.
صفحه اصلي آرشيو جستجو پيوند ها تماس با ما تا انتخابات
 

آخرین عناوین
راهبردهای توسعه صادرات در مازندران تدوین شود
استاندار مازندران با تاکید بر ارتقای شاخص‌های صادراتی در استان، گفت: راهبردهای توسعه صادرات در مازندران تدوین شود.

به گزارش تابناک : محمد اسلامی امروز در جلسه ستاد تنظیم بازار مازندران با اشاره به اینکه منابع دولتی محدود بوده و باید با تکیه بر خرد جمعی و لحاظ کردن منطق بازار برای این بخش برنامه‌ریزی واقع‌بینانه صورت گیرد، اظهار داشت: مازندران، استان توانمند و دارای ظرفیت‌های ویژه بوده و باید به حدی از شکوفایی برسد که به مدد دولت و کشور بیاید.

وی با بیان اینکه منطق بازار بر اساس عرضه و تقاضا است و نباید این منطق را بر کمک محض دولت استوار کنیم، افزود: محصولات استان برای بازارهای هدف فاقد تنوع لازم بوده و اشراف کافی بر این بازارها در مازندران وجود ندارد.

اسلامی بر تجزیه و تحلیل بازار مصرف در داخل استان، کشور و بازارهای هدف خارج از کشور تاکید کرد و گفت: برای تقویت تولید و توسعه صادرات نیازمند نهضت کار بازرگانی هستیم.

وی افزود: باید با ایجاد قدرت نگهداری محصول، بتدریج و به شکل متناسب، تولیدات استان را عرضه کنیم.

اسلامی با اشاره به اینکه با توجه به تنوع محصول باید تنوع بازار داشته باشیم، تصریح کرد: باید راه حل‌های خلاق متکی بر ظرفیت بخش خصوصی ارائه کنیم.

وی با بیان اینکه از شما فعالان و مدیران بخش کشاورزی، صنعت و تولید، انتظار کار خلاق، همدلی، ایثار و گذشت داریم، گفت: با ایجاد صندوق ذخیره و فعال کردن و حمایت از شرکت‌های بازرگانی و کوتاه کردن دست دلالان، به یاری کشاورزان بیاییم.

رئیس ستاد تنظیم بازار استان با اشاره به اینکه توانمندسازی تولیدکننده، صادرکننده و تشکل‌های نقش آفرین از اهداف مهم استان در این راستا است، افزود: نیازمند یک بنیان قوی برای تقویت فضای کسب و کار هستیم و باید به گونه ای برنامه‌ریزی شود تا در سال آینده شاهد مشکلات در این بخش نباشیم.

وی با تاکید بر اینکه چند صدایی مشکلات استان را بیشتر می‌کند و استان باید با مدیریت استاندار حرکت کند و مدیریت شود، گفت: باید با حمایت از اتحادیه باغداران و تشکل‌های صاحب نقش، برداشت مرکبات بموقع انجام شود.

اسلامی یادآور شد: مرکبات مازاد استان باید ذخیره‌سازی و به شبکه‌های پرمصرف کشور وصل شود تا در سایه اتحادیه ای ملی و ایجاد منافع مشترک به اهداف پیش رو دست یابیم.

استاندار با تاکید بر اینکه سال جاری باید سال متفاوتی برای بازار محصول مرکبات باشد، خاطرنشان کرد: حلقه‌های مفقوده حوزه تجارت، بازاریابی و بازارسازی را باید شناسایی و برطرف و زنجیره تولید، مصرف و صادرات را ساماندهی کرد.

اسلامی با تاکید بر اینکه برای برطرف کردن حلقه‌های مفقوده بخش تولید کشاورزی و ساماندهی شبکه‌های حمل و نقل باید پارک لجستیک در مازندران طراحی شود، افزود: باید از ظرفیت دریا و سه فرودگاه استان در جهت توسعه حمل و نقل استفاده مطلوب شود.

وی بر بیمه محصولات کشاورزی تاکید کرد و گفت: نباید به حیثیت و اعتبار مازندران خدشه وارد شود و با متخلفان حوزه محصولات کشاورزی و دلالان این بخش برخورد قانونی صورت گیرد./ تسنیم


ایمیل مستقیم :‌ info@shomalnews.com
شماره پیامک : 5000592323
 
working();

ارسال نظر :
پاسخ به :

نام : پست الکترونیک :
تصویر روبرو را بصورت لاتین وارد نمایید :
 
working();


« صفحه اصلي | درباره ما | آرشيو | جستجو | پيوند ها | تماس با ما »
هرگونه نقل و نشر مطالب با ذكر نام شمال نيوز آزاد مي باشد


سامانه آموزش آنلاین ویندی