.
صفحه اصلي آرشيو جستجو پيوند ها تماس با ما تا انتخابات
 

آخرین عناوین
استاندار مازندران خطاب به مدیران دستگاه های اجرایی؛
مردم از عملکرد مدیران استان ناراضی هستند
استاندار مازندران خطاب به مدیران دستگاه های اجرایی که افرادی در دستگاه شما نفوذی و با سفارش وارد شدند و پارتی بازی انجام می دهند، گفت: امروز فضای اداری و اقتصادی استان مطبوع نیست و مردم از عملکرد مدیران ناراضی اند.
مردم از عملکرد مدیران استان ناراضی هستند

شمال نیوز: محمد اسلامی روز شنبه در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی مازندران در محل سالن استانداری ، دغدغه اصلی استان را اشتغال و معیشت آنان دانست و در عین حال گفت که در چنین شرائط ،نباید مقوله گرفتن خدمات اداری نیز برای مردم عذاب آور شود.

وی افزود: به عنوان مثال درحالی که راههای اصلی به عنوان یک زیر ساخت مهم توسعه مازندران هنوز به اتمام نرسیده است، هر یک از نمایندگان مجلس شورای اسلامی استان پروژه های جدیدی از راه فرعی در حوزه انتخابیه خود معرفی و پیگیری می کنند.


استاندار مازندران ادامه داد: از طرفی در حالی که مازندران با همه ظرفیت های تولیدات محصولات کشاورزی ، گردشگری طبیعی ، فرهنگی و باستانی ، دریا ، کوه و جنگل باید یکی از راه حل های مسایل کشور باشد ، تبدیل به مساله شده است.


وی با تاکید بر اینکه باید کار و فعالیت واقعی انجام بدهیم، خاطر نشان کرد: دولت چندین مصوبه برای رفع موانع و مشکلات برای استان تصویب کرده است،اما همچنان مازندران با مشکلات عدیده ای مواجه است.


استاندار مازندران با اشاره به اینکه ناکارآمدی در مدیریت سبب شد تا شاهد چاق شدن دلالی در بخش های مختلف استان باشیم، گفت: اینکه همچنان مازندران وارد کننده شیر برای صنایع لبنی و علوفه برای دام باشد ،جای تاسف است.


بر اساس آمار رسمی انجمن صنایع غذایی مازندران 24واحدلبنی استان از خیلی ضعیف تا خیلی خوب با ظرفیت جذب یک میلیون و 700هزار تن شیر فعال هستند که فقط 20 درصد شیر مورد نیاز این واحد ها در داخل استان تامین می شود و باقی خارج از استان وارد شود.


بر اساس وابستگی 80 درصدی صنایع لبنی مازندران به تامین شیر از خارج استان ،هزینه حمل و نقل شیر از استان های مختلف به مازندران 60میلیارد تومان است.


همچنین بر اساس آمار رسمی جهاد کشاورزی مازندران ،سالانه نیاز به حدود یک میلیون و 300هزار تن علوفه در استان است که کمتر از 800هزار تن در مازندران تولید و مابقی واردات صورت می گیرد.


مازندران حدود هفت میلیون واحد دامی در قالب 10 هزارو 500واحد دامپروری صنعتی و سنتی دارد که فقط 500واحد آن صنعتی است و مابقی به صورت دامداری سنتی فعالیت می کنند.


استاندار مازندران گفت: در حالی فقر و مشکلات اقتصادی و معیشتی در روستاهای مازندران بیداد می کند که ظرفیت های توسعه ای روستاهای استان در حوزه تولید واشتغال بسیار بالا است، نمونه بارز از ضعف مدیریتی ،حذف شدن دامداری های یک تا سه راسی در خانوار های روستایی است.


وی با بیان اینکه بررسی های 2ماهه اخیر استانداری نشان می دهد که در حوزه صنعت برخی ها با صورت حساب های چاق و چله تسهیلات قابل توجهی را دریافت کرده اند که منجر به افزایش تولید و حفظ اشتغال نشده است، گفت: از 2هزارو 500موافقت اصولی یک هزار واحد آن هنوز عملیاتی نشد، 500واحد راکد و فقط یکهزار واحد آن فعال است.


اسلامی با بیان اینکه در بررسی های انجام شده ازچند دانشگاه استان مازندران معلوم شده است که بعضی از رشته های دانشگاه ها مرتبط با نیاز استان نیست، بیان داشت: در حالی که خانواده ها هزینه زیادی را برای تحصیلات عالی فرزندان خوددمتقبل می شوند ، اما ساماندهی رشته های تحصیلی در دانشگاه های استان صورت نگرفته است.**صدور مجوزهای احساساتی در مازندران

استاندار مازندران با بیان اینکه مجوز های استان بدون توجه به عرضه و تقاضا صادر می شود، گفت: نباید مجوز ها به صورت احساساتی صادر شود ، باید ظرفیت های داخلی و خارجی را بسنجیم ، چراکه تولیدات باید رقابت پذیری داشته باشند، در غیر اینصورت از گردونه خارج می شوند.

وی برند سازی محصولات تولیدی در استان را مهم توصضیف کرد و ادامه داد: بعضی از محصولات استان ظرفیت برند سازی دارد ، اما به آن بی توجهی می شود.

وی با بیان اینکه بسیاری از جلسات استان خروجی ندارد ، گفت: تعدد جلسات باید حذف شود و جلساتی که بر اساس مقررات تشکیل شود، باید خروجی منجر به رضایت مندی مردم را داشته باشد.

اسلامی با تاکید بر اینکه نباید باری به هر جهت کار کنیم، گفت: دستگاه های اجرایی باید تغییر نگرش را در اجرایی شدن راهبردهای اقتصادی مقاومتی از خود شورع کنند.

وی توضیح داد: اقتصاد مقاومتی یعنی بدون تعریف جدیدی از ردیف بودجه ای ،مشارکت دادن مردم و بخش خصوصی برای رسیدن به هدف تعیین شده است.

استاندار مازندران ،آزاد سازی سواحل دریای خزر ،ساماندهی معادن شن و ماسه ،کنترل شیرابه و مدیریت صحیح پسماند،کنترل ساخت و سازهای غیر مجاز را از برنامه های جدی استان برشمرد و گفت :توسعه امنیت و کنترل آسیب های اجتماعی نیز باید مورد توجه قرار بگیرد.

استاندار مازندران تاکید کرد که باید با استفاده از ظرفیت های فرهنگ و هنر ، نشاط اجتماعی را در استان گسترش بدهیم.

وی در بخش دیگری ضمن قدر دانی حضور نیروهای انتظامی و امنیتی و سپاه در ناآرامی های اخیر استان ، گفت: اینکه بتوانیم مردم را از برخی سوء استفاده کنندگان تشخیص بدهیم کار سختی بوده است که نیروهای انتظامی و امنیتی به درستی این مقوله را مدیریت کردند.


** افزایش رضایتمندی مردم هدف غایی نظام است

سردار سید محمود میر فیضی فرمانده نیروی انتظامی مازندران در این جلسه رضایتمندی مردم را هدف نهایی نظام دانست و گفت: یقین داشته باشید مردم با نظام و انقلاب مشکلی ندارند و اگر اعتراضی است، به عملکرد ما مسئولان بر می گردد.

وی افزود: اعتماد سبب مشارکت مردمی می شود و بزرگترین سرمایه اجتماعی در نظام جمهوری اسلامی اعتماد و مشارکت مردم است.

فرمانده انتظامی مازندران گفت: خدمات مثبت نظام بایدسر سفره مردم احساس شود و مقام معظم رهبری راهکار عملیاتی شدن این خدمت را اقتصاد مقاومتی تعریف کرده اند./ ایرنا


ایمیل مستقیم :‌ info@shomalnews.com
شماره پیامک : 5000592323
 
working();
نظرات خوانندگان :

از دیار تبرستان 23 دي 1396
10
0
پاسخ
باسلام آقای رمدانی برادر ارزشی لطف کنید این چند خط درد ودل دلسوزانه رو در سایتتون درج نمایید تا استاندار محترم نظرات رو ببینند تا بشود به استان کمکی شود
استاندار محترم مازندران
با سلام و احترام
جابجایی مدیران از نور به آمل و بهشهر به میاندورود و این شطرنج بازی ضعف حضرتعالی رو در مدیریت استان در پی خواهد داشت اگر حضرتعالی از کمبود مدیر در استان رنج میبرید همان بهتر بود که جابجا نمیکردید و همان نیروهای دولت نهم و دهم دکتر احمدی‌نژاد در راس کار در دولت دکتر روحانی و در استان مازندران بر مسند نشسته اند حال فقط رنگ کت و شلوار و کمی شیک تر گشته اند!!!! آقای مهندس اسلامی با اندک زمانی که در این استان بر مسند استانداری مازندران نشسته اید تحلیل این بنده حقیر این است که این روش شما هم نه تنها به نتیجه نمیرسد بلکه اون آرامش سیاسی که در دوران آقای ربیع فلاح بر استان حاکم بود رو به چالش بکشید انتظار ازشما میرفت که خیلی بهتر از اینها عمل می کردید که نکردید و اکنون در ملاقات های عمومی همش از مدیران انتقاد و بارها در رسانه ها گفتید مردم ناراضی از مدیران استانی!!! اگر زود با مدیران استان را بر ندارید و تن به خواسته های نمایندگان مجلس دهید و اجازه دخالت در کارتان را بدهید مطمئناً خیلی زود باید با این استان خداحافظی کنید...مردم این استان مدیر شجاع میخواهند آقای استاندار...
نیما 24 دي 1396
5
1
پاسخ
مردم از عملکرد مدیران ناراضی اند. چه جمله جالبی اقای اسلامی اینجا اروپا نیست شما هم نماینده صدر اعظم آلمان توی مازندران نیستی اصلاً مردم چکاره هستن که باید در مورد عملکرد مدیراننظر بدن به مردم چه ربطی داره مردم برن خونه هاشون هر وقت لازم شد مثل روز قدس 22 بهمن 9دی و روزای دیگه بیان بیرون شعار بدن و بعد برن دنبال کارشون
نا شناس 24 دي 1396
1
0
پاسخ
تحرک مدیران برای ماندن و یا جایگزینی فردی از حلقه مدیریتی خود امروز کار مدیران شده . کوچکترین کار خود را رسانه ای میکنند . برای دریافت یک تقدیر نامه چندین بنر می زنند !! آقای استاندار عزیز، مسئولین محترم خود میدانند مردم از عملکردشان راضی نیستند ولی خواهش میکنیم به جوانان متخصص امثال شهید رادمهر های این استان توچه کنید ...(صندوق حمایت از بخش کشاورزی !!....)
نا شناس 24 دي 1396
0
0
پاسخ
واقعا مردم راضی نیستند برای ساخت منزل روستائی هم باید انواع درد سرها و اداره رویها وپول زور دادنها را باید بگذرانی تا یک مجوز ساخت بگیری اگر پول هم به اداره جات ندهی کارت را پیش نمی برند وباید بدهی وآن اینکه زمینی که وصل به محل هست آن را کاربری زراعی حساب کردند براساس قانون زورباید بروی دهیاری بخشداری مسکن شهروروستا همه جا می گویند هی بده بده بده تا کاربری زراعی با دادن پول بشود کاربری مسکونی کجای این قانون درست هست یک بنده خدا یک جوان چطور صاحب خانه شود واقعا مردم از این مسئولینی که به زور از مردم پول می گیرند تا مجوز ساخت ساز بدهند راضی هستند آقای استاندار محترم
x 24 دي 1396
0
0
پاسخ
جناب استاندار محترم
سلام علیکم
با احترام در کدام دستگاه بفرمایید پارتی بازی نیست در واقع در این استان انتصاب اصلا از روی شایسته سالاری انجام نمی شود در دستگاهی که بنده در آن مشغول به کارم برای تعیین رئیس اداره یکی از شهرستانها آقایی که دارای اصلا کار اجرایی انجام نداده صرفا به خاطر اینکه پدرشان از مدیران استانی بوده اند وروحانی می باشد برای تصدی پست این اداره معرفی شده اند از شما سرور گرامی خواهشمندم در استانداری ستادی تشکیل دهید تا مدیران در زمان انتصاب از این ستاد نیز عبور نمایند تا ما بتوانیم شاهد این پارتی بازی ها نباشیم
با تشکر
همکار 24 دي 1396
0
0
پاسخ
تغییر بخشداران کلیجانرستاق و رودپی جنوبی بزودی
ناشناس 24 دي 1396
3
0
پاسخ
اقای استاندار محترم اول جلوی جذب بازنشستگان در ادارات استان بویژه اب منطقه ای را بگیرید تا جوانان تحصیلکرده بکار گیری شوند به عنوان های مختلف ساختگی بازنشسته میلیونی حقوق دریافت کنند و جوانان بیکار درامدی نداشته باشند این پیشنهاد را پذیرا باشید( ممنون)
ناشناس 24 دي 1396
2
0
پاسخ
اگر مردم ناراضی هستند پس چرا فکری به حال مردم نمی کنید؟؟
نا شناس 24 دي 1396
2
0
پاسخ
جناب استاندار مشکل را به خوبی رصد کردند حالا نوبت اینست که اقدام عملی در جهت رفع مشکل مدیریت استان انجام دهند.خدا کنه زیر فشارها و لابی گری عده ای فرصت طلب کم نیاره
شهروند 24 دي 1396
0
1
پاسخ
خداخیرت بده دکتر
مازندرانی 24 دي 1396
3
0
پاسخ
باسلام محضر جناب استاندار محترم!!!
تشکرمیشودازاقدام خردمندانه حضرتعالی درخصوص تغییرفرمانداران که ...!!
جناب استاندار!!من کاری به جناح چکارمیکند!!امامردم اینرابوضوح دیدن پس ازانتخابات ریاست جمهوری جناح اصولگرا کهبعنوان بازنده ازعرصه سیاسی مات شدن ازفردای همانروزوآنهم دردیک تهاجم نابرابر.باحمایت.... وبرخی از نهادهاببامیران ارشداستان ونمایندگان دولت ومسئولان ادارت ونهادهای شهر ستانشده!که البته طیبعی هم بود!!زیراهیچ دستاوردی بدون پرداخت هزینه نبوده!!که درایام انتخابات با تهدیدفرماندارن که دراین میان باپرونده ساری انتخا باتی وسایراتهامات مرتبط همراه بوده!!که الحمدلله اکثراین پرونده ها برایشان ره آوردی نداشته!!انشالله که ازین پس باحمایت جانانه وبحق حضرتعالی باتوجه سلامت نفسی که این بزرگواران دارند دولت راسرفرازخواهندکرد!
نکته قابل تامل اینکه!درماجرای نارضایتی مردم ازعملکردمسئولان کهحضرتعا لی بدرستی اشاره فرمودید!!امریست غیرقابل کتمان!!که لازمست همه و
مسئولان بایستی دست بدست مردم عزیزداده وبلادرنگ درجهت رفع مشکلا
ت مردم بی وقفه تلاش نمایند!!نه آنکه بجای اقدام وعمل توپ راتو مین دولت بیاندازیم وباقضاوتی غیرمنصفانه خودرامبری دانسته وباحمله بنمایندگان عالی دولت درشهرستانهاعقده گشائی کنند!! زیراحمله بنمایندگان عالی دولت در شهرستانهاوبعضااستانها نهایتازیرسوال بردن دولت است!!که متاسفانه اینروزا
برخی ازنمایندگان مجلس وائمه جمعه وجماعات غیرهمسو و........که تحت عنوان حمایت ازمردم دراقدامی نشآت گرفته ازکشمکشهای سیاسی فرما نداران راپله قرارداده تاازاین موضع اقدام به تضعیف دولتنمایند!!وسکانس دو
م این ماجراکه همان حمله بفرماندارانست ریشه انتخاباتی داشته بنحویکه با عزل فرمانداران فعلی ونصب فرمانداران مدنظرشان برای انتخابات سرنوشت سازآتی مجلسلاقل بخش مهمی ازمسیرراهموارسازند!!جل الخالق!!!
لذاازاینروطی عملیات سازماندهی شده که عاملیت اجرای آن رابطورهماهنگ
بین خودشان آنهم متناسب باپستها ومناصبشان تقسیم بندی نمودن تا بنابه اقتضای زمان ومکان آنرااجرانمایند!!درهمین راستاشاهدیمدراکثرنشستهاو مراسمات وجلسات باحمله به دولت و نمایندگان دولت.درشهرستانهاناجوانمر
دانه سعی درتخطئه دولت دارند!!وهمه نارسائی هارابگردن آن می اندازند!!جای بسیارتعجب اینست که چنانچه پروژه ایکه باتلاش وپیگیری فرمانداران ومسئولان ارشداستان علیرغم راکدماندن سالیان متمادی که دردولتهای قبل برزمین مانده بودودراین دولت باتلاش دولتمردان ببارنشسته رابنام خودمصادره میکنند!!نکته پایانی اینست جناب استاندارعزیز!!
علیرغم گذشت حدود5سال ازدوره ریاست جمهوری جناب دکترروحانی متاسفا نه هنوزمکه هنوزه مدیران بجامانده ازدولت قبل که ازحامیان سرسخت وبعضا افراطیدولت قبل بوده راهمین جریان اصولگرائی بافشارهای مضاعف سعی درحفظ آنهادرسمت هایشان داشته که هرکدام ازآنها یک تنه کارصدتادشمن راانجاممیدن!!بنحویکه کماکان بیش ازنیمی ازمدیران ادارات ونهادهای شهرستا نها هنوزدرتسخیرهمان نیروهاوجریان میباشد!!وحاضرم قسم بخورم که عموما کارشاندرجامعه جزجوسازی وناکارآمدجلوه دادن دولت چیزیدیگرنمیباشدوبس!!
امامتاسفانه دولت بخاطرایجادتعامل وجامه عمل پوشاندن به واژه تدبیرکماکان
آنهارودرسمت هاشون ابقانمود!!بنحویکه درطول این5سال کارشکنی واحرازعد
م صلاحیت حضوردرمجموعه مدیران برای فرماندارنی اثبات گردید!!که علیرغم پیگیریوحتی مکاتبات متعددتوسط نماینده عالی دولت ازمدیران ارشداستان متاسفانه بخاطرحمایت جانانه همان جریانهائیکه بدواعرض کردم این تغییرانجام نشده تاآن مدیرهمچنان درمسندخویش باقی بماندودرپشت دژهای مستحکم
حامیانش شانه های کبروغرورش رابالابرده وبه ریش منتقدانش بخندد!!
حال جناب استانداربزرگواربینی وبین الله دریک چنین آشفته بازاری میتوان ازیک
مدیرانتظارداشت تابتواندانتظارات مدیران ارشداستانی وکشوری ومهمترازهمه مردم عزیزوغیور رابرآورده نماید!!!وقتیکه دستان یک شناگررا ببندیم واورااگر دریک استخرهم بیاندازیم میتواندشناکند؟حتی اگرشنابازماهری هم باشد!
درخاتمه برای همه خادمین به نظام مقدس جمهوری اسلامی که هماناماحصل
خون هزاران شهیدوجانبازیست که مردانه جنگیدن وجانانه جاندادن!!ویادگارامام
راحل میباشدازخداوندبرایشان تقاضای عافیت دردنیاوشفاعت شهدادرآخرت را
خواستاریم!وبرای بدخواهان نظام ابتداهدایت وسربراهی درغیراینصورت سزا
ی جهنم رامسئلت مینمائیم!خداوندهمه ماراعاقبت بخیرکندانشالله!!
ازحوصله عزیزان جداسپاسگذام
علی 24 دي 1396
1
3
پاسخ
درود بر مهندس اسلامی استاندار محترم
با توجه به شناختی که بنده از کار کردن با اصفهانی ها دارم هر جا ورود پیدا کردن باعث آبادانی و پیشرفت شدن این بهترین فرصت برای مردم و مسئولین استان می باشد تا با حمایت و همدلی با ایشان شاهد رفع مشکلات در کل استان باشیم
پیمانکار 24 دي 1396
2
1
پاسخ
آقای مهندس اسلامی اصفهانی
لطفا اگه مرد عملی هستین پیگیرمطالبات پیمانکاران مظلوم سازمان نوسازی مدارس استان باشید تا مشکل وطلب سالهای قبل ما رو بدین.
بخدا دوعااااااتون میکنیم.
هم استانی 25 دي 1396
3
0
پاسخ
استاندار عزیز شما که لالایی بلدی چرا خوابت نمیبره چرا نسبت به تعویض مدیران نالایق اقدام نمیکنی از معاونینت شروع کن....
مراد 25 دي 1396
3
1
پاسخ
چون اکثریت مدیران شما از دولت نهم و دهم هستند مردم به اصولگراها در استان نه گفته اند اما نمی دانم اصرار چیه باز همون نیورهای دولت سابق در مسند امور قرار دارند؟؟؟؟؟؟
آقای استاندار در استانداری شما دو نفر از معاونان ( بغییر از مدیران سیاسی امنیتی ) مابقی از دولت دهم ، مدیران کل شما اکثرا از دولت دهم هستند و هیچ سنخیتی با دولت تدبیر و امید ندارند پس لطفا در این خصوص اقدام کنید
نا شناس 24 دي 1396
0
0
پاسخ
اقای اسلامی اگر می تونی عوض کن اگر نمی تونی خواهشا شانه خالی نکن برای خودت در اینده دلیل کم کاری را بتونی ایجاد کنی خوب است
نا شناس 24 دي 1396
0
1
پاسخ
علی برکت اللّه
ماهان 25 دي 1396
0
1
پاسخ
درجواب این دوست عزیزکه مدیران ازدولت قبل هستند پس یک سری به دستگاه ورزش استان که مدیریت آن سیاسی تمام است وازدولت جدید ،مقام اول کشور به ششم ودرادامه به دهم!!!!!!!

ارسال نظر :
پاسخ به :

نام : پست الکترونیک :
تصویر روبرو را بصورت لاتین وارد نمایید :
 
working();


« صفحه اصلي | درباره ما | آرشيو | جستجو | پيوند ها | تماس با ما »
هرگونه نقل و نشر مطالب با ذكر نام شمال نيوز آزاد مي باشد


سامانه آموزش آنلاین ویندی