.
صفحه اصلي آرشيو جستجو پيوند ها تماس با ما تا انتخابات
 

آخرین عناوین
کشف 2 تن و 850 کیلوگرم انواع مواد مخدر در مازندران
معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی مازندران با اشاره به انهدام 63 باند تهیه و توزیع مواد مخدر از کشف 2 تن و 850 کیلو گرم انواع موادمخدر در استان خبر داد.

به گزارش شمال نیوز به نقل از پایگاه خبری پلیس، علیرضا باقری گفت: مواد مخدر پدیده‌ای است استعماری که قدرت‌های سلطه‌گر به منظور محو ارزش‌های اخلاقی و اجتماعی و تسلط بر جوامع از آن بهره می‌جویند و اعتیاد به مواد مخدر به مثابه یک عارضه و آسیب فردی و اجتماعی دارای علل و عوامل، ریشه‌ها، زمینه‌ها و همچنین عوارض و تبعات سوء اقتصادی، اجتماعی، سیاسی، فرهنگی، محیطی، روانی و فردی متعددی است، تا آنجا که سلامت فکری، فرهنگی و اقتصادی جامعه را با خطر مواجه می‌سازد.

وی افزود: سودآوری، تجارت و خرید و فروش موادمخدر، دسترسی و مصرف آسان، جذاب و شکیل بودن اقلام در دسترس این مواد از عوامل موثری به شمار می‌روند که بطور چشمگیر باعث افزایش گرایش به مصرف مواد مخدر شده‌اند.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی مازندران با اشاره به اینکه گرایش به مواد مخدر امروزه به صورت یک مشکل جدی در سطح جهانی مطرح است، تصریح کرد: در راستای مبارزه با این پدیده شوم، فرماندهی انتظامی استان با اجرای طرح‌های مقابله‌ای با خرده‌فروشان مواد مخدر و عوامل سودجو طی 9 ماهه سال جاری تاکنون، موفق به انهدام 63 باند تهیه و توزیع مواد مخدر در سطح استان شده است.

این مسؤول از افزایش 18 درصدی کشفیات مواد مخدر طی 9 ماهه سال جاری در سطح استان خبر داد و خاطرنشان کرد: با اجرای 629 طرح پاکسازی مناطق آلوده، طرح ارتقاء امنیت اجتماعی و طرح کنترل محورهای مواصلاتی استان بیش از 2 هزار و 850 کیلوگرم انواع مواد مخدر از قاچاقچیان کشف شد.

باقری از دستگیری بیش از 5 هزار خرده فروش مواد مخدر و توقیف یک هزار و 178 دستگاه خودروی حامل مواد مخدر در استان خبر داد و افزود: 754 عملیات برجسته در سطح استان در این مدت به مرحله اجرا در آمد.

وی با اشاره به اینکه از کل کشفیات موادمخدر 185 کیلوگرم آن را مواد مخدر صنعتی تشکیل می دهد، گفت: با توجه به کاهش سن اعتیاد باید در جهت جلوگیری از اشاعه این پدیده شوم، برنامه‌ریزی و اقدام جدی و همه جانبه‌ای صورت پذیرد و با عناصری که در جهت ترویج مواد مخدر و اعتیاد و کسب منفعت از این طریق مبادرت می‌ورزند با شدت و قاطعیت مبارزه شود./فارس


ایمیل مستقیم :‌ info@shomalnews.com
شماره پیامک : 5000592323
 
working();

ارسال نظر :
پاسخ به :

نام : پست الکترونیک :
تصویر روبرو را بصورت لاتین وارد نمایید :
 
working();


« صفحه اصلي | درباره ما | آرشيو | جستجو | پيوند ها | تماس با ما »
هرگونه نقل و نشر مطالب با ذكر نام شمال نيوز آزاد مي باشد


سامانه آموزش آنلاین ویندی