.
صفحه اصلي آرشيو جستجو پيوند ها تماس با ما تا انتخابات
 

آخرین عناوین
با خوردن این مواد غذایی چربی‌هایتان آب می‌شود!
بیشتر رژیم ها درباره غذاهایی که نمی توانید بخورید، صحبت می کنند تا جایی که خیلی ها رژیم غذایی را با پرهیز کردن اشتباه می گیرند؛ اما یک برنامه غذایی تنها درباره چیزهایی که نمی توانید بخورید، نیست و خیلی وقت ها می توانید با افزودن برخی گروه های غذایی به رژیم خود شاهد نتایج بهتری باشید.

به گزارش شمال نیوز، بیشتر رژیم ها درباره غذاهایی که نمی توانید بخورید، صحبت می کنند تا جایی که خیلی ها رژیم غذایی را با پرهیز کردن اشتباه می گیرند؛ اما یک برنامه غذایی تنها درباره چیزهایی که نمی توانید بخورید، نیست و خیلی وقت ها می توانید با افزودن برخی گروه های غذایی به رژیم خود شاهد نتایج بهتری باشید. با آنکه تنها عامل چاقی چربی نیست، اما اضافه وزن به شکل بافت های چربی در بدن ذخیره می شود؛ بنابراین استفاده از غذاهایی که می توانند مانند چربی سوز های طبیعی رفتار کنند، ایده خوبی است، در ادامه بعضی از این غذاها و خصوصیات تغذیه ای را به نقل از مجله ایده آل می خوانید:

ماهی های چرب مثل سالمون

این ماهی برای چربی سوزی گزینه خوبی است. اسیدهای چرب ضروری امگا3 که به فراوانی در ماهی های چرب به خصوص سالمون یافت می شود، می توانند به کاهش ذخیره چربی در بدن و نیز افزایش سوخت و ساز شما کمک کنند، این به آن معنی است که چربی موجود در بدن به شکل سوخت مصرف می شود. همچنین گوشت های سالمون حاوی آستازانتین است، این آنتی اکسیدان که در هویج و سبزی های رنگی روشن هم یافت می شود، به افزایش قابلیت چربی سوزی بدن شما کمک فراوانی می کند.

بادام

با آنکه خشکبار و دانه های روغنی محتوی کالری بالایی دارند، اما تحقیقات نشان داده کسانی که در رژیم غذایی خود به صورت منظم از این خوراکی های مغذی استفاده می کنند،نسبت به سایرین از ضریب توده بدنی پایین تری برخوردارند یا به عبارت دیگر بیشتر به وزن ایده آل خود نزدیک هستند. در واقع اگر بتوانید کربوهیدارت های نشاسته ای مثل نان و پاستا را با این دانه روغنی مفید جایگزین کنید، هم بهتر چربی سوزی می کنید و هم بسیاری از مواد مورد نیاز بدن خود را تامین می کنید.

سیب

بله سیب! خوردن سیب نه تنها باعث بهبود سلامت عمومی شما می شود بلکه می تواند به کاهش وزن شما هم کمک کند. دلیل این هم محتوی بالای فیبر سیب است که می تواند باعث بهبود عملکرد سیستم گوارشی و تنظیم بهتر قند خون شود. فیبر به سایر مواد غذایی می چسبد و به دفع کالری های اضافی از بدن کمک می کند. در واقع با مصرف به اندازه فیبر می توانید در هر وعده غذایی کالری کمتری در یافت کنید و از سایر خواص سلامتی این میوه جادویی هم بهره مند شوید.

لوبیا چیتی

انواع لوبیا از سفید، چیتی، چشم بلبلی یا کشاورزی یکی از منابع غنی و در دسترس پروئین گیاهی هستند که شاخص قند پایینی هم دارند. همچنین لوبیا با محتوی کالری پایین خود شما را بدون نگرانی از چتاق شدن سیر می کند. تحقیقات نشان دده که افزودن این ماده به رژیم غذایی باعث ترشح هورمونی به نام کولسیتونین می شود. این هورمون باعث طولانی تر شدن زمان گوارش غذا و احساس سیری پیش از تمام شدن غذا می شود. در نتیجه کمتر ممکن است احساس گرسنگی به شما دست بدهد.

ماست

این پای ثابت سفره های ایرانی د رکنار سایر خواص سلامتی خود از جمله تامین کلسیم و آنزیم های طبیعی مورد نیاز برای گواش، یک چربی سوز طبیعی عالی هم هست. در واقع می توان گفت محتوی کلسیم رژیم غذایی شما تا حدودی در میزان چربی که بدن ذخیره می کند، تاثیرگذار است. یکی از بهترین روش های تامین این کلسیم هم فرآوردهه ای لبنی و به خصوص ماست است که با غذاهای ایرانی هم سازگاری بسیار بالایی دارد. از این نظر بین ماست های کم چرب و پرچرب تفاوت چندانی وجود ندارد، هر چند باید توجه داشته باشید که ماست های فرآوری شده و پرچرب می توانند کالری بالایی داشته باشند.

تخم مرغ

تخم مرغ از آن دسته غذاهایی است که در اثر تبلیغات منفی جزو غذاهای ناسالم دانسته می شود؛ اما در واقع یکی از بهترین و کامل ترین مواد غذایی است. صبحانه ای که بخشی از آن را تخم مرغ تشکیل می دهد، به دلیل مختوی پروتئین بالای خد در کنار سیر کردن و کاهش ضعف شما ، با تقویت سوخت و ساز بدن زمینه ساز کاهش وزن بیشتر شما می شود. در واقع با یک چنین صبحانه ای بسیار بهتر می توانید انرژی خود را در طول روز نگه دارید و نسبت به کسانی که سهم بیشتری از صبحانه را به کربوهیدارت ها مثل نان اختصاص می دهند، چربی سوزی کنید.

چاشنی هایی که نباید از آنها غافل شوید

سرکه: این چاشنی سالم، قندخون را پایدار نگه می دارد و باعث کند شدن سرعت گوارش می شود. همچنین سرکه باعث کاهش خیره سازی چربی در بدن می شود.

زنجبیل: گرمای ذاتی این ادویه باعث می شود که سرعت سوخت و ساز بالا بدن بالا رفته و کالری های بیشتری بسوزانید.

دارچین: دارچین باعث تثبیت قندخون و کاهش دفع آن از بدن می شود.

روغن زیتون: روغن های دارای اسید چرب غیر اشباع می توانند باعث سرعت گرفتن سوخت و ساز بدن شما شوند.


ایمیل مستقیم :‌ info@shomalnews.com
شماره پیامک : 5000592323
 
working();

ارسال نظر :
پاسخ به :

نام : پست الکترونیک :
تصویر روبرو را بصورت لاتین وارد نمایید :
 
working();


« صفحه اصلي | درباره ما | آرشيو | جستجو | پيوند ها | تماس با ما »
هرگونه نقل و نشر مطالب با ذكر نام شمال نيوز آزاد مي باشد


سامانه آموزش آنلاین ویندی