اجرای طرح سه شنبه های سبزدر مازندران است.

به گزارش شمال نیوز،شاهین دهستانی با بیان این که برقراری توازن بین سنت و صنعت می تواند راهی برای اجرای طرح سه شنبه های سبزدر مازندران باشد، اظهار کرد: عوامل ناقص ماندن طرح سه شنبه های بدون خودرو در مازندران و شهرهای آن، نبودن بستر لازم و آمادگی سخت افزاری برای اجرای این طرح است.

وی با شاره به این که شهرداری ها باید در کنار اجرای تمام طرح های خود به فکرایجاد زیرساخت های لازم برای طرح های پیاده روی و دوچرخه سواری برای هموار ساختن اجرای طرح سه شنبه های بدون خودرو در استان باشند خاطرنشان کرد:روستاها و دهیاری ها می توانند به بهترین شکل از فضاهای موجود در حاشیه مزارع کشاورزی برای نشاط در جامعه اقداماتی را طرح ریزی کنند تا رغبت به پیاده روی و استفاده از دوچرخه فراهم شود.

دهستانی تصریح کرد: متاسفانه جامعه امروز گرفتار زندگی ماشینی شده و شاید خیلی سخت به توان جامعه را به سمت طبیعت محوری و انسان محوری سوق داد و همه این ها به دلیل عدم ایجاد زیر ساخت های سخت افزاری و بسترهای متناسب برای استفاده بدون دغدغه و نگرانی از وسایلی نقلیه سالم مانند دوچرخه در سطح شهر برای اقشار جامعه است.

وی با یادآوری این که تا زمانی انسان گرفتار زندگی ماشینی باشد و نتواند بین سنت و صنعت توازنی خوب برقرارکرده و در صنعتی بودن غرق شود؛ قطعا آینده ای نابه سامان در انتظارش خواهد بود گفت: صنعتی بودن انسان را به ورطه تنبلی می کشاند و از جمله دستاوردهای تنبلی همین وضعیت نابه سامان جامعه امروز است که به هر شکل ممکن در حال تماشای آن هستیم.

مدیرسازمان مردم نهاد جوانان وارث زمین بیان کرد: بیشتر از آن که به فکر سه شنبه های بدون خودرو باشیم باید تلاش کنیم تا جامعه را به سمت طبیعت محوری و انسان محور بودن پیش برده و از خودرو محوری رهایی پیدا کنیم.

دهستانی هدف از اجرای طرح سه شنبه های سبز را ترویج فرهنگ سلامت انسانی و کاسته شدن ترافیک و آلودگی هوا دانست و عنوان کرد: برای دوچرخه سواری باید شرایط لازم از سوی مسئولین مربوطه فراهم شود تا دوچرخه سواران با اطمینان خاطر در طرح سه شنبه های بدون خودرو شرکت کنند؛ فراهم کردن زیرساخت ها باعث مشارکت بیشتر خواهد شد./ایسنا


ایمیل مستقیم :‌ info@shomalnews.com
شماره پیامک : 5000592323
 
working();

ارسال نظر :
پاسخ به :

نام : پست الکترونیک :
تصویر روبرو را بصورت لاتین وارد نمایید :
 
working();


« صفحه اصلي | درباره ما | آرشيو | جستجو | پيوند ها | تماس با ما »
هرگونه نقل و نشر مطالب با ذكر نام شمال نيوز آزاد مي باشد


سامانه آموزش آنلاین ویندی