.
صفحه اصلي آرشيو جستجو پيوند ها تماس با ما تا انتخابات
 

آخرین عناوین
خداحافظی صیادان مازندران امروز با دریا
صید ماهیان استخوانی دریایی خزر که از ۲۰ مهر ۹۶ در سواحل استان‌های شمالی آغاز شد پس از ۶ ماه امروز به پایان رسید.

به گزارش شمال نیوز ، محمدزاده سرپرست اداره کل شیلات مازندران با بیان اینکه صیادان مازندرانی در این مدت ۲۷۰۰ تن انواع ماهیان استخوانی صید کردند گفت: ارزش اقتصادی این میزان ماهی صید شده ۷۰ میلیارد تومان است.

وی افزود: ارزش ریالی این میزان صید در مقایسه با پارسال ۳۵ درصد بیشتر است.

محمدزاده بیشترین گونه ماهیان صید شده را به ترتیب ماهی سفید، کفال و کپور دانست و افزود: شرایط مناسب آب و هوایی بویژه در روز‌های پایانی صید و دمای متعادل آب شرایط را برای صید امسال مناسب کرد.

سرپرست اداره کل شیلات مازندران گفت: مازندران با دارا بودن ۴۲۰۰ صیاد و ۵۴ شرکت صید و صیادی بیشترین سهم صید در استان‌های شمالی کشور را به خود اختصاص داده است.

وی افزود: صیادان هر ساله از بیستم مهرماه تا میانه‌های فروردین ماهیان استخوانی دریای خزر شامل سفید، کفال، کپور، آمور و کولمه را صید می‌کنند.

وی گفت: با آغاز مهاجرت ماهیان برای تخم ریزی از دریا به رودخانه تا مهرماه صید هریک از گونه‌های ماهیان استخوانی خزر ممنوع است و پیگرد قانونی دارد.

سرپرست اداره کل شیلات مازندران گفت: بازسازی ذخایر آبزیان زمینه سازتوسعه و استمرار صید و صیادی است و براساس برنامه پیش بینی شده در سال جاری بیش از ۹۰ میلیون قطعه بچه ماهی تکثیر و رهاسازی خواهد شد.

محمدزاده افزود: این میزان شامل ۶۰ میلیون قطعه بچه ماهی سفید،۷ میلیون قطعه بچه ماهی کپور،۵۰۰ هزار قطعه بچه ماهی خاویاری، یک میلیون قطعه بچه ماهی آزاددریای خزراست، ضمن اینکه ۲۵ میلیون قطعه بچه ماهی سفید ازطریق طرح تکثیرطبیعی به شیوه شیل گذاری رهاسازی خواهدشد./باشگاه خبرنگاران


ایمیل مستقیم :‌ info@shomalnews.com
شماره پیامک : 5000592323
 
working();

ارسال نظر :
پاسخ به :

نام : پست الکترونیک :
تصویر روبرو را بصورت لاتین وارد نمایید :
 
working();


« صفحه اصلي | درباره ما | آرشيو | جستجو | پيوند ها | تماس با ما »
هرگونه نقل و نشر مطالب با ذكر نام شمال نيوز آزاد مي باشد


سامانه آموزش آنلاین ویندی