.
صفحه اصلي آرشيو جستجو پيوند ها تماس با ما تا انتخابات
 

زمینه توسعه تبادلات اقتصادی بین ولگاگراد و مازندران مهیا است
رئیس اتاق بازرگانی مازندران گفت: زمینه برای توسعه تبادلات اقتصادی، صنعتی، گردشگری و کشاورزی بین مازندران و ولگاگراد مهیا است.

به گزارش شمال نیوز، عبدالله مهاجر ظهر یکشنبه در جلسه برنامه ریزی و هماهنگی نمایشگاه تخصصی توانمندی های جمهوری اسلامی ایران در ولگاگراد با اشاره به اینکه در حوزه اقتصادی و بخش صادرات گامهایی برداشته شد گفت: اتاق بازرگانی به عنوان متولی حوزه اقتصادی در بخش خصوصی سعی دارد تا توانمندی های استان را در ولگاگراد روسیه به نمایش درآورد.

وی افزود: استان ولگاگراد در جنوب روسیه منطقه بسیار وسیعی را در بر می گیرد و جمعیت زیادی در آن ساکن هستند.

وی شمار جمعیت منطقه ولگاگراد را ۲۰ میلیون نفر اعلام کرد و گفت: استان ولگاگراد از نظر تاریخی سابقه بسیاری دارد و طول مسیر این شهر ۸۵ کیلومتر است.

مهاجر به تاثیر رود ولگا در بخش توسعه تجاری و دریایی اشاره کرد و افزود: این رود در ارتباط مستقیم  دریای خزر و توسعه تبادلات تجاری و دریایی حائز اهمیت است.

رئیس اتاق بازرگانی مازندران به شرایط کشاورزی ولگاگراد اشاره و خاطرنشان کرد: بخش زیادی از اراضی این استان به کشاورزی اختصاص دارد و امروزه در محصولات مختلف از جمله گندم، سویا، ذرت و روغن در آن کشت می شود.

وی به نقش آفرینی ولگاگرا در حوزه کشاورزی و صنعتی گفت: ولگاگراد یک استان صنعتی به شمار می رود و مازندران نیز در حوزه صنعتی می تواند در این استان حرفی برای گفتن داشته باشد.

وی معرفی توانمندی های اقتصادی مازندران را هدف نمایشگاه تخصصی توانمندی ها در ولگاگراد در روسیه برشمرد و گفت: کشاورزی، صنعت، گل و گیاه، ماهیان سردآبی و گرمابی از مزیت های استان مازندران به شمار می رود و این نمایشگاه می تواند دستاورد خوبی را برای استان داشته باشد.

مهاجر عنوان کرد: هیئت مازندران در قالب شرکت های تولیدی و اقتصادی صبح سه شنبه از ساری به ولگاگراد اعزام می شود.

وی اظهار امیدواری کرد تا این نمایشگاه دستاوردهای خوبی در حوزه های مختلف برای استان داشته باشد./مهر


ایمیل مستقیم :‌ info@shomalnews.com
شماره پیامک : 5000592323
 
working();

ارسال نظر :
پاسخ به :

نام : پست الکترونیک :
تصویر روبرو را بصورت لاتین وارد نمایید :
 
working();


« صفحه اصلي | درباره ما | آرشيو | جستجو | پيوند ها | تماس با ما »
هرگونه نقل و نشر مطالب با ذكر نام شمال نيوز آزاد مي باشد


سامانه آموزش آنلاین ویندی