.
صفحه اصلي آرشيو جستجو پيوند ها تماس با ما
 

در انتخابات سال آینده خانه ملت ؛
سخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی : 40 نماینده به مجلس اضافه می‌شود
شمال نیوز : وی با بیان اینکه در سال 98، باید 40 نفر به تعداد نمایندگان اضافه شود، افزود: این یک فرصت مناسبی است تا در بسیاری استان‌ها و جاهایی که اختلاف وجود دارد، اینها را بتوانیم حل کنیم.....
سخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی : 40 نماینده به مجلس اضافه می‌شود

شمال نیوز : یک نماینده نماینده  مجلس گفت: در سال 98، باید 40 نفر به تعداد نمایندگان اضافه شود.

به گزارش شمال نیوز، اصغر سلیمی سخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی، با اشاره به بررسی طرح افزایش نمایندگان در این کمیسیون گفت: طبق قانون هر 10 سال باید 20 نفر به تعداد نمایندگان اضافه شود که از سال 79 این اتفاق رخ نداده است.

وی با تاکید براینکه در گذشته می‌توانستیم 20 نفر به تعداد نمایندگان اضافه کنیم اما امروز 31 استان داریم، ادامه داد: در مجلس‌های گذشته نمایندگان طرح‌هایی در جهت افزایش نمایندگان ارائه کردند که در این زمینه به تفاهم نرسیدند و این طرح‌ها نیز راه به جایی نبرد.

این نماینده با بیان اینکه در سال 98، باید 40 نفر به تعداد نمایندگان اضافه شود، افزود: این یک فرصت مناسبی است تا در بسیاری استان‌ها و جاهایی که اختلاف وجود دارد، اینها را بتوانیم حل کنیم.

سخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس با اشاره به اختلافاتی که بر سر راه افزایش تعداد نمایندگان وجود دارد، اظهار داشت: برخی نمایندگان معتقد هستند که تعداد جمعیت حوزه انتخابی‌شان افزایش یافته اما تعداد نمایندگان کم است.

سلیمی تصریح کرد: اختلاف دیگر این است که بعد مسافت بین 2 منطقه حوزه انتخابیه زیاد است که لازم است تا هر منطقه نماینده‌ای مجزا در پارلمان داشته باشد.

سخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس افزود: قرار است در جلسات آتی کمیسیون نمایندگان و رؤسای مجمع نمایندگان استان‌هایی که درباره آنها اختلاف وجود دارد، به جلسات کمیسیون شوراها دعوت کنیم تا نظرات آنها مورد بررسی و ارزیابی قرار دهیم و در نهایت در کمیسیون در مورد آنها رأی‌گیری کنیم تا با یک تفاهم کاملتری این طرح را به صحن علنی مجلس ارائه دهیم.

 


ایمیل مستقیم :‌ info@shomalnews.com
شماره پیامک : 5000592323
 
working();
نظرات خوانندگان :

سعید 16 ارديبهشت 1397
3
0
پاسخ
آفتابه لگن هفت دست شام و ناهار هیچی . افزایش تعداد نمایندگان بجز هزینه زیاد فایده دیگه ای برای کشور نخواهند داشت

ارسال نظر :
پاسخ به :

نام : پست الکترونیک :
تصویر روبرو را بصورت لاتین وارد نمایید :
 
working();


« صفحه اصلي | درباره ما | آرشيو | جستجو | پيوند ها | تماس با ما »
هرگونه نقل و نشر مطالب با ذكر نام شمال نيوز آزاد مي باشد


سامانه آموزش آنلاین ویندی