.
صفحه اصلي آرشيو جستجو پيوند ها تماس با ما تا انتخابات
 

آخرین عناوین
آسمان مازندران بارانی و برفی می‌شود/ روند کاهشی دمای هوا
معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران گفت: امشب و فردا سامانه بارشی آسمان مازندران را تحت تأثیر قرار می‌دهد که پیامد آن بارش‌های پراکنده در نیمه غربی استان بوده و بارش در ارتفاعات به‌صورت برف خواهد بود.

به گزارش شمال نیوز،احمد اسدی اظهار کرد: بیشینه دمای هوا طی 24 ساعت گذشته مربوط به ساری، قائم‌شهر و بندر امیرآباد با 15 درجه سانتی‌گراد بالای صفر و کمینه دمای هوا مربوط به بلده با دو درجه سانتی‌گراد زیر صفر بوده است.

وی ادامه داد: امروز به‌دلیل شکل‌گیری جریانات جنوبی شاهد افزایش دمای هوا در آسمان مازندران هستیم که در ارتفاعات همراه با وزش باد گرم خواهد بود.

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران بیان کرد: با توجه به نقشه‌های هواشناسی امشب و فردا سامانه بارشی آسمان مازندران را تحت تأثیر قرار می‌دهد که پیامد آن بارش‌های پراکنده در نیمه غربی استان بوده و بارش در ارتفاعات به‌صورت برف خواهد بود.

اسدی تصریح کرد: اواخر روز سه‌شنبه و چهارشنبه با تقویت سامانه بارشی انتظار داریم بارش‌ها در آسمان مازندران گسترش پیدا کرده و شاهد روند کاهشی دمای هوا و وزش باد در آسمان استان باشیم.

وی با اشاره به اینکه دوشنبه شب و روز سه‌شنبه در ارتفاعات مازندران شاهد بارش برف و مه‌آلود بودن آسمان هستیم، افزود: طی این مدت محورهای کوهستانی استان به‌صورت لغزنده بوده و با کاهش دید همراه است که توصیه ما این علاوه بر رعایت نکات ایمنی به تجهیزات زمستانی مجهز باشند.

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران یادآور شد: با توجه به تقویت سامانه سرد بارشی تا روز چهارشنبه احتمال آب‌گرفتگی معابر عمومی مناطق ساحلی و جلگه‌ای استان وجود دارد.

اسدی با اعلام اینکه از چهارشنبه شب این سامانه سرد و بارشی به‌تدریج از آسمان مازندران خارج می‌شود، اظهار کرد: براساس تجزیه و تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی روزهای پنج‌شنبه و جمعه شاهد آسمانی صاف تا نیمه‌ابری همراه با افزایش نسبی دما هستیم.

وی درباره وضعیت دمای هوای مازندران، بیان کرد: از امشب شاهد روند کاهشی دمای هوا خواهیم بود.

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران در پایان گفت: دریای مازندران طی روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه به‌صورت مواج پیش‌بینی می‌شود./فارس


ایمیل مستقیم :‌ info@shomalnews.com
شماره پیامک : 5000592323
 
working();

ارسال نظر :
پاسخ به :

نام : پست الکترونیک :
تصویر روبرو را بصورت لاتین وارد نمایید :
 
working();


« صفحه اصلي | درباره ما | آرشيو | جستجو | پيوند ها | تماس با ما »
هرگونه نقل و نشر مطالب با ذكر نام شمال نيوز آزاد مي باشد


سامانه آموزش آنلاین ویندی