.
صفحه اصلي آرشيو جستجو پيوند ها تماس با ما تا انتخابات
 

آخرین عناوین
194 هکتار از مزارع گندم مازندران با ارقام وارداتی کشت شد
مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی مازندران گفت: 35 تن بذر گندم وارداتی در طبقه مادری شامل کلکتور، باسیلیو، رادیال و نوگال در سطح 194 هکتار کشت شد.

به گزارش شمال نیوز،حسن عنایتی سطح زیرکشت گندم در مازندران را 48 هزار و 743 هکتار اعلام و اظهار کرد: 20 هزار و 743 هکتار به گندم آبی و 28 هزار هکتار به گندم دیم اختصاص دارد.

وی ادامه داد: مزارع گندم استان از روند رشدی خوبی برخوردار است و در مرحله پنجه‌دهی، ساقه و سطح بسیار اندکی از مزارع نیز در مرحله شکم‌پُر قرار دارد.

مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی مازندران افزود: مصرف کودهای پتاسه و محلول‌پاشی در مزارع گندم سبب بیمه شدن محصول در برابر تنش‌های محیطی می‌شود.

این مسؤول درباره کشت گندم ارقام وارداتی گفت: 35 تن بذر گندم وارداتی در طبقه مادری شامل کلکتور، باسیلیو، رادیال و نوگال در سطح 194 هکتار کشت شد.

عنایتی ادامه داد: 405 هکتار از مزارع به صورت خاک ورزی حفاظتی کشت شد که تاکنون از سطح سبز خوبی برخوردار است و در مرحله انتهایی پنجه‌زنی قرار دارد.

وی به کشت مکانیزه گندم اشاره کرد و افزود: 7 هزار و 939 هکتار به روش خطی‌کار، یک‌هزار و 309 هکتار توسط کمبینات و 405 هکتار به‌صورت مستقیم و نوتیلج انجام شد.

مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی مازندران با بیان اینکه 2 هزار و 381 هکتار از مزارع گندم استان به روش شیمیایی با آفات، بیماری‌ها و علف‌های هرز مبارزه شد، تأکید کرد: با توجه به نامساعد بودن شرایط آب و هوایی، مبارزه شیمیایی در این مزارع به کندی انجام می‌شود.

این مسؤول خاطرنشان کرد: در 21 هکتار از مزارع گندم استان با آفت سوسک سیاه، یک‌هزار و 280 هکتار با حلزون و یک‌هزار و 80 هکتار مبارزه با موش صحرایی در مزارع گندم استان مبارزه انجام شد.

عنایتی اظهار کرد: 14 هزار و 498 هکتار از مزارع با علف هرز نازک‌برگ، پهن‌برگ و توام مبارزه شد./فارس


ایمیل مستقیم :‌ info@shomalnews.com
شماره پیامک : 5000592323
 
working();

ارسال نظر :
پاسخ به :

نام : پست الکترونیک :
تصویر روبرو را بصورت لاتین وارد نمایید :
 
working();


« صفحه اصلي | درباره ما | آرشيو | جستجو | پيوند ها | تماس با ما »
هرگونه نقل و نشر مطالب با ذكر نام شمال نيوز آزاد مي باشد


سامانه آموزش آنلاین ویندی