.
صفحه اصلي آرشيو جستجو پيوند ها تماس با ما تا انتخابات
 

آخرین عناوین
با محوریت شهید روحانی سلیمانی فرد؛
سومین یادواره شهدای روحانی مازندران برگزار شد
سومین یادواره ۳۷۰ شهید روحانی مازندران با محوریت شهید روحانی ولی الله سلیمانی فرد، نخستین شهید روحانی دفاع مقدس در ساری برگزار شد.

به گزارش شمال نیوز، سومین یادواره 370 شهید روحانی مازندران صبح امروز با محوریت شهید روحانی ولی الله سلیمانی فرد، نخستین شهید روحانی دفاع مقدس در ساری برگزار شد.

براساس این گزارش، این یادواره با هدف بزرگداشت شهید روحانی ولی الله سلیمانی فرد، نخستین شهید روحانی دفاع مقدس با حضور آیت الله طبرسی، نماینده ولی فقیه در مازنندران و همچنین سخنرانی آیت الله حسینی بوشهری، عضو هیأت رییسه مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه موقت قم برگزار شد.


این گزارش می افزاید، همچنین در این مراسم جمع کثیری از علما، روحانیان، مدیران و اساتید حوزه های علمیه مازندران، طلاب و همچنین خانواده های شهدای روحانی استان نیز حضور داشتند.

براساس این گزارش، همچنین در حاشیه این مراسم فیلم زندگی نامه شهید حجت الاسلام سلیمانی فرد و تلاش های تبلیغی این شهید روحانی پخش شد. 


عضو هیأت رئیسه مجلس خبرگان رهبری نیز در این مراسم با بیان اینکه برخی‌ها کعبه آمال کشور را در ارتباط با غرب می‌دانند ولی آنها باید بدانند اگر دست آنها به کشور ما برسد از هیچ عدواتی بر علیه ما کوتاهی نمی‌کنند، گفت: دشمن شناسی امروز بسیار مهم است، دشمن تبلیغ ایران‌هراسی، شیعه‌هراسی و اسلام‌هراسی را به صورت ویژه در برنامه کاری خویش دارد.

 

آیت‌الله سیدهاشم حسینی بوشهری اظهار کرد: جایگاه شهدا بسیار مهم و ارزشمند است و ادای وظیفه در برابر شهیدان کار سخت و دشوار است.


وی تصریح کرد: اگر انسان در راه خدا به شهادت رسید بالاتر از آن خوبی وجود ندارد و این موضوع را پیامبر اکرم(ص) فرمودند.


عضو مجلس خبرگان رهبری اضافه کرد: شهید از خشیت الهی هم خون ریختند و هم اشک‌شان در جبهه‌ها برای جلب رضایت خداوند جاری شده است.


وی علت برگزاری یادوراه شهدا را انتقال فرهنگ ایثار و شهادت به نسل حاضر عنوان کرد و افزود: گرچه با حضور مدافعان حرم شاهد انتقال درست این فرهنگ هستیم و مشتاقان زیادی در ارتباط با حضور در مبارزه‌های با دشمنان اسلام است.


حسینی‌‌بوشهری با اعلام اینکه نسل جوان ما مورد تهاجم غرب هستند، گفت: نسل جوان به دنبال حفظ دین اسلام هستند که با حضور در این مراسم نسل جوان ما در این یادواره‌ها بیمه می‌شوند.


وی بیان کرد: برای برگزاری این یادواره‌ها نیاز به روحیه مقاومت، آمادگی و شهادت‌طلبی تبیین می‌شود که باید همچنان در میدان باشیم.


امام جمعه موقت قم خاطر نشان کرد: در دوران دفاع مقدس همه مردم یکپارچه در این ایام به پاخواست، اما آیا تهدیدات دشمن به پایان رسیده است؟.


حسینی‌بوشهری با اعلام اینکه فضای جامعه ما باید از هر نظر آماده پاسخگویی به تهدیدات دشمن باشد، گفت: گرچه توانمندی امروز ما با گذشته بسیار متفاوت است، امروز کشور به توانمندی مناسب دفاعی داریم و دنیا حساب ویژه‌ای روی ما باز کرده است ولی تهدیدات دشمن بر کشور ما جدی است و باید آماده‌تر از گذشته در میدان نبرد باشیم، اما دشمن بداند، این نسل با رهبری مقام معظم رهبری از هیچ تهدیدی هراس ندارند.


عضو هیأت رئیسه مجلس خبرگان رهبری خاطر نشان کرد: اینگونه مجالس ما را از خواب غفلت بیدار می‌کند،امروز نیاز داریم که فضای جامعه را هشدار دهیم تا جامعه از شرایطی که دشمنان ما ایجاد کردند دور باشد.


وی بیان کرد: برخی‌ها کعبه آمال کشور را در ارتباط با غرب می‌دانند ولی آنها بدانند اگر دست آنها به کشور ما برسد از هیچ عدواتی بر علیه ما کوتاهی نمی‌کنند، دشمن‌شناسی امروز بسیار مهم است، دشمن تبلیغ ایران هراسی، شیعه هراسی و اسلام هراسی را به صورت ویژه در برنامه کاری خویش دارد.


امام جمعه موقت قم با اشاره به نقش روحانیون در مبارزات انقلابی و اسلامی، گفت: با بررسی تاریخی این موضوع به خوبی اثبات می‌شود، حضور روحانیون در جهت تقویت روحیه معنوی بسیار اثرگذار بود.


وی با اعلام اینکه عالمان دین ما بدعت‌ستیز هستند، گفت: در برابر خرافات می‌ایستند و برای روزهای که باید در صحنه جدی حضور داشته باشند لباس رزم می‌پوشند و تا پای شهادت پیش می‌روند.


حسینی‌بوشهری نخستین ویژگی شهدای ما را تکلیف باوری عنوان کرد و گفت: انسان‌های که براساس وظیفه عمل می‌کنند، برایشان پیروزی ظاهری مهم نیست، بلکه تکلیف بر وظیفه دارای اهمیت است.


وی در پایان گفت: بنده مختصری از زندگی نامه شهید ولی‌الله سلیمانی فرد را مطالعه کردم که یکپارچه شور و شعف بود و با این عشق و علاقه هم به شهادت رسید.

 

حجت الاسلام روح الله سلیمانی فرد، فرزند نخستین شهید روحانی دفاع مقدس نیز در این مراسم، برگزاری یادواره های شهدای روحانی در کشور را امری ضروری و حائز اهمیت دانست و گفت: جامعه امروز بیش از هر زمان دیگری نیازمند شناخت مناسب نسبت به نقش روحانیت در دفاع مقدس است.


وی با بیان این که روحانیت در همه عرصه ها و صحنه های انقلاب نقش آفرین بوده است، افزود: روحانیت شیعه در هشت سال دفاع مقدس نیز با بصیرت و شناخت بالای خود در جبهه های حق علیه باطل حضور یافت و ضمن تبلیغ دین و ارزش های اسلامی از کشور و انقلاب دفاع و حراست کرد.


حجت الاسلام سلیمانی فرد با بیان این که هشت سال دفاع مقدس نیز تنها جلوه ای از حضور روحانیت در حفظ تمامیت ارضی ایران اسلامی بود، گفت: روحانیت اصیل شیعه در طول دوران های مختلف ثابت کرد که همواره مدافع دین و ارزش های اسلامی بوده است.


وی با بیان این که بی شک نقش روحانیت در هشت سال دفاع بر هیچ کس پوشیده نیست، گفت: گواه این مدعا خیل شهدای آنان است که در مقایسه با دیگر اقشار از بیشترین تعداد برخوردار است.


حجت الاسلام سلیمانی فرد با بیان این که هشت سال دفاع مقدس همراهی روحانیت و ملت را در لحظات سخت و دفاع از تمامیت و استقلال کشور را به نمایش گذاشت، گفت: علما و روحانیت در تاریخ پر فراز و نشیب گذشته همواره مدافع حقیقی اسلام ناب و انقلاب بوده و هستند.


وی با اشاره به این که همگامی روحانیت با رزمندگان و آحاد جامعه در هشت سال دفاع مقدس بار دیگر بر کارآمدی و نقش آفرینی این قشر اثرگذار جامعه دینی افزود، تصریح کرد: شوق جهاد و دفاع از آرمان های اصیل دینی همواره در چهره روحانیت اصیل شیعه موج می زند.


فرزند شهید سلیمانی فرد با بیان این که راز ماندگاری شهدا، اخلاص آنها بود، خاطرنشان کرد: شهدا هیچ گاه به دنبال نام و جایگاهی نبودند و تنها خداوند را ناظر بر اعمال خود می دیدند و خالصانه در جبهه های جنگ حاضر شدند.


وی با بیان این که شهید سلیمانی فرد سند ولایت مداری و اخلاص شهدای روحانی است، تصریح کرد: امروز چنین شهدای گرانقدری می توانند یک الگوی ارزشمند برای نسل جوان جامعه باشد.


حجت الاسلام سلیمانی فرد با اشاره به این که فیلم داستانی زندگی شهید سلیمانی فرد نیز در دست تهیه است از مسؤولان خواست جهت تکمیل و تسریع در ساحت این فیلم حمایت های بیشتری انجام دهند.


وی در بخش پایانی سخنان خود نیز از آیت الله حسینی بوشهری خواست زمینه برگزاری کنگره ای برای بزرگداشت شهید روحانی سلیمانی فرد در 22 مهر سال آینده در قم با حضور علمای دین فراهم شود.


ایمیل مستقیم :‌ info@shomalnews.com
شماره پیامک : 5000592323
 
working();

ارسال نظر :
پاسخ به :

نام : پست الکترونیک :
تصویر روبرو را بصورت لاتین وارد نمایید :
 
working();


« صفحه اصلي | درباره ما | آرشيو | جستجو | پيوند ها | تماس با ما »
هرگونه نقل و نشر مطالب با ذكر نام شمال نيوز آزاد مي باشد


سامانه آموزش آنلاین ویندی