.
صفحه اصلي آرشيو جستجو پيوند ها تماس با ما تا انتخابات
 

آخرین عناوین
۵۹۰ مسکن در بافتهای فرسوده مازندران نوسازی شد
مدیرکل راه و شهرسازی مازندران با بیان اینکه چهارهزار و ۸۰۰ هکتار بافت فرسوده در استان وجود دارد گفت: امسال ۵۹۰ واحد نوسازی شده است.

به گزارش شمال نیوز، عبدالله بهادری صبح پنجشنبه در حاشیه بازدید از بافت های فرسوده ساری ضمن بیان وجود بیش از چهار هزار و ۸۰۰ هکتار بافت های فرسوده ( بافت ناکارآمد میانی) و همچنین قریب به هزار و ۱۰۰ هکتار سکونتگاه غیر رسمی مصوب در شهرهای  استان ، خواستار توجه بیشتر مدیران شهری و استانی به مقوله خطیر و مهم ساماندهی و توانمند سازی محلات هدف شد.

وی در ادامه افزود : بر اساس سیاست های ابلاغی دولت و سند ملی راهبردی احیاء ، بهسازی  و نوسازی  بافت های فرسوده و ناکارآمد شهری، فعالیت در عرصه های ناکارآمد در شهرها را به عنوان اولویت اصلی اداره کل قلمداد و تاکید کرد: نادیده گرفتن مسائل و مشکلات مربوط به بافت های فرسوده و ناکارآمد شهرهای استان به مرور زمان می تواند به یک چالش برای مدیران و متولیان شهری تبدیل شود که جز زیان انباشت درازمدت چیزی را در پی نخواهد داشت.

مهندس بهادری تصریح کرد: بر اساس سیاست های ابلاغی ، این اداره کل از محل منابع شرکت مادرتخصصی عمران و بهسازی شهری ایران، توانسته پروژه های مختلفی را در سطح محلات هدف با رقم اعتباری بالغ بر ۹۰ میلیارد ریال در زمینه توانمند سازی سکونتگاه های غیر رسمی ، ساماندهی حاشیه شهرها و نوسازی بافت های فرسوده به مرحله اجرا بگذارد.

وی احداث فرهنگسرا و خانه محله ، احداث مراکز بهداشت، پارک معلولین، سالن ورزشی مخصوص بانوان  در محلات هدف آمل ، بابل ، ساری ، قائمشهر ، نکا و همچنین بهسازی و جداره سازی در مجاورت رودخانه های برخی از شهرهای  غرب استان را به عنوان پروژه های شاخص بیان کرد.

بهادری میزان واحدهای معرفی شده به بانک های عامل در ۹ ماهه اول سال جاری را بیش از ۵۹۰ واحد با رقم اعتباری بیش از ۱۸۸میلیارد ریال عنوان نمود.

وی همچنین در خصوص اعطای تسهیلات در قالب صندوق مسکن یکم به متقاضیان در بافت های فرسوده استان نیز  اشاره و عنوان کرد: میزان سود تسهیلات در محدوده های بافت های فرسوده در قالب طرح صندوق یکم ۸/۵ درصد است که با تائید اداره کل راه و شهرسازی به متقاضیان پرداخت می گردد.

بهادری همچنین ضمن اعلام  پرداخت ۹۵ میلیارد ریال یارانه عوارض تخفیفات به شهرداری های استان در راستای ماده ۳۶ قانون برنامه بودجه سال ۹۵ ،خواستار ارائه تخفیفات صدور پروانه و  سایر بسته های تشویقی از سوی شهرداری های استان به متقاضیان در بافت های فرسوده شد.

وی افزود: در راستای بهسازی محلات هدف شهرهای استان به میزان هزار و ۶۲ تن قیر در قالب تفاهم نامه به شهرداری ها واگذار شد.

وی در پایان ضمن اعلام تشکیل ستادهای بازآفرینی شهری پایدار و کارگروه های تخصصی به تعداد ۲۵ جلسه در ۹ ماهه اول سال جاری ، تشکیل ستادهای مذکور به منظور هم افزایی و هم سویی بین دستگاهی در راستای ارتقاء کمی و کیفی زندگی ساکنان محلات هدف شهرهای استان را ضروری دانست./مهر


ایمیل مستقیم :‌ info@shomalnews.com
شماره پیامک : 5000592323
 
working();

ارسال نظر :
پاسخ به :

نام : پست الکترونیک :
تصویر روبرو را بصورت لاتین وارد نمایید :
 
working();


« صفحه اصلي | درباره ما | آرشيو | جستجو | پيوند ها | تماس با ما »
هرگونه نقل و نشر مطالب با ذكر نام شمال نيوز آزاد مي باشد


سامانه آموزش آنلاین ویندی