.
صفحه اصلي آرشيو جستجو پيوند ها تماس با ما تا انتخابات
 

آخرین عناوین
کاهش هشت دهم درصدی نرخ بیکاری در مازندران
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: نرخ بیکاری در استان مازندران رو به کاهش بوده و در سال جاری نسبت به سال گذشته هشت دهم درصد کاهش داشته است.

به گزارش شمال نیوز،کامران اصغری با بیان این که دولت در سال جاری ۳۹۰ میلیارد تومان در حوزه اشتغال روستایی و ۷۵۰ میلیارد تومان در حوزه اشتغال فراگیر به استان مازندران اختصاص داده است گفت: روند رو به بهبود با توجه به تسهیلات داده شده در بانک ها مشاهده می شود تا از مهاجرت جوانان روستایی به شهر جلوگیری کنیم و در تسهیلات روستایی ملاک ما تزریق پول نبوده، ملاک اصلی اشتغال است.

اصغری تصریح کرد: در روستاها سرانه هر اشتغال ۵۰ میلیون تومان در نظر گرفته شد که سرانه خوبی دارد و باعث اشتغال و توسعه در روستاها می شود تا به اشتغال پایدار برسیم.

وی افزود: دولت سیاست های مربوط به اشتغال را درهمه جوانب دیده است،در اقتصاد مقاومتی مردمی کردن اقتصاد مد نظر بوده که باعث کاهش بیکاری و اشتغال پایدار می شود.

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی با اشاره به این که دولت دربخش اقتصاد و مالی با مشکل مواجه بوده و توان استخدام نیرو را ندارد گفت: سیاست کلی نظام در اصل ۴۴ به بخش خصوصی واگذار می شود که به نوعی دولت مسئولیت های اقتصاد و اشتغال را به مردم سپرده است.

وی تصریح کرد: دولت اشتغال را به سمت و سوی جوانان کشانده و در حوزه کارآفرینی به بهزیستی و کمیته امداد طبق بند د تبصره ۱۶ مبلغ ۱۲۹ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان در استان مازندران در سال ۹۶ اختصاص داده شد که ۸۵ درصد اعتبارات جذب شد.

وی با بیان این که بیشتر بیکاران از قشر فارغ التحصیلان هستند که به عنوان بزرگترین دغدغه در کشور است اظهار کرد: نرخ بیکاری در استان مازندران رو به کاهش بوده و در سال جاری نسبت به سال گذشته هشت دهم درصد کاهش داشته است. /ایسنا


ایمیل مستقیم :‌ info@shomalnews.com
شماره پیامک : 5000592323
 
working();

ارسال نظر :
پاسخ به :

نام : پست الکترونیک :
تصویر روبرو را بصورت لاتین وارد نمایید :
 
working();


« صفحه اصلي | درباره ما | آرشيو | جستجو | پيوند ها | تماس با ما »
هرگونه نقل و نشر مطالب با ذكر نام شمال نيوز آزاد مي باشد


سامانه آموزش آنلاین ویندی