.
صفحه اصلي آرشيو جستجو پيوند ها تماس با ما تا انتخابات
 

آخرین عناوین
رأی اعتماد وزرا به استانداران هفت استان کشور؛
وزیر کشور: تا آخر شهریور تکلیف استانداران را روشن می‎کنیم/ ۷ استاندار جدید دولت دوازدهم را بهتر بشناسیم+ سوابق
شمال نیوز: هیئت وزیران استانداران هفت استان کشور را تعیین کرد.

شمال نیوز: هیئت وزیران استانداران هفت استان کشور را تعیین کرد.

به گزارش شمال نیوز به نقل از پايگاه اطلاع‌رساني دولت، در جلسه امروز هیئت دولت به ریاست رییس جمهور، آقایان فریدون همتی، عبدالمحمد زاهدی، موسی خادمی، محمدمهدی مروج‌الشریعه، اسماعیل تبادار، محمد احمدی و محمدعلی نجفی به ترتیب به عنوان استانداران استان های هرمزگان، قزوین، لرستان، خراسان جنوبی، فارس، کهگیلویه و بویراحمد و البرز از هیئت وزیران رأی اعتماد گرفتند.

هیئت دولت همچنین از زحمات استانداران قبلی تشکر کرد.

 در حاشيه نشست امروز دولت وزیر کشور از تغییر و جابه جایی برخی استانداران و همچنین معاونت های وزارت کشور خبر داد.

عبدالرضا رحمانی‌فضلی وزیر کشور گفت: برخی استانداران تغییر می کنند و برخی دیگر جابجا می شوند. در نظر داریم این تغییرات در کوتاه ترین فاصله انجام شود و قول داده ایم این موضوع را تا آخر شهریور قطعی کنیم.

رحمانی‌فضلی در پاسخ به این سوال که آیا استاندار خانم هم خواهیم داشت، گفت: تلاش می کنیم.

 

مروری بر سوابق 7 استاندار


**فریدون همتی استاندار هرمزگان

فریدون همتی که پیش از این استاندار قزوین بود به‌عنوان استاندار جدید هرمزگان معرفی شد.

همتی سابقه مدیرکلی در صدا و سیمای مراکز لرستان، ایلام و آذربایجان غربی را دارد؛ همچنین نماینده مردم حوزه انتخابیه ایلام در مجلس هفتم شورای اسلامی بود.

از دیگر سوابق وی می‌توان به مشاورت عالی رحمانی فضلی و مسئولیت امور استان‌های دیوان محاسبات کشور و معاونت حقوقی و پارلمانی دیوان محاسبات کشور اشاره کرد.


**عبدالمحمد زاهدی استاندار جدید قزوین

«زاهدی» 10 آذرماه 92 به‌عنوان استاندار کردستان منصوب و مراسم تودیع وی 18 آذرماه 92 در سنندج برگزار شد.

«زاهدی» از سال 60 به‌عنوان کارشناس وارد وزارت کشور شده و 3 سال در آن پست خدمت کرده و از سوابق وی می‌توان به 2 سال مسئولیت امور استان‌های وزارت کشور، 4 سال و 6 ماه معاونت سیاسی استانداری سیستان و بلوچستان و نزدیک به 7 سال معاونت سیاسی استانداری کرمانشاه، استاندار استان مرکزی در سال 84 قبل از روی کار آمدن دولت نهم و استاندار کردستان اشاره کرد.


**موسی خادمی استاندار جدید لرستان

سید موسی خادمی در سال 1347 در روستای سادات امام‌زاده علی(ع) از توابع شهرستان چرام در استان کهگیلویه و بویراحمد متولد شد و دارای دکترای مدیریت استراتژیک از دانشگاه عالی دفاع ملی است.
خادمی در سابقه خود معاونت برنامه‌ریزی استانداری استان کهگیلویه و بویراحمد و معاونت برنامه‌ریزی استانداری استان بوشهر در دولت اصلاحات را دارد؛ وی همچنین سوابق عضویت در هیئت مدیره و معاونت اقتصادی مؤسسه شرکت سرمایه‌گذاری نفت، مدیریت شیلات استان کهگیلویه و بویراحمد و عضو هیئت علمی دانشگاه پیام نور تهران را در کارنامه خود دارد و از دولت یازدهم تاکنون استاندار کهگیلویه و بویراحمد بوده است.


**محمدمهدی مروج‌الشریعه استاندار جدید خراسان‌جنوبی

محمدمهدی مروج‌الشریعه متولد نیشابور و دانشجوی دکترای جغرافیا (برنامه‌ریزی و مدیریت شهری) است.

زمستان 94 با حکم رحمانی فضلی وزیر کشور به‌عنوان معاون اقتصادی و توسعه منابع استانداری خراسان رضوی در دولت روحانی منصوب شد و مدیریت‌کل برنامه‌ریزی و مدیر‌یت‌کل اقتصادی استانداری خراسان رضوی را پیش از آن به‌عهده داشت.

در سال 92 نیز برخی از نمایندگان مجلس و همچنین تعدادی از فعالان ستادهای روحانی در خراسان رضوی خواستار انتصاب مروج‌الشریعه به‌عنوان استاندار خراسان رضوی بودند.

محمدمهدی مروج‌الشریعه مسئولیت معاونت برنامه‌ریزی استانداری سیستان و بلوچستان و معاونت برنامه‌ریزی استانداری خراسان رضوی در دولت‌های نهم و دهم را نیز در پرونده دارد.**اسماعیل تبادار استاندار جدید فارس

اسماعیل تبادار استاندار جدید فارس سوابقی از جمله معاونت عمرانی استانداری فارس، استانداری بوشهر، معاونت عمرانی استانداری بوشهر و مدیریت عامل شرکت فرودگاه‌های کشور را در کارنامه مدیریتی خود دارد.


** علی‌محمد احمدی استاندار جدید کهگیلویه و بویراحمد

علی‌محمد احمدی دارای مدرک دکترای اقتصاد و عضو هیئت علمی دانشگاه تربیت مدرس تهران و نمایندگی مردم حوزه جنوب استان ایلام در مجلس نهم را در کارنامه خود داشته و هم‌اکنون به‌عنوان مشاور عالی وزیر نفت مشغول فعالیت است.

عضویت در شورای پژوهشی وزارت اقتصادی و امور دارایی، عضویت در کارگروه مشترک بررسی عملکرد وزارت آموزش و پرورش، عضویت در شورای راهبری سازمان ملی بهره‌وری ایران، نمایندگی مردم دهلران، آبدانان و دره شهره بدره در نهمین دوره مجلس شورای اسلامی، نایب‌رئیسی کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی و عضویت در کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و سیاست‌های اصل 44 مجلس شورای اسلامی از جمله سوابق استاندار جدید کهگیلویه و بویراحمد است.

احمدی سوابق متعدد دیگر از جمله عضویت در هیئت علمی دانشگاه تربیت مدرس، ریاست پژوهشکده اقتصاد دانشگاه تربیت مدرس، عضویت در شورای تخصصی پژوهشی و فناوری دانشگاه تربیت مدرس، عضویت در گروه اقتصاد اسلامی پژوهشکده اقتصاد دانشگاه تربیت مدرس، عضویت در شورای پژوهشی مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی، عضویت در شورای عالی بیمه سلامت ایران، ریاست کمیته آموزش کمیسیون تلفیق بودجه مجلس شورای اسلامی و مدیریت‌کل دفتر برنامه‌ریزی منابع مالی و بودجه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی را در کارنامه خود دارد.

ارائه 33 مقاله در مجامع علمی، نگارش 12 عنوان کتاب و انجام 31 طرح تحقیقاتی نیز از دیگر سوابق علمی و پژوهشی دکتر علی‌محمد احمدی است.


**محمدعلی نجفی استاندار البرز

نجفی متولد 1335 آستانه اشرفیه عضو شورای مرکزی حزب اعتدال و توسعه و دارای مدرک دکترای مدیریت استراتژیک از مهر سال 92 به‌عنوان استاندار گیلان منصوب شد.

از جمله سوابق محمدعلی نجفی به معاونت طرح و برنامه و اقتصادی سازمان منطقه آزاد تجاری ــ صنعتی کیش، سرپرستی منطقه ویژه اقتصادی انزلی، عضویت هیئت مدیره شرکت صنایع مس شهید باهنر، عضویت هیئت مدیره و مدیریت‌عامل شرکت هلدینگ هتل‌های پارس، عضویت هیئت‌مدیره شرکت بورس بین‌المللی نفت و گاز و پتروشیمی، ریاست هیئت‌مدیره و مدیر‌یت‌عامل سازمان چای کشور، سرپرستی شرکت عمران گیلان، معاونت برنامه‌ریزی و اداری مالی استانداری گیلان، ریاست دانشگاه جامع علمی کاربردی گیلان، ریاست هیئت مدیره اتحادیه مرکزی تعاون روستایی ایران و مدیر‌یت‌کل تعاون روستایی استان گیلان می‌توان اشاره کرد.


ایمیل مستقیم :‌ info@shomalnews.com
شماره پیامک : 5000592323
 
working();
نظرات خوانندگان :

دلسوز مازندران 22 شهريور 1396
264
15
پاسخ
خدمت همه مسئولین و نمایندگان استان باید عرض کنم که در انتخاب استاندار مازندران باید توجه داشته باشند که آقای مهدی عبوری را انتخاب نمایند چون عبوری از هر لحاظ شرایط استاندار را دارند و بومی هم هستند و غیر از عبوری به گزینه دیگری فکر نکنید. آقای عبوری تنها کسی هستند که مازندران را به سمت توسعه و سازندگی پیش میبرند.
شهسواری 22 شهريور 1396
260
15
پاسخ
به والله مازندران با عبوری ساخته خواهد شد.لذا با همت همه مسئولین و نمایندگان استان این کار محقق خواهد شد.مردم عبوری را می حواهند برای سازندگی مازندران
از شهروندان بهشهری 22 شهريور 1396
259
16
پاسخ
آقای رمدانی شما را به خدا حرفهای مردم را در خصوص استاندار شدن آقای مهدی عبوری را در سایت به نمایش بزارید تا به گوش همه مسئولین برسد چون خواسه اکثر مردم مازندران این است که آقای مهدی عبوری بعنوان استاندار مازندران انتخاب شوند.
نا شناس 22 شهريور 1396
260
18
پاسخ
انشالله استاندار مازندران .دکتر مهدی عبوری حامی جوانان میباشد.میلاد سعیدی فردوس

ارسال نظر :
پاسخ به :

نام : پست الکترونیک :
تصویر روبرو را بصورت لاتین وارد نمایید :
 
working();


« صفحه اصلي | درباره ما | آرشيو | جستجو | پيوند ها | تماس با ما »
هرگونه نقل و نشر مطالب با ذكر نام شمال نيوز آزاد مي باشد


سامانه آموزش آنلاین ویندی