.
صفحه اصلي آرشيو جستجو پيوند ها تماس با ما تا انتخابات
 

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران:
کارنامه نباید بهانه‌ای برای دریافت وجه باشد
شمال نیوز : مدیرکل آموزش و پرورش مازندران گفت: کارنامه نمی‌تواند بهانه‌ای برای اخذ وجه باشد و این برای مدیران ما شایسته نیست که این کار را انجام دهند.....
شمال نیوز : مدیرکل آموزش و پرورش مازندران گفت: کارنامه نمی‌تواند بهانه‌ای برای اخذ وجه باشد و این برای مدیران ما شایسته نیست که این کار را انجام دهند.

به گزارش شمال نیوز ، سیدعلی قاسمی در گفت‌وگو با فارس ، اظهار کرد: به اعتقادم مشارکت در امر آموزش و پرورش تنها به استمرار مالی و رفع مشکلات آموزش و پرورش نباید باشد بلکه باید همه‌جانبه باشد و مشارکت همه ذی‌نفعان و مستلزم در دو سویه است.

وی افزود: فرهنگ مدیریتی مدیران ما تغییر کند و اهل تعامل باشند به نوعی کسانی که در آموزش و پرورش ذی‌نفع هستند و در سود و زیان به آنان می‌رسد و به نوعی در فرایند مدرسه مشارکت داشته باشند.

*خانواده نخستین همکار در امر مشارکت

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران خانواده را نخستین همکار در امر مشارکت دانست و تصریح کرد: نخبگان محلی و خود معلمان و دانش‌آموزان، خیران که تمایل خالصانه دارند به میدان بیایند و در فرایند تعلیم و تربیت مشارکت دهیم.

این مسؤول با بیان اینکه خیران را باید در فرایند مدیریت مدرسه مداخله داشته باشند، خاطرنشان کرد:خیران در مدارس هئیت امنایی به عنوان عضو هیأت امنا و در مدارس دیگر به‌عنوان عضو شورا به کار گرفته شوند.

قاسمی بیان کرد: نه تنها خیران بلکه همه افراد را در مدیریت مدرسه مشارکت دهیم و در بهینه‌سازی تعلیم و تربیت استفاده کنیم.

* مدرسه جعبه سیاه جامعه است

وی با بیان اینکه مدرسه جعبه سیاه جامعه است، اظهار کرد: بعضی از مسائلی که می‌تواند به ما کمک کند مدیریت آسیب‌های اجتماعی در مدرسه است و مدرسه یک واحد اجتماعی است و این واحد اجتماعی نمی‌تواند از کل اجتماع جدا باشد و مسائل جامعه پیرامون وارد مدرسه می‌شود و در جامعه آسیب‌های اجتماعی زیاد است.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران با اشاره به اینکه امروز آسیب‌های اجتماعی پدیده‌ای است که کسی وارد آن شود عیان و آشکار است، گفت: از طریق خیرین می‌توان بسیاری از  آسیب‌های اجتماع را مدیریت کنیم و یا از بین ببریم و دامنه نفوذ آنها را مهار کنیم.

این مسؤول آسیب‌های اجتماعی را طلاق، اعتیاد، فقر و بحران عاطفی دانست و بیان کرد: خیران می‌توانند با مدیریت خود کمک کنند که آسیب‌ها به بحران‌های فردی و جمعی نرسد.

قاسمی اظهار کرد: واقعیت این است ترم اول کارنامه نداریم و کاملا امتحانات داخلی و در اختیار دبیران و آموزگاران است.

وی خاطرنشان کرد: اگر مدرسه‌ای کارنامه می‌دهد، کارنامه نمی‌تواند بهانه‌ای برای اخذ وجه باشد و این برای مدیران ما شایسته نیست که این کار را بکند و مدیری که این کار را کرد با مدیر با جنبه‌های ارشادی و راهنمایی‌های لازم  برخورد شده و تخلف محسوب می‌شود.

*محروم بودن مدارس از حداقل سرانه

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران با تأکید بر اینکه واقعیت امر را خانواده‌ها بپذیرند و در شرایط مالی خوبی بسر نمی‌بریم، بیان کرد: هزینه پول آب و برق مدرسه و استهلاک مدرسه و پول کاغذ و مسائلی که مدرسه نیاز دارد،  از حداقل سرانه در این چهار سال اخیر محروم است تقاضا داریم اولیا مشارکت کنند و تا مدرسه امورات خود را مدیریت کند.

این مسؤول با عنوان اینکه روزانه بیش از  ۲میلیون کنش و واکنش در مدارس بین معاونان و دانش‌آموزان استان اتفاق می‌افتد، افزود: از این کنش و واکنش یک درصد مسیر نادرستی برود یک امر طبیعی است.

قاسمی با اشاره به اینکه دامن زدن به این تنبیه در مدارس صلاح نیست و خود اشاعه فحشا است، بیان کرد: معلمی ناخداگاه  و از سوی عصبانیت و یا عمدا تخلف کرده باشد به نفع جامعه و فرهنگ ما نیست و آیا فضای عمومی معلمان ما اینگونه است؟

وی با تأکید بر اینکه رسانه‌ها و خبرنگاران همکاران ما در توسعه فرهنگی هستند، اظهار کرد: افعال مثبت را نشر دهند و علاقه‌مند به نشر مطالب منفی نباشند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان مازندران افزود: این مسائل را در افکار عمومی منتشر کردن و نگران کردن به نفع جامعه نیست و ایثارگری‌ها، تلاش و نکات مثبت و کارکردی که آموزش و پرورش دارد قابل مقایسه نیست.

*بوفه مدارس ما مشکل ندارد

این مسؤول با بیان اینکه بوفه مدارس ما مشکل ندارد، خاطرنشان کرد: بوفه مدارس در اختیار مدیران مدرسه است و هماهنگی از جنبه‌های بهداشتی را کنترل کردیم و هر نوع مواد غذایی که وارد مدرسه نشود و نوع مواد غذایی کنترل شود.

قاسمی افزود: نظارت بر مواد غذایی جنبه‌های بهداشتی غذایی از سوی معاونت تربیت بدنی و سلامت و اداره بهداشت استان کنترل می‌شود که دانش‌آموزان آسیب نبینند.

وی خاطرنشان کرد: در استقرار پایه دوازدهم دانش‌آموزان به طور طبیعی زیاد می‌شوند و همه دانش‌آموزان سال سوم هستند و و وارد پیش دانشگاهی نمی‌شوند و سال آینده همه بچه‌های کلاس سال یازدهم به سال دوازدهم می‌روند و بیشتر از وضعیت موجود هستند.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران با اشاره به اینکه در هنرستان‌ها در نظام فعلی دو پایه است و در نظام آینده هنرستان‌ها سه پایه می‌شوند، گفت: ۱.۳ جمعیت دانش‌آموزی با ۵ا هزار دانش‌آموز به هنرستان‌ها اضافه می‌شوند.

این مسؤول گفت: در پیش‌دانشگاهی بخش اضافه شدند دانش‌آموزان در پایه دوازدهم مازاد می‌شوند و باید مدیریت کنیم.

قاسمی با اشاره به اینکه سال آینده در قسمت دبیر و تجهیزات، فضای مدرسه و فضای کارگاه با کمبود مواجه هستیم، اظهار کرد: بیشترین مشکلات در هنرستان وجود دارد و طوری مدیریت می‌کنیم که دچار بحران نشویم.

وی جابه جایی تجهیزات بین مدارس و شهرها، تأمین اعتبارات استانی و ملی برای خرید تجهیزات توسط سازمان برنامه وزارت آموزش و پرورش و کمک خیرین را از جمله برنامه‌های آموزش و پرورش برای تجهیز هنرستان‌ها دانست.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران اظهار کرد:  فضاهای موجود در شهرستان‌ها که بلااستفاده مانده است به‌عنوان هنرستان‌ها استفاده شود و در بخش کارگاه‌ها مشکلی باشد تعبیه می‌کنیم.

قاسمی زنگ انقلاب، نمایشگاه نقاشی، همایش نقش زنان در شکل‌گیری و تداوم انقلاب، خواندن سرود یک‌هزار و ۳۵۷ نفره مدارس مرکز استان، دیدار با خانواده معظم شهدا، ایثارگران و جانبازان را از مهم‌ترین برنامه دهه فجر دانست.


ایمیل مستقیم :‌ info@shomalnews.com
شماره پیامک : 5000592323
 
working();
نظرات خوانندگان :

نا شناس 21 بهمن 1396
4
0
پاسخ
کار به مدارس غیرانتفاعی نداریم ولی مدارس دولتی والدین را می دوشند هی بده بده شما خبر نداری والدین علی الخصوص مادران عزیز تا ساعتهایی از شب با جگر گوشه های خود برای حل تکلیف ودرس دادن سر وکله می زنند معلم های ابتدائی چکاره هستند بطور مثال مدرسه شهیدان والامقام نوروزی ورضائی کلاس دوم ابتدائی آن حقوقی که آن معلم می گیرد واقعا حلال هست آقای مدیرکل ؟
ali 22 بهمن 1396
0
0
پاسخ
مدیر کل یه محبت کنه لیست سرانه به مدارس رو درزمان خودش اعلام کنه تا بعدا ببینیم میشه به جای هزینه اب برق گاز وجاری مدرسه ،باد هوا به جاش داد

ارسال نظر :
پاسخ به :

نام : پست الکترونیک :
تصویر روبرو را بصورت لاتین وارد نمایید :
 
working();


« صفحه اصلي | درباره ما | آرشيو | جستجو | پيوند ها | تماس با ما »
هرگونه نقل و نشر مطالب با ذكر نام شمال نيوز آزاد مي باشد


سامانه آموزش آنلاین ویندی