.
صفحه اصلي آرشيو جستجو پيوند ها تماس با ما
 

آخرین عناوین
تزویری جدید، برای برجامیزه کردن جامعه
عضو هیات علمی دانشگاه با اشاره به تزویر جدید نظام سلطه گفت: درشرایط کنونی باید مردم و دولتمردان در حمایت از کالای ایرانی مصمم شوند و همه توان خود را بر این نقطه متمرکز نمایند....
تزویری جدید، برای برجامیزه کردن جامعه

در پی خارج شدن امریکا از برجام و تعهدات بین المللی خود که از سوی رییس جمهور این کشور اعلام شد، عضو هیات علمی دانشگاه، تحلیل گر مسائل سیاسی و اجتماعی نسبت به این بی تعهدی نظام سلطه واکنش نشان داد.

عضو هیات علمی دانشگاه گفت: ترامپ نشان داد هیچ قرارداد دوجانبه و چندجانبه برای او مهم نیست و می تواند هر وقت خواست هر قراردادی را پاره کند و اجازه دهد مشاور بی‌ادب و احمق او، آن را در نشست منافقین پاره کند و به آن آب دهان بیندازد.

وی افزود: ملت ایران تجربه پاره کردن قرارداد را در ماجرای دفاع مقدس دارد. صدام همچنین حماقتی کرد و با پاره کردن قرارداد الجزایر گور خود را کند.

دکتر ابراهیمی با تاسف از برخی اظهارنظرها خاطرنشان کرد: بارها در فضای رسانه ای و در سپهر سیاست ورزی عمومی کشور بیان شد که اگر برجام نبود، اقتصاد کشور شبیه کشورهای ورشکسته ای چون ونزوئلا و بولیوی و امنیت کشور زیر یوغ جنگی خانمان سوز بود.

وی اضافه کرد: بارها اشاره شده است که اگر برجام نبود سایه جنگ بر فراز کشور افتاده بود و ما ناگزیر درگیر جنگی شده بودیم که در تاریخ مشابه آن روئیت نشده است. حتی پیش‌بینی شده بود که اگر به جایی نرسید، جنگ شروع شود.

عضو هیات علمی دانشگاه به منویات رهبری معظم اشاره کرد و گفت: رهبر معظم انقلاب بارها هشدار دادند که  فریب لبخند طرف مقابل را نخورید، به وعده‌ای که می‌دهد اعتماد نکنید، چون وقتی خرش از پل گذشت بر‌می‌گردد و به ریش شما می‌خندد. اینها اینقدر وقیح‌اند.

این کارشناس و تحلیلگر ارشد مسائل سیاسی گفت: دیشب ترامپ برجام را پاره کرد! اما نه اینکه به نقطه قبل از برجام بازگردد بلکه آمریکا در حالی از برجام خارج می‌شود که ده‌ها امتیاز نقد از ایران گرفته است، برنامه هسته‌ای کشورمان را نابود کرده است و نه فقط به هیچیک از تعهدات خود در برجام عمل نکرده و تحریم‌ها را که لغو آن موضوع مذاکرات بود لغو نکرده است، بلکه ده‌ها تحریم جدید هم به آن افزوده است.

وی با بیان اینکه روابط ایران و ایالات متحده طی دهه های اخیر نوسانات بسیاری را تجربه کرده است، گفت: این روابط بیشتر متاثر از نگاه یک جانبه واشنگتن به تهران برای کسب منافع حداکثری بوده و با نگاهی به تاریخچه این رابطه به این نتیجه می رسیم که آمریکایی ها به دنبال عملی کردن پروژه تغییر رژیم در ایران هستند.

معاون سابق سیاسی و امنیتی استانداری مازندران بیان کرد: متاسفانه بعضی ها در پی آن هستند که به افکارعمومی این انگاره دروغین را القاء کنند که تداوم سیاست‌های امنیت بخش ایران در منطقه، موجب فلاکت معیشتی و اقتصادی برای مردم و کشور شده است ،این در حالی است که این جماعت در سال ۹۴ نیز با القای دوگانه دروغین «هسته ای-معیشت»، مدعی بودند که توانایی هسته‌ای ایران، معیشت مردم را دچار مشکل کرده و با امضای برجام همه مشکلات از جمله تورم و رکود و بیکاری و حتی مشکل آب خوردن مردم نیز حل می‌شود.

وی اظهار داشت: مرتبط کردن حمایت ایران از محور مقاومت با مسئله معیشت، از یک سو فرار به جلو در مقابل پاسخگویی به عدم نتیجه در برجام  است و از سوی دیگر ناظر بر تزویر جدید برای برجامیزه کردن جامعه و تحمیل برجام‌های ۲ و ۳ و ۴ به کشور بود.

عضو هیات علمی دانشگاه بیان کرد: بدون تردید موضع‌گیری‌های دشمنان در مورد توان دفاعی و موشکی ایران و تلاش‌های پنهان و آشکار آنها در اعمال فشار‌های سیاسی در مجامع بین‌المللی بر علیه ایران، ما را در مسیر تصمیم‌گیری و مدیریت جهانی هوشیارتر کرده است.

وی ادامه داد: باید ارزیابی کنیم که در ماجرای  برجام «تقصیر»، چه بود؟ و مقصر کیست؟ ارزیابی کنیم که چرا به هشدارهای رهبری و نخبگان دلسوز توجه نشد؟ چرا غفلت های فنی و حقوقی صورت گرفت و حتی ساده‌ترین اصول دیپلماسی نادیده گرفته شد و بر اساس یک اعتماد کاذب و بی‌معنا عمل شد؟ چرا ملاحظات مجلس و خطوط حق تحفظ ها رعایت نگردید؟

دکتر ابراهیمی خاطرنشان کرد: قطعا ما نباید بر روابط همه جانبه و بلند مدت با دولت های اروپایی حسابی باز کنیم چرا که سابقه بدعهدی های این دولت ها نسبت به ما دیرینه است و ما باید متکی بر توان خودمان باشیم.

وی با تاکید بر اینکه باید ضمن حفظ رابطه معقول خود با آنها بر توان داخلی خودمان تکیه کنیم، افزود: ما باید با دولت های اروپایی تا حدی که آنها می توانند، در زمینه های مختلف همکاری داشته باشیم و هر گونه انتظاری از جانب ما نسبت به اروپایی ها و هر گونه اعتماد، امید و اتکای بی جا به اروپایی ها قطعا اشتباه است.

دکتر ابراهیمی با بیان اینکه این روزها در نگاه حکیمانه رهبر معظم انقلاب، دوراندیشی و صد البته مظلومیتشان مشخص تر شده است، بیان کرد: خروجی و فایده بزرگ برجام تجربه تاریخی است که ملت ایران در مسیر مبارزه و مقابله با دولت آمریکا پیدا خواهد کرد.

وی ادامه داد: با خروج آمریکا از برجام مصداقی بزرگ و غیرقابل خدشه برای عبرت و تجربه تاریخی در مواجه با شیطان بزرگ حتی برای عامی ترین افراد در این کشور پیدا شده است.

عضو هیات علمی دانشگاه گفت: قدرت تحلیل و ارزیابی رهبر معظم انقلاب درباره اعتماد و پافشاری بر مقاومت در برابر شیطان بزرگ امریکا به عنوان اصلی ترین دشمن اسلام و انقلاب در طول همه سالهای مذاکرات نشان داد که ولی فقیه دقیقا همان چیزی است که اگر نباشد نه تنها انقلاب تهی و استحاله خواهد شد بلکه از جمهوری اسلامی نیز دیگر اثر باقی نخواهد ماند.

وی اضافه کرد: برای همه کسانی که دل در گرو آرمان های انقلاب و آینده جمهوری اسلامی دارند این مقطع زمانی بسی خوشحال کننده است.

وی تصریح کرد: درشرایط کنونی باید مردم و دولتمردان  در حمایت از کالای ایرانی مصمم شوند و همه توان خود را بر این نقطه متمرکز نمایند.

دکتر هادی ابراهیمی در پایان گفت گفت: برداشتن موانع از سر راه تولید کالای ایرانی، علاقه و اشتیاق ورزیدن نسبت به تولیدات وطنی، پرهیز از هر نوع حاشیه سازی، تقویت اتحاد و همدلی، شناخت و بکارگیری ظرفیت های بی نظیر یا کم نظیر داخلی و قطع امید کامل از دشمن، راه های برون رفت از شرایط کنونی و ساختن ایرانی بهتر و عزیز است.


ایمیل مستقیم :‌ info@shomalnews.com
شماره پیامک : 5000592323
 
working();

ارسال نظر :
پاسخ به :

نام : پست الکترونیک :
تصویر روبرو را بصورت لاتین وارد نمایید :
 
working();


« صفحه اصلي | درباره ما | آرشيو | جستجو | پيوند ها | تماس با ما »
هرگونه نقل و نشر مطالب با ذكر نام شمال نيوز آزاد مي باشد


سامانه آموزش آنلاین ویندی