.
صفحه اصلي آرشيو جستجو پيوند ها تماس با ما تا انتخابات
 

آخرین عناوین
پاسخ حضرت زهرا (س) به درخواست عیادت قاتلانش
پاسخ حضرت زهرا (س) به درخواست عیادت قاتلانش

شمال نیوز: حجت‌الاسلام انصاریان در بیانی به پاسخ حضرت زهراء(س) بعد از جریان آتش زدن درِ خانۀ وحی دربارۀ عیادت دشمنان از وی اشاره کرد.
به گزارش شهدای ایران، حجت‌الاسلام انصاریان در بیانی به پاسخ حضرت زهراء(س) بعد از جریان آتش زدن درِ خانۀ وحی دربارۀ عیادت دشمنان از وی اشاره کرد.

 پس از  وفات رسول خدا (ص) عده‌ای بر خلاف بیعتی که با ایشان و امیرالمؤمنین (ع) در جریان غدیر خم کرده بودند، خلافت را از مسیر اصلی خود خارج و به ناحق آن را غصب کردند. آنان با محوریت و به دستور دستگاه خلافت به خانه امیر‏المؤمنین(ع) و حضرت فاطمه(س) هجوم بردند که در پی این اقدام بی شرمانه، حضرت زهراء(س) مجروح و بعد از مدتی به شهادت رسیدند.

در همین راستا، حجت‌الاسلام حسین انصاریان محقق و مفسر قرآن کریم در بیانی با اشاره به ماجرای درخواست عیادت دشمنان و غاصبان خلافت از فاطمۀ زهراء(س) گفت: روزی ابوبکر و عمر، امیر‏المؤمنین(ع) را در کوچه دیدند و درخواست عیادت از فاطمۀ زهراء(س) را داشتند، امیر‏المؤمنین(ع) فرمود باید از فاطمه(س) بپرسم و بعد به شما پاسخ بدهم.

وی افزود: حضرت علی (ع) نزد حضرت فاطمه(س) آمد و درخواست آن دو را با حضرت(س) مطرح کرد، فاطمۀ زهراء(س) با وجود اینکه در شرایط سختی قرار داشتند، هیچگاه عصبانی نشد و به حضرت علی(ع) فرمود:

یا علی! «الْبَيْتُ‏ بَيْتُكَ‏ وَ الْحُرَّةُ زَوْجَتُكَ فَافْعَلْ مَا تَشَاء؛ خانه، خانه توست و من هم، کنیز و مطیع تو هستم، شما امام من هستید، اگر شما بخواهید من نیز می‌خواهم، اگر شما نخواهید من نیز نمی‌خواهم.

*تسنیم


ایمیل مستقیم :‌ info@shomalnews.com
شماره پیامک : 5000592323
 
working();

ارسال نظر :
پاسخ به :

نام : پست الکترونیک :
تصویر روبرو را بصورت لاتین وارد نمایید :
 
working();


« صفحه اصلي | درباره ما | آرشيو | جستجو | پيوند ها | تماس با ما »
هرگونه نقل و نشر مطالب با ذكر نام شمال نيوز آزاد مي باشد


سامانه آموزش آنلاین ویندی