.
صفحه اصلي آرشيو جستجو پيوند ها تماس با ما تا انتخابات
 

آخرین عناوین
نیازمند تدوین سند توسعه سلامت در مازندران هستیم
معاون سیاسی امنیتی استانداری مازندران با بیان اینکه نیازمند تدوین سند توسعه سلامت استان هستیم، وضعیت شاخص های سلامت در استان را مناسبت ندانست.

به گزارش شمال نیوز، احمد حسین زادگان پیش ازظهر پنجشنبه در کارگروه توسعه سلامت استان، با بیان اینکه انسان فاقدتحرک و نشاط نمی‌تواند منشا رشد و پیشرفت در حوزه‌های مختلف باشد، خاطرنشان کرد: پیشرفت و آبادانی جامعه نیازمند انسان‌های شاداب، خلاق و سالم است.

وی ورزش همگانی را به عنوان یکی از محورهای پیشرفت دانست و تاکید کرد: نیازمند تدوین سند توسعه سلامت هستیم زیرا شاخص‌های سلامت در استان مطلوب نیست، بیماری‌های قلبی نخستین عامل مرگ و میر در استان است و رتبه بالایی در سرطان و دیابت داریم. 

معاون سیاسی، امنیتی اجتماعی استاندار مازندران، آمار بالای مدال آوری ورزشکاران و شاخص های نامطلوب سلامت مردم استان را تناقض حوزه سلامت استان دانست و اظهار داشت: این تناقض نشان می دهد که ورزش قهرمانی به تنهایی برای سلامت جامعه موثر نیست و باید به ورزش همگانی اهمیت بیشتری بدهیم.

وی با اشاره به اینکه ورزش قهرمانی در مازندران نهادینه شده است و نیازمند توسعه ورزش همگانی هستیم، تصریح کرد: دستگاه های متولی باید برای ورزش بانوان و ورزش همگانی مشوق‌هایی در نظر بگیرند تا خانواده هایی سالم داشته باشیم.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران بر ایجاد جاده سلامت در همه‌ شهرستان‌های استان برای پیاده‌روی شهروندان و رونق ورزش همگانی تاکید کرد و اظهارداشت: رسانه‌ها، سمن‌ها و تشکل‌ها در زمینه فرهنگ‌سازی و بسترسازی ورزش همگانی تلاش کنند.

وی با اشاره به سرعت اطلاع‌رسانی از طریق فضای مجازی، افزود: سرعت روزافزون تحولات و اطلاع‌رسانی زیاد شده و سرعت تحولات نیز بیشتر شده، رسانه‌ها را همراه با خود داشته باشیم و با تقویت رسانه‌ها و تشکل‌ها به دنبال سلامت در جامعه باشیم.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران یادآور شد: فضاهای ورزشی ما باید جذاب‌تر شود، المپیاد روستایی زنگ آغاز یک فعالیت بزرگ را استارت بزند و آموزش و پرورش از ظرفیت‌ها در سلامت و ورزش همگانی استفاده کند و باید برای ورزش‌های همگانی یارانه و امتیازاتی قرار دهیم و بسترسازی و فرهنگ‌سازی در این زمینه را آغاز کنیم.

وی با بیان اینکه رسانه‌ها به ورزش همگانی بپردازند، خاطرنشان کرد: تشکل‌ها را به ورزش همگانی بیاوریم، با پشتیبانی و حمایت دولت، هیأت‌های ورزشی و نهادهای غیر دولتی باید این امر را محقق کنند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران با تاکید بر اجرا شدن طرح سه شنبه‌های بدون خودرو، گفت: هیئت های ورزشی و نهادهای غیردولتی در زمینه ورزش‌های همگانی فعال تر شوند./مهر


ایمیل مستقیم :‌ info@shomalnews.com
شماره پیامک : 5000592323
 
working();

ارسال نظر :
پاسخ به :

نام : پست الکترونیک :
تصویر روبرو را بصورت لاتین وارد نمایید :
 
working();


« صفحه اصلي | درباره ما | آرشيو | جستجو | پيوند ها | تماس با ما »
هرگونه نقل و نشر مطالب با ذكر نام شمال نيوز آزاد مي باشد


سامانه آموزش آنلاین ویندی