.
صفحه اصلي آرشيو جستجو پيوند ها تماس با ما تا انتخابات
 

آخرین عناوین
۱۵ باند قاچاق اشیای تاریخی در مازندران کشف شد
مدیرکل میراث فرهنگی مازندران از انهدام ۱۵ باند قاچاق اشیای تاریخی و کشف ۱۱۱ قطعه اشیای تاریخی در استان خبر داد.

به گزارش شمال نیوز، دلاور بزرگ نیا بعدازظهر چهارشنبه در گفتگو با خبرنگاران از انهدام ۱۵ باند قاچاق اشیای تاریخی و دستگیری سه متهم خبر دادو گفت:در سه ماهه اخیر ۱۶ دستگاه فلزیاب و ۱۱۱ اشیای تاریخی و فرهنگی از متهمان کشف و ضبط شد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران از ثبت ۴۷ اثر تاریخی در لیست آثار ملی کشور خبر داد و با اشاره به وجود ۱۵ موزه فعال در استان مازندران گفت: دومین فصل کاوش تپه باستانی وستمین، تعیین حریم و کاوش محوطه پیش از تاریخ گورستان جنت رودبار رامسر و تعیین حریم کاوش و مردم نگاری غار کمیشان از جمله پروژه های میراث فرهنگی است که تا پایان آذرماه سال جاری صورت گرفته است.

دلاور بزرگ نیا با اشاره به برگزاری دوره های آموزش شاغلین صنایع دستی افزود: دو تفاهم نامه همکاری با اداره کل آموزش و پرورش و همچنین سازمان فنی و حرفه ای استان منعقد شد و مفاد آن در دستو کار این معاونت قرار دارد.

وی گفت: صدور۶۰ پروانه تولید انفرادی و شش پروانه تولید کارگاهی صنایع دستی و هنرهای سنتی جدید و همچنین ۱۸ نشان ملی مهر اصالت از دیگر عملکردهای صنایع دستی درسه ماهه سوم سال جاری است.

وی با بیان اینکه ۶۸ هزار و ۷۶۱ گردشگر خارجی در سال ۹۵ در مازندران اقامت کردند همچنین افزود: در شش ماهه نخست سال جاری ۵۱ هزار و ۷۷۵ نفر گردشگر خارجی وارد استان شدند و چهار شب در مجموعه های اقامتی مازندران اقامت کردند.

بزرگ نیا از برگزاری ۷۶ دوره آموزش گردشگری در سه ماهه سوم سال جاری خبر داد و گفت: ۱۲ پروانه بهره برداری جدید ۵ واحد اقامتی و ۷ واحد پذیرایی و سرگرمی در سه ماه سوم سال صادر شد که با اضافه شدن ۵ واحد جدید مجموع واحدهای اقامتی استان به ۹۷۱ واحد و ظرفیت رسمی اقامت در تاسیسات گردشگری به ۷۴ هزار و ۴۷۱ نفر شب رسید.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران با بیان اینکه در سه ماهه سوم سال جاری ۲۶ موافقت اصولی به ارزش ۲ میلیون و ۶۸۸ هزار و ۳۶۰ میلیون ریال و پیش بینی ۶۶۰ فرصت اشتغال صادر شده است، گفت: ۱۱۸ طرح به ارزش سرمایه گذاری ۴۸ هزار و ۴۱۰ میلیون ریال در مازندران در دست احداث است که ۷۴ طرح متقاضی تسهیلات به بانکهای عامل معرفی شده اند.

وی همچنن گفت: در بخش یگان حفاظت میراث فرهنگی استان که یکی از پرتحرک ترین بخشهای سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری است بیش از ۱۷ هزار و ۷۴۰ بازدید در سه ماهه سوم سال جاری جهت مراقبت ازاماکن تاریخی و فرهنگی صورت گرفت./مهر


ایمیل مستقیم :‌ info@shomalnews.com
شماره پیامک : 5000592323
 
working();

ارسال نظر :
پاسخ به :

نام : پست الکترونیک :
تصویر روبرو را بصورت لاتین وارد نمایید :
 
working();


« صفحه اصلي | درباره ما | آرشيو | جستجو | پيوند ها | تماس با ما »
هرگونه نقل و نشر مطالب با ذكر نام شمال نيوز آزاد مي باشد


سامانه آموزش آنلاین ویندی