.
صفحه اصلي آرشيو جستجو پيوند ها تماس با ما
 

آخرین عناوین
افشای آلودگی آب شرب در استان از سوی یک نماینده مجلس ؛
آب شرب مازندرانی‌ها آلوده به شیرابه‌ خطرناک زباله است!
شمال نیوز : عضو مجمع نمایندگان مازندران، با اشاره به اینکه تمامی پسماندهای حوزه شهری در جنگل و ساحل مازندران دپو می‌شود، گفت: شرایط فعلی زیست محیطی در استان مازندران خطرناک بوده و باید تدبیری برای آن درنظرگرفته شود. ....
آب شرب مازندرانی‌ها آلوده به شیرابه‌ خطرناک زباله است!

شمال نیوز : عضو مجمع نمایندگان مازندران از ورود شیرابه‌های خطرناک به آب شرب استان خبر داد.

به گزارش شمال نیوز ، ولی‌الله نانواکناری درخصوص مشکلات پسماند در استان های شمالی کشور، گفت: پسماند به بحران طاقت فرسایی در استان مازندران تبدیل شده است، به این معنی که درحال حاضر دپوی پسماند در تمامی نقاط این استان در جنگل و ساحل مازندران وجود داشته و نشت شیرابه‌ها به عنوان سمی خطرناک شاید روزانه بیش از چند هزار لیتر وارد رودخانه‌ها می‌شود.

نماینده مردم بابلسر و فریدونکنار در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه پسماند به عنوان سفیر مرگ برای مازندران شناخته شده است، افزود: این مسئله با همه مسئولان درمیان گذاشته شده و سوالی نیز از وزیر کشور دراین خصوص مطرح شده است، البته در دوره مدیریت قبلی سازمان محیط زیست و این دوره نیز بحث‌هایی درباره حل مشکل پسماند صورت گرفته است؛ ضمن اینکه با مسئولان استانی از جمله استاندار نیز گفت‌وگو شده است.

این مسئول با بیان اینکه نمی‌توان حل مشکلات پسماند را به امروز و فردا موکول کرد، تصریح کرد: این مشکل سبب انقراض آبزیان دردریای مازندران و رودخانه‌ها شده است، همچنین گونه‌های درختی به وسیله این پسماندها از میان رفته و منقرض شده‌اند؛ درحال حاضر برخی از گونه‌های درختی در جنگل‌های مازندران وجود نداشته و از بین رفته‌اند.

نانواکناری با تاکید بر اینکه شیرابه‌ها و سموم در آب شرب این منطقه نیز وجود دارد، گفت: درخصوص فاضلاب‌ها نیز باید تاکید کرد که در سراسر استان مازندران با کمترین شرایط تصفیه شده و آب سطحی مازندران بالا بوده و در مناطقی مانند بابلسر و فریدونکنار ساحل دریا دچار مشکلات بسیاری هستند، به دلیل افزایش جمعیت استان در برخی شرایط آمار تولید پسماند افزایش پیدا می‌کند.

عضو مجمع نمایندگان مازندران، با اشاره به اینکه تمامی پسماندهای حوزه شهری در جنگل و ساحل مازندران دپو می‌شود، گفت: شرایط فعلی زیست محیطی در استان مازندران خطرناک بوده و باید تدبیری برای آن درنظرگرفته شود.


ایمیل مستقیم :‌ info@shomalnews.com
شماره پیامک : 5000592323
 
working();

ارسال نظر :
پاسخ به :

نام : پست الکترونیک :
تصویر روبرو را بصورت لاتین وارد نمایید :
 
working();


« صفحه اصلي | درباره ما | آرشيو | جستجو | پيوند ها | تماس با ما »
هرگونه نقل و نشر مطالب با ذكر نام شمال نيوز آزاد مي باشد


سامانه آموزش آنلاین ویندی