.
صفحه اصلي آرشيو جستجو پيوند ها تماس با ما
 

با استمداد از استاندار مازندران ؛
حسینی : مدیریت شهری بهشهر در بلاتکلیفی بسر می برد !
شمال نیوز : تمامی اعضا اذعان دارند اگر روند قانونی برای اجرای حکم آقای صمدایی اجرا شود کسی مخالفتی ندارد و اگر استاندار حکم را طبق قانون صادر کند ما همراهی می‌کنیم و با صمدايى نهايت همکاری را داريم و تا جایی که اين موضوع در حضور مديركل شهرى نيز اعلام شد....
حسینی : مدیریت شهری بهشهر در بلاتکلیفی بسر می برد ! شمال نیوز : رئیس شورای شهرستان بهشهر، گفت: با توجه به اينكه شهر و مدیریت شهری بهشهر در یک بلاتکلیفی به سر می‌برد انتظار این است که این مسئله بدور از بازي‌هاى سياسى و طبق قانون حل شود.

به گزارش شمال نیوز ، اعظم السادات حسینی در گفت و گو با تیتر امروز، درباره علت تعلل در منصوب شدن شهردار بهشهر، اظهار کرد: پرونده شهردار منتخب بهشهر به این صورت بود که بر اساس تصره ٣ ماده ٨٠ قانون تشکیلات و وظایف و انتخابات شورای اسلامی كشور و انتخاب شهرداران و اصلاحات بعدی آن كه بر اساس همین قانون در اولين جلسه رسمى شورا آقای صمدایی به عنوان شهردار انتخاب شد و پرونده وی برای صدور حكم به استانداری ارجاع داده شد و در استانداری طبق بند "ب" ماده  یک آئین نامه اجرایی به دليل عدم داشتن پنج سال سابقه اجرایی وی را واجد شرایط ندانسته و مکاتبه آن برایمان ارسال شد.

حسینی افزود: طبق قانون با صورت جلسه مجدد در یک جلسه فوق العاده‌، اعضاى شورا تأکید و اصرار خود را بر انتخاب شهردار بهشهر با ذکر دلایل و مستندات (ازجمله سوابق وی به درستی مطالعه نشده، عدم الزام ٥ سال، صدور حكم شهرداران بى سابقه) ارسال شد و رسما در صورت جلسه و مصوبه خود ذکر کردیم که وی به عنوان گزینه نهایی شورای اسلامی شهر بهشهر است.

وی تصریح کرد: طبق قانون تبصره ٣ ماده ٨٠ عنوان می‌کند که در این زمان استاندار یا حکم را صادر می‌کند و یا بنا بر درخواست شورا پرونده را به هیئت حل اختلاف ارجاع می‌دهند که استاندار وقت آقای ربیع فلاح در همان روز پرونده را به هیئت حل اختلاف ارجاع داد.

رئیس شورای شهرستان بهشهر، یادآور شد: براساس پارگراف چهارم این قانون كه صراحتا اعلام می‌کند هنگامی که پرونده به هیئت حل اختلاف ارجاع داده می‌شود عملا نتیجه برای دو طرف یعنی استاندار و اعضای شورا لازم الاجرا است و از طرفین سلب  اختیار می‌شود اما هنگامی که پرونده شهردار بهشهر به هیئت حل اختلاف ارجاع شد و با توجه به برگزارى دو جلسه هيات و عدم اعلام نظر هيات اختلاف بنابراين نظر شورا متبع است و شهردار می‌تواند اختيارات خود را اعمال و اجرا نمايد.
وی عنوان کرد: یک نامه فراقانونی استاندار وقت، موجب ایجاد مناقشاتی میان شورای بهشهر و استانداردی شد که در این این راستا مکاتبات مختلف با وزارت خانه اتفاق افتاد که در نهایت طی مکاتبات مختلف از وزارت خانه به استانداری از جمله مکاتبه تاریخ ۵ آذر ۹۶ که ریاست محترم مدیریت عملکرد و بازرسى وزارت کشور این پرونده را کاملا بررسی کرد و صراحتا در نامه‌ای اعلام می‌کند که "داشتن حداقل پنج سال سابقه اجرایی الزام شرایط احراز صلاحیت قرار ندارد و طبق تبصره ٣ماده ۸۰ نیز صراحتا اعلام شده که دستور شورای شهر لازم الاجرا است."

عضوشوراى اسلامى شهر بهشهر، گفت: با توجه به نامه وزارت کشور، تمامی مکاتبات گذشته استانداری ملغى و از نظر قانونی مشخص می‌شود که روند انتخاب شهردار بهشهر کاملا منطبق با قانون شهرداران است.
وی افزود: با پیگیری‌هاى صورت گرفته و نامه‌هاى صادره انتظار بر این بود که قانون اجرا شود اما این مناقشات همچنان ادامه دارد.
حسینی تصریح کرد: استاندار در ۱۲ بهمن‌ماه امسال هنگامی که برای افتتاحیه به بهشهر آمدند در پاسخ به یکی از شهروندان درباره دلیل عدم صدور حکم شهردار بهشهر،  عنوان كردند که باید اعضای شورای مصوبه مجدد را تصویب کنند که در حقیقت این مصوبه مجدد در تاریخ ۹ شهریور ماه ۹۶ نوشته شد و آنچه را که قانون تعیین کرده تا ۲٣ شهریورماه تمامی روند قانونی آن طی شد.

وی همچین درباره این موضوع که چرا دو نفر از اعضاء شورا انصراف دادند، گفت: چنانچه تغییر نظر هر عضو شورایی بعد انتخاب شهردار اتفاق بیافتد روال آن نیست نامه‌ای به استانداری ارسال شود که ما پشیمان شدیم بلکه باید از ماده ۷۳ قانون پیروی کنند که بر اساس این ماده باید شهردار استیضاح و عزل شود که اگر قرار بر آن است که هر کسی انتخاب شد و این روند طی شود و بعد پشیمان شوند و نامه بزنند پس قانون و روال ادارى چه معنايى دارد.

رئیس شورای شهرستان بهشهر، ادامه داد: با توجه به اينكه حبابى از مخالفت اعضاى شورا در فضاى اجتماعى ايجاد كرده بودند آقاى استاندار مدير كل محترم سازمان بازرسى استان را مسئول بررسى و پيگيرى امور کردند و طى جلسه‌اى كه در تاريخ ٩٦/٩/٣٠ دكتر اسدى مديركل محترم سازمان بازرسى استان با همه اعضا شورا برگزار كردند منجر به توافقنامه‌ای مبنى بر اعلام نظر قانونى استاندار نسبت به تعيين تكليف پرونده شهردار كه در استاندارى در دست بررسى و صرفا پرونده آقاى صمدايي بود كه به همین راستا اعضاى شورا دغدغه‌های احتمالى استاندار را از مخالفان برطرف کردند اما با گذشت بيش از يك ماه و نيم از آن تاريخ و مكاتبات متعدد با استاندار محترم هنوز پاسخ مكتوبى در اين خصوص به شورا ارسال نگرديد.
وی گفت: پس از بررسي‌هاى به عمل آمده و اعلام نظر قانونى وزارت كشور در اين زمینه

تمامی اعضا اذعان دارند اگر روند قانونی برای اجرای حکم آقای صمدایی اجرا شود کسی مخالفتی ندارد و اگر استاندار حکم را طبق قانون صادر کند ما همراهی می‌کنیم و  با صمدايى نهايت همکاری را داريم و تا جایی که اين موضوع در حضور مديركل شهرى نيز اعلام شد.

وی اضافه کرد: در حال حاضر برایمان جای سوال است که چرا این مشکلات شهرداری براى انتخاب شهردار بهشهر همچنان ادامه دارد زیرا طی یک ماه و نیم گذشته رياست شورا به درخواست اعضای شورا با سه نامه مجذا با پیوست مستندات و دلایل قانونی به استاندارى ارسال کردند تا این وضعیت تعیین تکلیف شود اما متأسفانه از مهر ماه تا تاریخ بهمن ماه امسال، تمامی مکاتباتمان با استانداری بى پاسخ ماند و حتی یک مورد از مکاتباتمان پاسخ مکتوب نداشت و حال سوال اين است دليل عدم پاسخگويى استاندار محترم به مكاتبات شوراى اسلامى شهر بهشهر چيست؟
حسینی عنوان کرد: با توجه به اينكه شهر و مدیریت شهری بهشهر در یک بلاتکلیفی به سر می‌برد انتظار این است که این مسئله بدور از بازي‌هاى سياسى و طبق قانون حل شود.


ایمیل مستقیم :‌ info@shomalnews.com
شماره پیامک : 5000592323
 
working();
نظرات خوانندگان :

منصور اسدى 17 بهمن 1396
بهشهر منتظر اين جوان مومن انقلابى است
جواد شریعت 17 بهمن 1396
به نظر میاد استانداری به شدت تحت تاثیر سیاسی بازی قرار داره وگرنه شورای شهر که یک نهاد مستقل و مردمیه شخصی رو انتخاب کرده و بر اساس قانون مشکلی نداره که اگه داشت توی این پنج ماه و اندی اعلام میکردن پس چرا باید یک شهر بزرگی مثل بهشهر به خاطر فشارهای سیاسی این همه وقت بدون شهردار بمونه آقای استاندار باید سریع تدبیر بکنه و اجازه نده که بیشتر از این مردم متضرر بشن
کارمند 16 بهمن 1396
این خانم حسینی که چهره اش نسبت به قبل تغییر کرده بدنبال چه مقصودی است خانم حسینی چرا دفاع نمی کنید ازانتخاب شهردار تحصیل کرده رشته شهرسازی که مهارت دارند برای ساختن شهری زیبا . منافع این همه فعالیت شما برای چه هدفی است !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! راستی فرید صمدایی دکترنیست شما ایشان رادکترخطاب می کنید !!!!!!!!!!!
بهشهری 16 بهمن 1396
بیکاری؟ زن رو چه به ......
اسماعیلی 17 بهمن 1396
خانم شجاعی هستند ایکاش در هر شورای شهری یکی یا بیشتر مثل ایشان داشتیم
سید 17 بهمن 1396
مشکل شهر بهشهر فقط با آمدن صمدایی حل میشود که این همه وقت شورا برای آن گذاشته میشود
آیا هدف حل مشکلات بهشهر است یا .....
مهندس علی 17 بهمن 1396
این خانم به نظر قانون را به سلیقه خود فسیر می کند . در صورت انصراف دو عضو شورا ف اول باید شهردار استیضاح شود !!!!؟؟؟ . خانم محترم، کسی که حکم وزارت کشور را نگرفته ، رسماٌ شهردار محسوب نمی شود تا او را استیضاح کنند .
عمویی 18 بهمن 1396
خانم حسینی - از آماج تهمت ها و غر غر ها نهراس . ا همه زنان و دختران بهشهری تنهایت نمی گذاریم . تو فریاد خفته در گلوی ما هستی . امیدواریم که پس از حل بلاتکلیفی در شهرداری دیگر حقوق ما را هم مطالبه نمایید .
خانم محترم 18 بهمن 1396
سلام شما با تک نگری واین شیوه برخورد عملکرد کلیه خواهران مسوول را زیر سوال بردید . بس کنید.
کارمند 18 بهمن 1396
باتشکر از مدیرسایت جناب رمدانی ، این شجاعت است جناب اسماعیلی ،که خانم حسینی به فکر منافعش است من شجاعت وتدبیر رادراین می بینم که ازشهردار بامدرک تحصیلی مدیریت شهر سازی استفاده بشه باند بازی تاکی ، آسفالت خیابان ها رانگاه کنید به هنگام رانندگی دلیلش چست انتخاب شهردار یافرماندار هم جناع خودمان ، یا دخالت نمایندگان ، بدون درنظر گرفتن مهارت علمی اش ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
اشرف بانو 18 بهمن 1396
درود بر بانوی شجاع مازندران . شیرزنی که ربیع فلاح را مغلوب کرد و سجادی را برکنار کرد . واقعا افشاگری های این زن شجاع را باید ستایش کرد .

ارسال نظر :
پاسخ به :

نام : پست الکترونیک :
 
working();


« صفحه اصلي | درباره ما | آرشيو | جستجو | پيوند ها | تماس با ما »
هرگونه نقل و نشر مطالب با ذكر نام شمال نيوز آزاد مي باشد

سامانه آموزش آنلاین ویندی