.
صفحه اصلي آرشيو جستجو پيوند ها تماس با ما تا انتخابات
 

آخرین عناوین
روزانه ۳۰۰۰ تن زباله در مازندران تولید می شود
مدیر طرح بازیافت زباله در مازندران از اجرای طرح تفکیک زباله از مبداء در استان خبر داد و میزان تولید روزانه زباله را سه هزار تن اعلام کرد.

به گزارش شمال نیوز،شیدالله مهدوی با بیان اهمیت طرح تفکیک زباله از مبداء و اجرای آن در شهرهای مازندران گفت: این طرح در برخی شهرستانهای مازندران در حال اجرا است که امیدواریم با انجام این طرح بتوان کاهش تولید زباله در استان را شاهد بود.

وی از زباله به عنوان تهدیدی برای محیط زیست نام بردو یادآور شد: پسماند محیط زیست را تهدید می کند و باید برای  مدیریت زباله  و داشتن محیطی سالم  تلاش کرد.

مدیریت طرح بازیافت زباله مازندران طرح تفکیک زباله از مبداء را  کمکی برای سلامتی و بهداشت محیط عنوان کرد و افزود: اجرای این طرح باید از منازل آغاز شود و در این طرح خانواده ها نقش مهمی را خواهند داشت.

وی با بیان اینکه روزانه  سه هزار تن زباله در مازندران تولید می شود ،عنوان کرد : از این میزان تنها پنج درصد تفکیک می شوند و این آمار بسیار پایینی است.

مهدوی به موقعیت جغرافیایی مازندران اشاره کردو گفت:هم اکنون ۲۷ مرکز دفن زباله در مازندران وجود دارد  و طبق برنامه ها این مراکز باید به ۹مرکز تقلیل یابد اما هم اکنون برای دفن زباله در مراکز موجود نیز فضای کافی وجود ندارد.

مدیریت بازیافت مازندران طرح تفکیک زباله از مبدا را  امری اساسی در مدیریت پسماند خواندو آن را عاملی برای کاهش میزان حجم زباله دانست و تاکید کرد: با تفکیک زباله می توان از ارزش اقتصادی آن نیز بهره برد.

وی با بیان اینکه در سطح کشور تنها ده درصد از زباله ها تفکیک می شوند ، یادآور شد: این در حالی است که  از سه هزار تن زباله تولید شده در مازندران تنها ده تا ۱۵ درصد آن زباله خشک را شامل  می شود.

مهدوی به تاکید استاندار مازندران در اجرای این طرح اشاره کردوزباله ها را دارای ارزش اقتصادی خواند و  گفت : شهرداری ها به تنهایی و بدون کمک مردم و دستگاههای مرتبط نمی توانند از عهده این طرح برآیند به همین خاطر فرهنگ سازی در این زمینه امری ضروری است.

مدیر طرح بازیافت زباله در مازندران حجم تولید زباله در استان را بالا دانست و با تاکید بر اینکه حتی کارخانه کمپوست هم نمی تواند در برخی موارد جوابگوی حجم بالای تولید پسماند باشد ،  اظهار داشت: در روزهای تعطیل و زمان اوج ورود گردشگران به استان تولید زباله در مازندارن دو تا سه برابر می شود.

وی تفکیک زباله از مبداء را دارای چرخ اقتصادی خواندو با  ارج نهادن به نقش مردم در اجرای موفقیت آمیز این طرح ابراز امیدواری کرد: تمامی دستگاههای فرهنگی در اجرای این طرح به شهرداری ها کمک کنند.


ایمیل مستقیم :‌ info@shomalnews.com
شماره پیامک : 5000592323
 
working();

ارسال نظر :
پاسخ به :

نام : پست الکترونیک :
تصویر روبرو را بصورت لاتین وارد نمایید :
 
working();


« صفحه اصلي | درباره ما | آرشيو | جستجو | پيوند ها | تماس با ما »
هرگونه نقل و نشر مطالب با ذكر نام شمال نيوز آزاد مي باشد


سامانه آموزش آنلاین ویندی