.
صفحه اصلي آرشيو جستجو پيوند ها تماس با ما تا انتخابات
 

آخرین عناوین
۵ توصیه مهم برای موفقیت در کاهش وزن
راه موفقیت این است که تصمیم بگیرید می‌خواهید در چه وزنی قرار بگیرید و برای رسیدن به آن، از حمایت برخوردار شوید. اگر این وزنی باشد که واقعا رویای رسیدن به آن را دارید، بیش از هر زمانی انگیزه خواهید داشت.

به گزارش شمال نیوز، وقتی می‌خواهید وزن کم کنید، به جای فکر کردن به راه‌های سریع، بهتر است به این فکر کنید که چه تغییراتی می‌تواند کمکتان کند علاوه بر کاهش وزن، سالم‌تر از گذشته زندگی کنید.به نقل از کرمانی چنین رویکردی متاسفانه بسیار کم است و همه به دنبال روش‌های غیر معقول هستند.
اما با استفاده از تجریبات متخصصان تغذیه و افرادی که توانسته اند کاهش وزن سالمی داشته باشند، می‌خواهیم توصیه‌هایی بسیار مهم را در رابطه با موفقیت در کاهش وزن به شما ارائه دهیم.

۱- هدف کاهش وزن جاه طلبانه‌ای را برای خودتان قرار دهید.


با اینکه اکثرا به افراد توصیه می‌شود برای خود هدفی واقع گرایانه قرار دهند و تنها کاهش ۵ تا ۱۰ درصد از وزن شروع خود را مد نظر داشته باشند، اما تحقیقات اخیر نشان داده افرادی که اهدافی جاه طلبانه برای خود در نظر می‌گیرند دو برابر این مقدار وزن کم می‌کنند. راه موفقیت این است که تصمیم بگیرید می‌خواهید در چه وزنی قرار بگیرید و برای رسیدن به آن، از حمایت برخوردار شوید. اگر این وزنی باشد که واقعا رویای رسیدن به آن را دارید، بیش از هر زمانی انگیزه خواهید داشت.

۲- از غذا‌های روزمره استفاده کنید نه فقط سالاد.


گرسنگی از اصلی‌ترین دلایلی است که افراد در مسیر کاهش وزن کم می‌آورند و دلیلشان این است که دائم در حال سالاد خوردن بودند و یا مجبور بودند غذا‌های خاص رژیمی با مقادیر بسیار کم برای خود آماده کنند. بهترین روش برای کاهش وزن این است که با همان غذا‌های خانه اقدام کنید. مواردی مانند پاستا، سیب زمینی، برنج، ماهی، مرغ، گوشت قرمز، تخم مرغ، لوبیا و حبوبات، میوه و سبزیجات همگی سالم و مناسب برنامه غذایی هستند.

خوردن سالاد، سوپ و یا آب میوه به تنهایی به هیچ وجه نمی‌تواند کمکی به کاهش وزنتان بکند. اگر می‌خواهید واقعا تغییری طولانی مدت داشته باشید، باید به فکر روشی باشید که انجامش برایتان شدنی باشد. یک برنامه غذایی سالم باید هم راضی نگهتان دارد و هم باعث شود احساس انرژی کنید.

۳- سعی نکنید غذا‌های مورد علاقه تان را ممنوع کنید.


اگر می‌خواهید دائما هوس شکلات و کیک داشته باشید، آن‌ها را در برنامه غذایی خود ممنوع کنید. در طول برنامه غذایی هیچ اشکالی ندارد از غذا‌های مورد علاقه خود نیز استفاده کنید و برای انجامش اصلا هم احساس گناه نداشته باشید. در هر کاری باید تعادل را نگه داشت و در طول رژیم نباید احساس محدودیت داشته باشید.

۴- از افراد دیگری که مانند خودتان هستند حمایت دریافت کنید

کاهش وزن بدون کمک دیگران، می‌تواند دشوار و چالش برانگیز باشد. حمایت و همکاری با دیگر افرادی که مانند خودتان هدفشان کاهش وزن است، می‌تواند شانس موفقیت را افزایش دهد. تحقیقات نیز نشان داده گروه‌هایی که از حمایت برخوردار بودند نسبت به دیگران کاهش وزن بهتری داشتند.

با هم قرار بگذارید که تغییراتی در سبک زندگی ایجاد کنید و هفته‌ای یک بار با هم در این مورد صحبت و برای هفته دیگر برنامه ریزی کنید. این کار شانس ایجاد تغییرات خوب را افزایش می‌دهد.

۵- هر زمان آماده بودید فعالیت را به زندگی خود بیاورید.


چون تصمیم گرفتید وزن کم کنید، بدان معنا نیست که از همان ابتدای کار کیلومتر‌ها بدوید و یا تمرینات سخت انجام دهید. تحقیقات نشان داده ایجاد تغییر در عادات غذایی معمولا ساده‌ترین راه برای شروع کاهش وزن است.

اگر از شروع کردن می‌ترسید، سعی کنید آنچه برایتان به عنوان فعالیت حساب می‌شود را دوباره برای خود تعریف کنید. مثلا هر چیزی که باعث می‌شود بیشتر حرکت کنید، خانه داری، شستن ماشین، پیاده روی همه این‌ها فعالیت بدنی به حاسب می‌آیند و می‌توانید به مرور به ورزش‌های دیگر نیز برسید. با اینکه تغییر عادات غذا خوردن، نقش اصلی را در کاهش وزن ایفا می‌کند، اما ورزش و فعالیت بدنی باعث می‌شود وزنی که کم کردید تثبیت شود.

وقتی در جریان کاهش وزن قرار می‌گیرید ممکن است گاهی پیش بیاید که زندگی سر ناسازگاری بگذارد. تحقیقات نشان داده حدود ۹۸ درصد از افرادی که برنامه غذایی برای کاهش وزن اجرا می‌کنند، دچار لغزش می‌شوند، اما مهم آن است که چگونه به این لغزش‌ها واکنش نشان دهید. به جای اینکه دائم به خود خرده بگیرید با خود مهربان باشید. اتفاقی بود که افتاده و در ادامه سرزنش بی فایده است.

همه ما انسانیم و گاهی اشتباه می‌کنیم پس با بخشیدن خوودتان، به کاهش وزنی که قرار است داشته باشید کمک کنید.


ایمیل مستقیم :‌ info@shomalnews.com
شماره پیامک : 5000592323
 
working();

ارسال نظر :
پاسخ به :

نام : پست الکترونیک :
تصویر روبرو را بصورت لاتین وارد نمایید :
 
working();


« صفحه اصلي | درباره ما | آرشيو | جستجو | پيوند ها | تماس با ما »
هرگونه نقل و نشر مطالب با ذكر نام شمال نيوز آزاد مي باشد


سامانه آموزش آنلاین ویندی