.
صفحه اصلي آرشيو جستجو پيوند ها تماس با ما تا انتخابات
 

آخرین عناوین
دستور مقام معظم رهبری برای انتقال مجمع تشخیص به مجلس قدیم
رئیس مجلس شورای اسلامی توضیحاتی درباره انتقال ساختمان مرکز پژوهشها به نیاوران ارائه کرد.

به گزارش تسنیم، محمدرضا پورابراهیمی نماینده مردم کرمان در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (چهارشنبه 3 آبان) قوه مقننه در تذکری شفاهی گفت: مدتهاست که نمایندگان نمی‌توانند از نظرات کارشناسی مرکز پژوهش‌های قوه مقننه استفاده کنند که باید به این موضوع رسیدگی شود.

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی که ریاست جلسه را برعهده داشت این نکته ای که آقای پورابراهیمی گفتند درباره مرکز تحقیقات یک توضیحی باید بدهم.

وی ادامه داد: به دلیل گودبرداری بی‌قاعده در کنار مرکز پژوهش‌ها که انجام شده بود این ساختمان ترک برداشته به طوری که هم وازرت مسکن و هم شهرداری تهران طی نامه‌ای اعلام کردند احتمال خطر ریزش این ساختمان بسیار جدی است.

نماینده مردم قم در مجلس تصریح کرد: ما برای اینکه این مسئله را حل کنیم دیدیم که باید از یک دستگاه ساختمان بگیریم چون اینها به حدود 5 الی 6 هزار متر ساختمان نیاز داشتند.

رئیس مجلس ادامه داد: در سال گذشته طی نامه‌ای از شهرداری تهران خواستیم ساختمانی در اختیار ما قرار دهند و بعد از مدتی آنها اعلام کردند ما چنین ساختمانی نداریم.

لاریجانی ادامه داد: بعد از مدتی از وزارت آموزش و پرورش خواستیم ساختمانی را در اختیار مرکز پژوهش‌ها قرار دهد و ساختمانی نیز وجود داشت که آنها به ما اعلام کردند که ما به آن نیاز داریم در صورتی که آن ساختمان خالی بود.

وی با بیان اینکه ایجاد شرایط ما مجبور شدیم ساختمان مجلس قدیم را تعمیر کنیم که مرکز پژوهش ها به آنجا نقل مکان کند، اظهار کرد: ساختمان مجلس قدیم را تعمیر کردیم تا راه حلی پیدا کنیم که در این زمینه مبالغی نیز هزینه شد و طی سه ماه این ساختمان برای نقل مکان مرکز پژوهش‌ها آماده شد.

لاریجانی ادامه داد:‌وقتی مرکز پژوهش‌ها قرار بود به ساختمان قدیم مجلس نقل مکان کند مجمع تشخیص مصلحت نظام که شکلی جدید پیدا کرده طی تقاضایی از مقام معظم رهبری درخواشت کردند که ساختمان مجلس قدیم را به آنها بدهند.

وی اضافه کرد: بنده نیز خدمت مقام معظم رهبری نامه نوشتم و اعلام کردم برای جایابی برای مرکز پژوهش‌ها مکانی نداریم و بنابراین ما نمی‌توانیم این کار را انجام دهیم.

رئیس مجلس ادامه داد: مقام معظم رهبری نیز در نامه‌ای جواب دادند که این تغییرات انجام شود و مجمع تشخیص مصلحت نظام از ساختمان قدیم مجلس استفاده کندو ما ساختمانی را در اختیار مرکز پژوهش ها قرار می‌دهیم.

لاریجانی تصریح کرد: ما هم گشتیم و ساختمانی که سیستم اداری داشته باشد تا در اختیار مرکز پژوهشها قرار دهیم پیدا کردیم و خدمت مقام معظم رهبری نامه‌ای نوشتم و اعلام کردم که ساختمان مرکز تحقیقات مجمع تشخیص مصلحت را در اختیار مجلس قرار دهد که مرکز پژوهش‌ها به آنجا نقل مکان کند و مشکل آنها نیز حل شود و ما نیز ساختمان مجلس قدیم را در اختیار آنها قرار دهیم.

وی عنوان کرد: مقام معظم رهبری نیز دستور دادند که مرکز تحقیقات مجمع تشخیص مصلحت نظام در اختیار مجلس قرار گیرد که در این بین دبیر مجمع تشخیص مصلحت بحث‌هایی را داشتند و اعلام کردند که در این بابت مشکلاتی داریم و نمی‌توانیم ساختمان را به مجلس بدهیم و همین باعث شد که این کار قدری طول بکشد.

رئیس مجلس ادامه داد: دبیر مجمع تشخیص مصحلت نظام حتی پیشنهاد داد که ساختمان مجلس قدیم در اختیار مجلس باشد و ما نیز اعلام کردیم مشکلی نداریم ما پیشنهاد دهنده نبودیم ولی چون رهبری دستور فرمودند همه باید اطاعت کنند.

لاریجانی افزود: قرار بر این شد که ساختمان مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص که در نیاوران است را در اختیار ما قرا ردهند که تاکنون 4 تا 5 طبقه از این ساختمان را در اختیار ما قرار دادند و مرکز پژوهشها در حال انتقال است البته این کار قدری طول می‌کشد.

وی اظهار داشت: به آقایان نیز گفتیم در این شرایط مرکز پژوهش ها نمی‌تواند کار خود را انجام دهد و هر چه سریعتر آنها ساختمان را تخلیه کنند.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: آقای کاظم جلالی رئیس مرکز پژوهشهای قوه مقننه در حال پیگیری این موضوع است تا مشکل برطرف شود.

لاریجانی ادامه داد: مرکز تحقیقات مجمع تشخیص مصلحت نظام فعلا از ساختمان مجلس قدیم استفاده می‌کنند و اگر از نظر آئین‌نامه ما مشکلی پیدا کنیم بباید به آن ساختمان برویم و باید از آنجا استفاده کنیم.


ایمیل مستقیم :‌ info@shomalnews.com
شماره پیامک : 5000592323
 
working();

ارسال نظر :
پاسخ به :

نام : پست الکترونیک :
تصویر روبرو را بصورت لاتین وارد نمایید :
 
working();


« صفحه اصلي | درباره ما | آرشيو | جستجو | پيوند ها | تماس با ما »
هرگونه نقل و نشر مطالب با ذكر نام شمال نيوز آزاد مي باشد


سامانه آموزش آنلاین ویندی