.
صفحه اصلي آرشيو جستجو پيوند ها تماس با ما تا انتخابات
 

30 هزار هکتار از شالیزارها آماده نشاکاری است/2000 هکتار نشاکاری شد
رئیس اداره برنج سازمان جهاد کشاورزی مازندران گفت: 30 هزار هکتار از اراضی شالیزاری مازندران آماده نشاکاری است.

به گزارش شمال نیوز،ابراهیم قربان‌نژاد اظهار کرد: با توجه به توصیه‌های فنی که انجام شد کشاورزان برای آماده‌سازی اراضی شالیزاری زودتر از سال‌های گذشته اقدام کردند و تاکنون 183 هزار و 500 هکتار شخم و شیار و 152 هزار هکتار آب تخت اولیه شد.

وی ادامه داد: به کشاورزان توصیه شد یک هفته تا 10 روز عملیات نشاکاری را زودتر از سال گذشته انجام دهند و بر این اساس تاکنون 180 هزار هکتار از شالیزارها عملیات خزانه‌گیری و 170 هزار هکتار عملیات بذرپاشی در خزانه انجام شد که رشد 6 درصدی نسبت به سال قبل دارد.

رئیس اداره برنج سازمان جهاد کشاورزی مازندران بیان کرد: نشاکاری زودهنگام باعث دور شدن محصول در مراحل پایان رشد می‌شود و از خطر کم‌آبی جلوگیری می‌شود چراکه در زمان گرمای تابستان یک هفته تا 10 روز عملیات برداشت زودتر انجام می‌شود و نسبت به سال قبل دوره رشد در زمان گرمای تابستان کمتر شده و در مدیریت آب کنترل بهتری صورت می‌گیرد و مصرف آب بهینه می‌شود.

این مسؤول اظهار کرد: تاکنون 2 هزار و 200 هکتار از شالیزارهای مازندران به زیرکشت رفت که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که 140 هکتار بوده است افزایش چشمگیری را نشان می‌دهد.

قربان‌نژاد یادآور شد: 30 هزار هکتار از اراضی شالیزاری مازندران آماده نشاکاری است./فارس


ایمیل مستقیم :‌ info@shomalnews.com
شماره پیامک : 5000592323
 
working();

ارسال نظر :
پاسخ به :

نام : پست الکترونیک :
تصویر روبرو را بصورت لاتین وارد نمایید :
 
working();


« صفحه اصلي | درباره ما | آرشيو | جستجو | پيوند ها | تماس با ما »
هرگونه نقل و نشر مطالب با ذكر نام شمال نيوز آزاد مي باشد


سامانه آموزش آنلاین ویندی